Таг: кандидат

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
80-ГОДИШНИОТ БАЈДЕН СМЕТА ДЕКА НЕГОВАТА ВОЗРАСТ НЕ Е ПРЕЧКА И ПОТВРДИ ДЕКА ПОВТОРНО ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

80-ГОДИШНИОТ БАЈДЕН СМЕТА ДЕКА НЕГОВАТА ВОЗРАСТ НЕ Е ПРЕЧКА И ПОТВРДИ ДЕКА ПОВТОРНО ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Џо Бајден (80) и официјално објави дека ќе се кандидира на претседателските избори во САД во 2024 година, при што побара од гласачите да му дадат пове ...
СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА

СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА

Асја во стакато, без да смени израз на лице, раскажува како пред очи од бомба ѝ загинал комшијата во редот за вода и како сосе полн канистер стигнала ...
„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА Е МАКЕДОНСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА Е МАКЕДОНСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„Најсреќниот човек на светот“ на Теона Стругар Митевска е годинашниот македонски кандидат за Оскар во категоријата најдобар меѓународен филм, соопшти ...
„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА ОД 16 ДЕКЕМВРИ ИГРА ВО СКОПСКОТО КИНО МИЛЕНИУМ

„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА ОД 16 ДЕКЕМВРИ ИГРА ВО СКОПСКОТО КИНО МИЛЕНИУМ

„Сестри“, дебито на режисерката Дина Дума од 16 декември (четврток) ќе игра во скопското кино Милениум. „Сестри“ е  македонски кандидат за Оскар за на ...
КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ФАТЕН КАКО КУПУВА ГЛАСОВИ СО БЕКАТОН ПЛОЧКИ

КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО ФАТЕН КАКО КУПУВА ГЛАСОВИ СО БЕКАТОН ПЛОЧКИ

Тетовското обвинителство собира докази за кривично дело Поткуп при избори и гласање против еден од кандидатите за градоначалник, откако бил фатен како ...
„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА Е МАКЕДОНСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„СЕСТРИ“ НА ДИНА ДУМА Е МАКЕДОНСКИ КАНДИДАТ ЗА ОСКАР

„Сестри“, дебито на режисерката Дина Дума е македонски кандидат за Оскар за најдобар меѓународен филм за 2022, соопшти Друштвото на филмските работниц ...
ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски е позитивен на ковид-19. Тој информацијата вечерва ја сподели со јавно ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ГОРАН МИЛЕВСКИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ОД ДВИЖЕЊЕТО „ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ“

МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ГОРАН МИЛЕВСКИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ОД ДВИЖЕЊЕТО „ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ“

Актуелниот министер за локална самоуправа Горан Милевски ќе биде кандидат за градоначалник на Битола од редовите на Движењето ,,Одлучно за промени" ко ...
ЕПИДЕМИОЛОГОТ ТОНИ КОЊАНОВСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА

ЕПИДЕМИОЛОГОТ ТОНИ КОЊАНОВСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА

Специјалистот епидемиолог д-р Тони Коњановски, вработен во битолскиот Центар за јавно здравје и активно вклучен во следење на состојбите и битката про ...
СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ПАК ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ПАК ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ќе се кандидира за нов мандат во оваа скопска пштина на претстојните локални избори на 1 ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ