Таг: ЈП „Водовод и канализација“

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
НОЌТА МЕЃУ САБОТА И НЕДЕЛА ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА, САРАЈ ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧУВА НА ГРАДСКАТА МРЕЖА

НОЌТА МЕЃУ САБОТА И НЕДЕЛА ДЕЛ ОД СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА, САРАЈ ЌЕ СЕ ПРИКЛУЧУВА НА ГРАДСКАТА МРЕЖА

В сабота од 21 часот до пет часот в недела дел од Скопје ќе остане без вода. Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека ќе се врши зафат за прикл ...
СКОПЈЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ИМА ВОДА, „ВОДОВОД“ ГО ОТКАЖА ЗАФАТОТ ВО РАШЧЕ ЗА КОЈ НОВИОТ ДИРЕКТОР НЕ ЗНАЕЛ

СКОПЈЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ИМА ВОДА, „ВОДОВОД“ ГО ОТКАЖА ЗАФАТОТ ВО РАШЧЕ ЗА КОЈ НОВИОТ ДИРЕКТОР НЕ ЗНАЕЛ

Скопје денеска ќе има вода, односно ќе нема прекин во водоснабдувањето како што вчера најавија од ЈП „Водовод и канализација“. Доцна синоќа, од претпр ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СЕ СТЕПАА СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО, ДИРЕКТОРОТ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ДРЖАТ СОСТАНОК ВО КАНЦЕЛАРИЈА

ЧЛЕНОВИТЕ НА УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СЕ СТЕПАА СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО, ДИРЕКТОРОТ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ДРЖАТ СОСТАНОК ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Тепачка попладнево се случи во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје меѓу членовите на Управниот одбор и обезбедувањето. Проблемот настанал откако пов ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ КАЗНИЛ ВРАБОТЕН ОТИ РАБОТЕЛ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ КАЗНИЛ ВРАБОТЕН ОТИ РАБОТЕЛ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Вработен во ЈП „Водовод и канализација“ е казнет од в. д. директорот на претпријатието Драган Илиевски, затоа што одел во друга канцеларија и од таму ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ НЕ МУ ГО ДАВА НА УПРАВНИОТ ОДБОР ДОГОВОРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ НЕ МУ ГО ДАВА НА УПРАВНИОТ ОДБОР ДОГОВОРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА

В. д. директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Драган Илиевски, на членовите на Управниот одбор не им дава информации за пречистителната станица за о ...
СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

СКОПЈЕ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА РЕАГИРА ЗА ЗАКАНИТЕ НА СИНДИКАТОТ, КАЖА АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска денеска на прес-конференција кажа дека Скопје нема да остане без вода како што најавија од Сојузот на синдикати на М ...
ПИКОЛОМИНИ ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ

ПИКОЛОМИНИ ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ

Дај им пари. И не чепкај ги копчињата. ...
АРСОВСКА ДА ГИ ВРАТИ 100-ТЕ ВРАБОТЕНИ ВО „ВОДОВОД“, ТИЕ ЛУЃЕ МОЖЕ ЗЕЛЕ БРЗИ КЕШ КРЕДИТИ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ

АРСОВСКА ДА ГИ ВРАТИ 100-ТЕ ВРАБОТЕНИ ВО „ВОДОВОД“, ТИЕ ЛУЃЕ МОЖЕ ЗЕЛЕ БРЗИ КЕШ КРЕДИТИ, ВЕЛАТ ОД СИНДИКАТОТ

Конфедерацијата на синдикални организации денеска на прес-конференција побара од градоначалничката Данела Арсовска да ги врати на работа 100-те работн ...
АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОВОД ПЕРИНСКИ, БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ, СЕ СОМНЕВА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОВОД ПЕРИНСКИ, БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ, СЕ СОМНЕВА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Градоначалничката  на Скопје Данела Аросвска го разреши директорот на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Златко Перински, соопшти нејзиниот ...
НАМЕСТО ВО СРБИЈА И ГРЦИЈА, ОТСЕГА ПАКУВАНИТЕ МИНЕРАЛНИ ВОДИ ЌЕ СЕ ИСПИТУВААТ ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“

НАМЕСТО ВО СРБИЈА И ГРЦИЈА, ОТСЕГА ПАКУВАНИТЕ МИНЕРАЛНИ ВОДИ ЌЕ СЕ ИСПИТУВААТ ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“

Квалитетот на пакуваните минерални води за првпат во земјава ќе се испитува во лабораторијата на „Водовод и канализација - Скопје“, соопшти јавното пр ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ