Таг: ЈСП Скопје

1 2 3 15 10 / 144 НАПИСИ
ЌЕ НЕМА ЗАСТОЈ ВО АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, ДОЛГОТ КОН ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИТЕ ЌЕ СЕ ИСПЛАТИ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

ЌЕ НЕМА ЗАСТОЈ ВО АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ, ДОЛГОТ КОН ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИТЕ ЌЕ СЕ ИСПЛАТИ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

Ќе нема застој во јавниот превоз, приватни автобуси ќе има, велат од ЈСП „Скопје“ откако денес приватниците најавија дека од петок нема да возат. Тие ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „Скопје“ склучи нов договор за надградба на системот за автоматска локација на автобусите и за евиденција на патници во реално време, Договорот во ...
ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

ВОЗАТ АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДЕНЕС ЌЕ ЗЕМАТ ПЛАТА

Автобусите на ЈСП „Скопје“ утрово возат со редовна динамика. Градот не остана без јавен автобуски превоз како што најавија возачите, бидејќи утрово би ...
УТРЕ СКОПЈЕ ПАК БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВОЗАЧИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДАНЕЛА ГИ ИЗЛАЖАЛА, НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА

УТРЕ СКОПЈЕ ПАК БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВОЗАЧИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ДАНЕЛА ГИ ИЗЛАЖАЛА, НЕ ИМ ДАВА ПЛАТА

Утре (петок) Скопје повторно ќе остане без јавен превоз оти вработените во ЈСП „Скопје“ пак немаат земено плата. Иако на 22 јануари Советот на Град Ск ...
СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

СКОПЈЕ И НАТАМУ ЌЕ НЕМА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ ВМРО-ДПМНЕ НЕ ГЛАСАШЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ПЛАТИ НА ЈСП

ЈСП „Скопје“ не доби субвенции од 11 милиони евра за да може да се подели плата оти ВМРО-ДПМНЕ не гласаше за одлуката. На седницата гласаа сите други ...
СРЕДНОШКОЛЦИТЕ КОИ ОДАТ НА ПРАКСА ЌЕ ИМААТ ПРАВО НА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТНИОТ РАСПУСТ, ВЕЛАТ ОД ЈСП СКОПЈЕ

СРЕДНОШКОЛЦИТЕ КОИ ОДАТ НА ПРАКСА ЌЕ ИМААТ ПРАВО НА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТНИОТ РАСПУСТ, ВЕЛАТ ОД ЈСП СКОПЈЕ

ЈСП Скопје денеска објави дека учениците од средните училишта на Град Скопје кои ги исполнуваат условите ќе имаат можност да користат бесплатен превоз ...
ОД УТРЕ ПАК ЌЕ ВОЗАТ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЗА КОИ АРСОВСКА ВЕЛЕШЕ ДЕКА НЕ МУ ТРЕБААТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ

ОД УТРЕ ПАК ЌЕ ВОЗАТ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ ЗА КОИ АРСОВСКА ВЕЛЕШЕ ДЕКА НЕ МУ ТРЕБААТ НА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ

Од утре приватните превозници пак ќе возат, шест месеци откако престанаа да бидат дел од јавниот превоз. Денеска, в. д. директорот на ЈСП Скопје, Крст ...
СИНДИКАТОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ, ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ АКО МАЈСКАТА ПЛАТА НЕ Е ПОВИСОКА

СИНДИКАТОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ, ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ АКО МАЈСКАТА ПЛАТА НЕ Е ПОВИСОКА

Синдикатот на ЈСП „Скопје“ бара усогласување на платите на сите вработени со минималната плата, во спротивно ќе излезат на протести. Мичо Стојановски, ...
СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО АРСОВСКА, ПАК ЌЕ ВОЗИМЕ НА ИСТИТЕ ЛИНИИ И ЌЕ НИ СЕ ИСПЛАТИ ДОЛГОТ, ВЕЛАТ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ

СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО АРСОВСКА, ПАК ЌЕ ВОЗИМЕ НА ИСТИТЕ ЛИНИИ И ЌЕ НИ СЕ ИСПЛАТИ ДОЛГОТ, ВЕЛАТ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ

Приватните превозници повторно ќе бидат дел од јавниот превоз, откако денеска постигнале договор со Град Скопје. Четврти месец тие не се дел од јавнио ...
ПРИГРАДСКИТЕ НАСЕЛБИ СЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СКОПЈЕ, НА ГРАДСКИОТ ПРЕВОЗ ИТНО МУ ТРЕБА НОВО ПЛАНИРАЊЕ НА ЛИНИИТЕ

ПРИГРАДСКИТЕ НАСЕЛБИ СЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СКОПЈЕ, НА ГРАДСКИОТ ПРЕВОЗ ИТНО МУ ТРЕБА НОВО ПЛАНИРАЊЕ НА ЛИНИИТЕ

Скопје трет месец е со нередовен и редуциран автобуски превоз. Автобуси нема откако приватните превозници кои над 20 години беа дел од јавниот превоз ...
1 2 3 15 10 / 144 НАПИСИ