Таг: камионџии

КАНАДСКИТЕ КАМИОНЏИИ НЕ ЈА ПОСЛУШАА СУДСКАТА НАРЕДБА И НАТАМУ БЛОКИРААТ КЛУЧЕН МОСТ НА ГРАНИЦАТА СО САД

КАНАДСКИТЕ КАМИОНЏИИ НЕ ЈА ПОСЛУШАА СУДСКАТА НАРЕДБА И НАТАМУ БЛОКИРААТ КЛУЧЕН МОСТ НА ГРАНИЦАТА СО САД

Демонстрантите кои се противат на коронамерките и вакцинирањето не ја послушаа наредбата на канадскиот суд и продолжуваат да блокираат клучен мост на ...
ОТАВА Е ВОН КОНТРОЛА И ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПРОТЕСТОТ НА КАМИОНЏИИТЕ

ОТАВА Е ВОН КОНТРОЛА И ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПРОТЕСТОТ НА КАМИОНЏИИТЕ

Градоначалникот на Отава прогласи вонредна состојба поради протестот што пред десетина дена го почнаа камионџиите кои се противат на задолжителното ва ...
ТРУДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, КАМИОНЏИИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО ЈА ПАРАЛИЗИРАА ОТАВА

ТРУДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, КАМИОНЏИИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО ЈА ПАРАЛИЗИРАА ОТАВА

Демонстрантите кои се противат на задолжителното вакцинирање на камионџиите кои ја поминуваат американско-канадската граница го парализираа главниот г ...
ВО БРИТАНИЈА НЕМА БЕНЗИН НА ПУМПИТЕ ПОРАДИ ПАНИЧНОТО КУПУВАЊЕ, ЏОНСОН ЈА ПОВИКА ВОЈСКАТА НА ПОМОШ

ВО БРИТАНИЈА НЕМА БЕНЗИН НА ПУМПИТЕ ПОРАДИ ПАНИЧНОТО КУПУВАЊЕ, ЏОНСОН ЈА ПОВИКА ВОЈСКАТА НА ПОМОШ

Британската војска е подготвена да помогне да се олесни проблемот со снабдувањето со бензин, откако веќе четири дена има долги редици пред бензински п ...
4 / 4 НАПИСИ