Таг: Карпош

1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ДА ГО ПОНИШТИ МАФИЈАШКОТО ПОЗИТИВНО КОНЗЕРВАТОРСКО МИСЛЕЊЕ, БЕШЕ ПОБАРАНО НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ СПОРНАТА 17-КАТНИЦА ЗА 2.000 ЖИТЕЛИ КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ДА ГО ПОНИШТИ МАФИЈАШКОТО ПОЗИТИВНО КОНЗЕРВАТОРСКО МИСЛЕЊЕ, БЕШЕ ПОБАРАНО НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ СПОРНАТА 17-КАТНИЦА ЗА 2.000 ЖИТЕЛИ КАЈ ВОЕНА БОЛНИЦА

Граѓани заедно со неколку граѓанска иницијативи денеска протестираа против спорната 17-катница која почнува да се гради среде болничкиот комплекс на В ...
НЕМА САЛМОНЕЛА ВО КУЈНИТЕ НА ШКОЛИТЕ ВО СКОПСКАТА ОПШТИНА КАРПОШ, КАДЕ СЕ ЗАРАЗИЈА 12 УЧЕНИЦИ

НЕМА САЛМОНЕЛА ВО КУЈНИТЕ НА ШКОЛИТЕ ВО СКОПСКАТА ОПШТИНА КАРПОШ, КАДЕ СЕ ЗАРАЗИЈА 12 УЧЕНИЦИ

Не е најдена бактеријата салмонела во кујните на четирите основни школи во Карпош, ниту во централниот магацин на операторот со храна „Ванила фуд” кој ...
СЕДУМ УЧЕНИЦИ ОД ТРИ ОСНОВНИ ШКОЛИ ВО СКОПСКАТА ОПШТИНА КАРПОШ ЗАРАЗЕНИ СО САЛМОНЕЛА

СЕДУМ УЧЕНИЦИ ОД ТРИ ОСНОВНИ ШКОЛИ ВО СКОПСКАТА ОПШТИНА КАРПОШ ЗАРАЗЕНИ СО САЛМОНЕЛА

Седум случаи на заразени ученици со салмонела од скопската Општина Карпош се пријавени во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ), потврди д-р Лулзиме Бајрами ...
САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ ГОТОВА НАРЕДНИОТ МЕСЕЦ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА ОПШТИНАТА КАРПОШ ИЛИ ЌЕ СЕ ДАДЕ НА ПРИВАТНИК

САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ ГОТОВА НАРЕДНИОТ МЕСЕЦ, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА ОПШТИНАТА КАРПОШ ИЛИ ЌЕ СЕ ДАДЕ НА ПРИВАТНИК

Салата „Партизан“ во скопската општина Карпош 4 ќе биде готова за еден месец, велат од општина Карпош. Со тоа по повеќе од 15 години овој култен спорт ...
УСТАВЕН СУД ГО УКИНА ПЛАНОТ ЗА КАРПОШ 3, „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ БЕНЗИНСКА ПУМПА

УСТАВЕН СУД ГО УКИНА ПЛАНОТ ЗА КАРПОШ 3, „ПУЦКО ПЕТРОЛ“ НЕ МОЖЕ ДА ГРАДИ БЕНЗИНСКА ПУМПА

Уставниот суд на денешната седница го укина Деталниот урбанистички план (ДУП) за градска четврт 3 04 блок 04.05 на Општина Карпош, за просторот кај ба ...
КОНТЕЈНЕР СО ЃУБРЕ СТОИ НА КОЛОВОЗОТ СРЕДE ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

КОНТЕЈНЕР СО ЃУБРЕ СТОИ НА КОЛОВОЗОТ СРЕДE ПАРТИЗАНСКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ

Контејнер со ѓубре од попладнево стои средe булеварот Партизански одреди во Карпош 3 во Скопје. Контејнерот стои во насоката кон Карпош во крајната, т ...
И НА ДЕЦАТА ОД КАРПОШ ИМ СЕ ПОВРЕДЕНИ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ОТИ НЕ  ОДАТ ВО ГРАДИНКА, ВЕЛИ ОПШТИНАТА ПО БАРАЊЕТО НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ДА НЕ СЕ ОТПИШУВААТ ДЕЦА ОД ДРУГИ ОПШТИНИ

И НА ДЕЦАТА ОД КАРПОШ ИМ СЕ ПОВРЕДЕНИ ЧОВЕКОВИТЕ ПРАВА ОТИ НЕ  ОДАТ ВО ГРАДИНКА, ВЕЛИ ОПШТИНАТА ПО БАРАЊЕТО НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ДА НЕ СЕ ОТПИШУВААТ ДЕЦА ОД ДРУГИ ОПШТИНИ

Народниот правобранител достави барње до градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски да ја повлече одлуката за отпишување од градинките на дец ...
ЛЕТОВО ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ЗОНСКО ВО КАРПОШ, ЗА СТАНАРИТЕ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДВЕ ВОЗИЛА, ЗА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ОПШТИНИ 25 ДЕНАРИ ЧАС

ЛЕТОВО ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ЗОНСКО ВО КАРПОШ, ЗА СТАНАРИТЕ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДВЕ ВОЗИЛА, ЗА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ОПШТИНИ 25 ДЕНАРИ ЧАС

Летово зонско паркирање ќе се воведе и во Општина Карпош во Скопје. Со зонските паркиралишта ќе стопанисува ЈП „Градски паркинг“, од каде велат дека в ...
ЈАКИМОВСКИ СО НОВ МОДЕЛ НА ШТЕДЕЊЕ, НАВЕЧЕР ЌЕ ИМА СВЕТЛО ВО КАРПОШ, НО ЌЕ СВЕТИ СЕКОЈА ВТОРА СВЕТИЛКА

ЈАКИМОВСКИ СО НОВ МОДЕЛ НА ШТЕДЕЊЕ, НАВЕЧЕР ЌЕ ИМА СВЕТЛО ВО КАРПОШ, НО ЌЕ СВЕТИ СЕКОЈА ВТОРА СВЕТИЛКА

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски го смени моделот на штедење струја. Од овој викенд нема целосно да се исклучува уличното светло на ...
ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА КУЛТНАТА САЛА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 18 МЕСЕЦИ

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА КУЛТНАТА САЛА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 18 МЕСЕЦИ

Агенцијата за млади и спорт денеска почна со реконструкција на култната сала „Партизан“ во скопски Карпош 4. Како што кажа директорот на Агенцијата за ...
1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ