Таг: канабис

1 216 / 16 НАПИСИ
ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

ВЛАДАТА ДА ГО ДОЗВОЛИ КАНАБИСОТ ЗА ЛЕК, БАРА АКТИВИСТОТ ФИЛИП ДОСТОВСКИ КОМУ МУ СЕ СУДИ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ДРОГА

Активисти и симпатизери на граѓанското здружение  „Зелена алтернатива“ протестираа пред Основниот суд Скопје 1, за поддршка на претседателот  Филип До ...
ПРВ БРАТУЧЕД НА ЗАЕВ КУПИЛ ОРАНЖЕРИЈА ЗА ДА ПРОИЗВЕДУВА ЛЕК ОД КАНАБИС, ПОТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

ПРВ БРАТУЧЕД НА ЗАЕВ КУПИЛ ОРАНЖЕРИЈА ЗА ДА ПРОИЗВЕДУВА ЛЕК ОД КАНАБИС, ПОТВРДИ ПРЕМИЕРОТ

Премиерот Зоран Заев на денешните пратенички прашања во Собранието потврди дека неговиот прв братучед Трајче Заев ја купил оранжеријата на фирмата „Ма ...
МЕДИЦИНСКАТА МАРИХУАНА НЕ Е ШТЕТНА, ПОТВРДИ СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

МЕДИЦИНСКАТА МАРИХУАНА НЕ Е ШТЕТНА, ПОТВРДИ СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Светската здравствена организација (ВХО) соопшти дека медицинската марихуана не би требала да се смета за дрога и дека не предизвикува зависност и зло ...
ФАРМИ ЗА МАРИХУАНА МАСОВНО ГОРАТ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

ФАРМИ ЗА МАРИХУАНА МАСОВНО ГОРАТ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

Смртоносните пожари кои веќе неколку дена оставаат пустош низ северна Калифорнија предизвикаа големи штети и во индустријата на канабис, непосредно пр ...
МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА УВЕЗЕ СЕМЕ ОД КОНОП ЗА МАГИСТЕРСКА, ПА ГО УАПСИЛЕ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

МУ ДОЗВОЛИЛЕ ДА УВЕЗЕ СЕМЕ ОД КОНОП ЗА МАГИСТЕРСКА, ПА ГО УАПСИЛЕ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

Граѓанин во мај и јуни лани увезол семе од коноп од Србија за изработка на научна студија, за што му била издадена и царинска декларација со дозвола з ...
КАНАБИСОТ Е СПАС ЗА МОЕТО ЕПИЛЕПТИЧНО ДЕТЕ, НО ЗАКОНОТ НЀ ПРАВИ КРИМИНАЛЦИ

КАНАБИСОТ Е СПАС ЗА МОЕТО ЕПИЛЕПТИЧНО ДЕТЕ, НО ЗАКОНОТ НЀ ПРАВИ КРИМИНАЛЦИ

  Прилепчанката Сандра неуморно се бори со болеста на својата осумгодишна ќерка која има тежок  облик на епилепсија, и вели дека здравјето ѝ е ...
1 216 / 16 НАПИСИ