Таг: Каролине Едштадлер

ВЕРУВАЈТЕ ВО ЕУ, НЕ СМЕЕМЕ ДА СЕ ПОДЕЛИМЕ СЕГА КОГА БЕСНЕЕ РУСКАТА АГРЕСИЈА ВО УКРАИНА, ИМ СЕ ОБРАТИ АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЕДШТАДЛЕР НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ

ВЕРУВАЈТЕ ВО ЕУ, НЕ СМЕЕМЕ ДА СЕ ПОДЕЛИМЕ СЕГА КОГА БЕСНЕЕ РУСКАТА АГРЕСИЈА ВО УКРАИНА, ИМ СЕ ОБРАТИ АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЕДШТАДЛЕР НА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ

Австриската сојузна министерка за ЕУ Каролине Едштадлер денеска во Скопје кажа дека е разбирливо што кај македонските граѓани владее разочараност и де ...
ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

ШПАЛИР ЗА ВАРХЕЈИ

Ќе стои ли Русија на страна и ќе чека Бугарија да го крене ветото за Македонија во ЕУ!? Затоа што за влез во ЕУ важен е цар Самоил. ...
И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И АВСТРИЈА ЌЕ ПРИМА ТУРИСТИ ВАКЦИНИРАНИ СО КИНЕСКА И РУСКА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19

И за влез во Австрија нема да има ограничување со типот на вакцините против ковид-19, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче по средбат ...
3 / 3 НАПИСИ