Таг: картичка

„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

„СКАНДАЛОЗНАТА“ ПРВА БОЖИЌНА КАРТИЧКА СТАРА 177 ГОДИНИ СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА, ПРОЦЕНЕТА Е НА 10 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ

Се прoдава првата отпечатена божиќна картичка за комерцијална употреба, стара 177 години. На неа е прикажана весела сцена со англиско семејство од Вик ...
„ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА“ ИМ ОВОЗМОЖИ НА СВОИТЕ КОРИСНИЦИ ДА СОБИРААТ ПОЕНИ И БЕНЕФИЦИИ ПРЕКУ ПРОГРАМАТА „ЛУКОИЛ КЛУБ“

„ЛУКОИЛ МАКЕДОНИЈА“ ИМ ОВОЗМОЖИ НА СВОИТЕ КОРИСНИЦИ ДА СОБИРААТ ПОЕНИ И БЕНЕФИЦИИ ПРЕКУ ПРОГРАМАТА „ЛУКОИЛ КЛУБ“

„Лукоил Македонија“ воведе нова програма за лојалност за физички лица наречена „Лукоил клуб“, преку која членовите добиваат поени и бенефиции, односно ...
ОД ДЕНЕС ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП СКОПЈЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ

ОД ДЕНЕС ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП СКОПЈЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ БИЛЕТ ЗА ЕДНО ВОЗЕЊЕ

Од денес во автобусите на ЈСП „Скопје“ патниците можат да купат билет за едно возење. Освен во автобусите билетот може да се купи и во сите билетарниц ...
КАРПОШАНИ ОД ДЕНЕС МОЖАТ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА КАРТИЧКАТА „МОЈ КАРПОШ“ СО КОЈА ЌЕ ИМААТ ПОПУСТ ВО 250 ФИРМИ И КАФУЛИЊА

КАРПОШАНИ ОД ДЕНЕС МОЖАТ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА КАРТИЧКАТА „МОЈ КАРПОШ“ СО КОЈА ЌЕ ИМААТ ПОПУСТ ВО 250 ФИРМИ И КАФУЛИЊА

Од денес жителите на општина Карпош можат да аплицираат за картичката „Мој Карпош-Моја картичка“ со која ќе имаат попуст во над 250 фирми кои се наоѓа ...
КАРПОШАНИ ЌЕ ИМААТ ПОПУСТИ ВО 230 ФИРМИ И КАФУЛИЊА ВО ОПШТИНАТА

КАРПОШАНИ ЌЕ ИМААТ ПОПУСТИ ВО 230 ФИРМИ И КАФУЛИЊА ВО ОПШТИНАТА

Од септември жителите на општина Карпош ќе имаа попусти во 230 фирми, продавници, кафулиња и кафеани низ општината. Граѓаните ќе треба во Општината да ...
ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ, ЏАФЕРИ СО БАРИКАДА СИ ЈА ЗАШТИТИ КАРТИЧКАТА ЗА ГЛАСАЊЕ ПРЕД РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

ЗА СЕКОЈ СЛУЧАЈ, ЏАФЕРИ СО БАРИКАДА СИ ЈА ЗАШТИТИ КАРТИЧКАТА ЗА ГЛАСАЊЕ ПРЕД РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

Никој од пратениците не знае дали претседателот на Собранието Талат Џафери ќе ја отвори расправата за Законот за употреба на јазиците во трето читање, ...
„КЕШБЕК ВОРЛД“ РЕВОЛУЦИЈА – ВРАЌАЊЕ ПАРИ ПРИ СЕКОЕ КУПУВАЊЕ

„КЕШБЕК ВОРЛД“ РЕВОЛУЦИЈА – ВРАЌАЊЕ ПАРИ ПРИ СЕКОЕ КУПУВАЊЕ

„Кешбек ворлд“, најголемата куповна заедница на светот со повеќе од осум милиони членови, направи револуција со можноста за враќање пари при секое куп ...
ИНЦИДЕНТ ОТКАКО ИЛИЈА ДИМОВСКИ МУ ЈА ИЗВАДИ КАРТИЧКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ

ИНЦИДЕНТ ОТКАКО ИЛИЈА ДИМОВСКИ МУ ЈА ИЗВАДИ КАРТИЧКАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ

Вечерва во Собранието повторно се случи инцидент, откако нешто по 19 часот пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски му ја извади картичката на претседа ...
8 / 8 НАПИСИ