Таг: Ју-Ес опен

НАДАЛ НА ЧЕКОР ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР ОТКАКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН

НАДАЛ НА ЧЕКОР ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР ОТКАКО ПО ЧЕТВРТИ ПАТ ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН

Рафаел Надал се доближи на чекор до рекордот на Роже Федерер, откако по четврти пат го освои Отвореното првенство на САД, враќајќи се по голем пресврт ...
НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

Рафаел Надал ќе има можност дополнително да се доближи до рекордот на Роже Федерер откако се пласираше во своето петто финале на Отвореното првенство ...
ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Григор Димитров го елиминираше петкратниот шампион Роже Федерер во четвртфиналето на Отвореното првенство на САД, откако во трилер-меч го совлада со 3 ...
ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од Отвореното првенство на САД, предавајќи го мечот со Станислас Вавринка во моментите кога се наоѓаше пре ...
ДА ТРЕБА ДА ИГРАМ ЗА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, БИ ИГРАЛ И НА ПЛАДНЕ ВО САХАРА, ВЕЛИ ЏИМИ КОНОРС ЗА ТЕШКИТЕ УСЛОВИ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ДА ТРЕБА ДА ИГРАМ ЗА 3,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, БИ ИГРАЛ И НА ПЛАДНЕ ВО САХАРА, ВЕЛИ ЏИМИ КОНОРС ЗА ТЕШКИТЕ УСЛОВИ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Џими Конорс имаше малку сочувство за играчите кои мораа да играат на топлото време на отворањето на последниот гренд слем турнир во сезоната, Отворено ...
ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Рафаел Надал ја опиша 2017 година како една од најдобрите во неговата кариера откако ноќеска по трет пат освои Ју-Ес Опен. Светскиот рекет број еден г ...
СТИВЕНС ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН, А ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ БЕШЕ 934. НА СВЕТОТ

СТИВЕНС ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН, А ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ БЕШЕ 934. НА СВЕТОТ

Слоен Стивенс го заокружи својот неверојатен камбек со освојувањето на првата гренд слем титула во кариерата, откако во финалето на Отвореното првенст ...
НЕ СУМ ВО ФОРМА, ПОДОБРО ШТО ИСПАДНАВ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОРАЗОТ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

НЕ СУМ ВО ФОРМА, ПОДОБРО ШТО ИСПАДНАВ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОРАЗОТ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Роже Федерер призна дека не бил ни физички ни ментално подготвен, откако загуби од Хуан Мартин дел Потро со 7:5, 3:6, 7:6, 6:4 во четврт-финалето на О ...
ТЕМАТА ОД ЏЕЈМС БОНД ЗАСВИРИ НА ЈУ-ЕС ОПЕН ВО ЧЕСТ НА ДОАЃАЊЕТО НА ШОН КОНЕРИ

ТЕМАТА ОД ЏЕЈМС БОНД ЗАСВИРИ НА ЈУ-ЕС ОПЕН ВО ЧЕСТ НА ДОАЃАЊЕТО НА ШОН КОНЕРИ

Легендарниот шкотски актер Шон Конери го имаше едно од ретките појавувања во јавност во последните неколку години и тој не ги криеше емоциите кога тем ...
АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ ЈА ИСВИРКАА ШАРАПОВА НА ВРАЌАЊЕТО НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ ЈА ИСВИРКАА ШАРАПОВА НА ВРАЌАЊЕТО НА ГРЕНД СЛЕМ ТУРНИРИТЕ

Марија Шарапова имаше триумфален камбек на гренд слем турнирите по едно и полгодишна пауза, совладувајќи ја второрангираната светска тенисерка Симона ...
10 / 10 НАПИСИ