Таг: Кански филмски фестивал

1 216 / 16 НАПИСИ
ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ПЛОШТАДОТ“ НА ШВЕЃАНЕЦОТ РУБЕН ОСТЛУНД

ЗЛАТНА ПАЛМА ЗА „ПЛОШТАДОТ“ НА ШВЕЃАНЕЦОТ РУБЕН ОСТЛУНД

„Плоштадот“, необична сатирична комедија за уметничкиот свет на шведскиот автор Рубен Ослунд ја освои Златната палма на 70. Кански филмски фестивал. П ...
НИКОЛ КИДМАН Е КРАЛИЦА НА КАН СО 4 ФИЛМОВИ НА КРОАЗЕТА

НИКОЛ КИДМАН Е КРАЛИЦА НА КАН СО 4 ФИЛМОВИ НА КРОАЗЕТА

Отворајќи ново поглавје во својата веќе голема кариера, Никол Кидман донесе четири проекти во Кан оваа година, со што е речиси насекаде на фестивалот ...
КАН ГО СЛАВИ 70. РОДЕНДЕН СО ЗЛАТНА ПАЛМА СО 167 ДИЈАМАНТИ

КАН ГО СЛАВИ 70. РОДЕНДЕН СО ЗЛАТНА ПАЛМА СО 167 ДИЈАМАНТИ

Канскиот филмски фестивал вечерва го отвори јубилејното 70-то издание среде голема безбедносна операција поради поплавата од терористички напади во Ев ...
КОПОЛА, КИДМАН И ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ ВО ТРКАТА ЗА КАНСКАТА ЗЛАТНА ПАЛМА

КОПОЛА, КИДМАН И ВИРТУЕЛНА РЕАЛНОСТ ВО ТРКАТА ЗА КАНСКАТА ЗЛАТНА ПАЛМА

Филмот за Граѓанската војна на Софија Копола, украински роуд-муви и драма за активизам за СИДА се меѓу 18-те во конкуренција за Златната палма на Канс ...
КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА ПОСТЕРОТ ЈА ОСЛАБЕЛ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ НА ПОСТЕРОТ ЈА ОСЛАБЕЛ КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ

Канскиот филмски фестивал поттикна контроверзии уште еден месец пред да почне. Организаторите се обвинети за ретуширање на архивска фотографија на ита ...

ДОБРА ПРИЧИНА

1. Знамето на Албанија ќе се вее во Македонија легално. Така што спикерот ќе го фати несоница. Оти до сега сонувал. Со албанското знаме ќе живеел во к ...
1 216 / 16 НАПИСИ