Таг: ЈСП Скопје

1 2 3 4 5 6 30 / 54 НАПИСИ
АКО НЕ СКЛУЧЕВМЕ ДОГОВОР СО ПРЕГОВАРАЊЕ ЌЕ СНЕМАШЕ КАРТИЧКИ, НЕМАМЕ ПРАВО ДА ГИ ДИСКВАЛИФИКУВАМЕ ФИРМИТЕ ОТИ СЕ НА ИСТА АДРЕСА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП„СКОПЈЕ“ ЧУШКОВ

АКО НЕ СКЛУЧЕВМЕ ДОГОВОР СО ПРЕГОВАРАЊЕ ЌЕ СНЕМАШЕ КАРТИЧКИ, НЕМАМЕ ПРАВО ДА ГИ ДИСКВАЛИФИКУВАМЕ ФИРМИТЕ ОТИ СЕ НА ИСТА АДРЕСА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЈСП„СКОПЈЕ“ ЧУШКОВ

Електронски картички набавивме во постапка со преговарање бидејќи постоеше опасност да снема картички во билетарите, рече на денешната прес-конференци ...
ОД УТРЕ ЌЕ СЕ НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ КАЈ МАНАСТИРОТ ПАНТЕЛЕЈМОН, ПРВИОТ ЧАС 100 ДЕНАРИ СЕКОЈ НАРЕДЕН 50

ОД УТРЕ ЌЕ СЕ НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ КАЈ МАНАСТИРОТ ПАНТЕЛЕЈМОН, ПРВИОТ ЧАС 100 ДЕНАРИ СЕКОЈ НАРЕДЕН 50

Од утре ќе се наплатува паркирање на паркингот кај манастирот „Свети Пантелејмон“ во Нерези. Цената за првиот час паркирање ќе биде 100 денари, а секо ...
НАЕСЕН ЌЕ РАСПИШЕМЕ ТЕНДЕР ЗА 40 АВТОБУСИ НА ГАС СО КОИ ГОДИШНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ 900.000 ЕВРА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

НАЕСЕН ЌЕ РАСПИШЕМЕ ТЕНДЕР ЗА 40 АВТОБУСИ НА ГАС СО КОИ ГОДИШНО ЌЕ ЗАШТЕДИМЕ 900.000 ЕВРА, НАЈАВИ ШИЛЕГОВ

Со кредит од Европската банка за обнова и развој во висина од 10 милиони евра Скопје догодина ќе добие 40 нови автобуси на гас, најави денеска градона ...
САМО ВО 14 АВТОБУСИ НЕ РАБОТАТ КЛИМИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

САМО ВО 14 АВТОБУСИ НЕ РАБОТАТ КЛИМИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЈСП „СКОПЈЕ“

Само во 14  автобуси се расипани климите, велат од ЈСП „Скопје“, откако деновиве граѓани на социјалните мрежи коментираат дека во двокатните автобуси ...
ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

За време на викендите и празниците бесплатно ќе биде возењето и во линијата 28 на ЈСП„Скопје“ која сообраќа од Транспортен центар до комплексот „Макед ...
ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА КАРТИЧКИТЕ ЗА АВТОБУС „СКОПСКА“ ЌЕ СЕ КУПУВААТ САМО ВО БИЛЕТАРНИЦИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАВА КАРТИЧКИТЕ ЗА АВТОБУС „СКОПСКА“ ЌЕ СЕ КУПУВААТ САМО ВО БИЛЕТАРНИЦИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“

Купување и надополнување на автобуските картички „Скопска“ од денес нема да може да се врши во трафиките туку само во билетарниците на ЈСП „Скопје“. ...
АВТОБУСОТ НА СТРУЈА ДНЕВНО ТРОШИ 21 ЕВРО, 6 ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ДВОКАТНИТЕ

АВТОБУСОТ НА СТРУЈА ДНЕВНО ТРОШИ 21 ЕВРО, 6 ПАТИ ПОМАЛКУ ОД ДВОКАТНИТЕ

Од денеска на линијата 15 почна да сообраќа автобусот на струја, кој што фирмата „Челиот моторс“ го отстапи на Град Скопје во наредните 6 месеци. А ...
УШТЕ ЕДЕН АВТОБУС НА ГАС ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ

УШТЕ ЕДЕН АВТОБУС НА ГАС ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ

Од денеска уште автобус на гас ќе вози низ Скопје. Автобусот на полската фабрика „Соларис“ со која ЈСП „Скопје“ потпиша договорот ќе сообраќа на линиј ...
АВТОБУС НА ГАС ОД ПОНЕДЕЛНИК ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НА ЛИНИЈАТА 5 ВО СКОПЈЕ

АВТОБУС НА ГАС ОД ПОНЕДЕЛНИК ПРОБНО ЌЕ ВОЗИ НА ЛИНИЈАТА 5 ВО СКОПЈЕ

Од понеделник на линијата 5 пробно ќе вози автобус на гас. Автобусот мерцедес ќе вози низ Скопје два месеци и е со капацитет за 92 патници. Градона ...
28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта. Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најави ...
1 2 3 4 5 6 30 / 54 НАПИСИ