Таг: казна

1 2 3 11 10 / 106 НАПИСИ
КАЗНА ОД 120.000 ЕВРА ЗА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОТИ ЈА ЗАГАДУВА МАРКОВА РЕКА

КАЗНА ОД 120.000 ЕВРА ЗА ДЕПОНИЈАТА „ДРИСЛА“ ОТИ ЈА ЗАГАДУВА МАРКОВА РЕКА

Депонијата „Дрисла“ во Скопје ќе биде казнета со 120.000 евра, а директорот Александар Кузинаков со 6.000 евра поради загадување на Маркова Река, сооп ...
ЈА ПРИЗНАЛ ВИНАТА И ДОБИ 2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЕДЕН ОД 14-ТЕ ВЕЛЕШАНИ ОБВИНЕТИ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА 15-ГОДИШНО ДЕТЕ

ЈА ПРИЗНАЛ ВИНАТА И ДОБИ 2 ГОДИНИ ЗАТВОР ЕДЕН ОД 14-ТЕ ВЕЛЕШАНИ ОБВИНЕТИ ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА 15-ГОДИШНО ДЕТЕ

Еден од 14-те обвинети велешани, кои се товарат по различни кривични дела за сексуалната злоупотреба на 15-годишно дете од Велес, го признал делото и ...
АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ НАМАЛИ УШТЕ ЕДНА ПРВОСТЕПЕНА ПРЕСУДА НА ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС ЗА СООБРАЌАЈКА, ОД 7 НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

АПЕЛАЦИЈА СКОПЈЕ НАМАЛИ УШТЕ ЕДНА ПРВОСТЕПЕНА ПРЕСУДА НА ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС ЗА СООБРАЌАЈКА, ОД 7 НА 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР

Апелациониот суд од Скопје, затворската казна на таксистот  Љубе Трајковски (67 год) од Велес ја намали од седум на четири години и шест месеци затвор ...
АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД 18 НА 8 ГОДИНИ НА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ УСМРТИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ВО ВЕЛЕС И ПОБЕГНА

АПЕЛАЦИЈА МУ ЈА НАМАЛИ ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ОД 18 НА 8 ГОДИНИ НА ПИЈАНИОТ ВОЗАЧ КОЈ УСМРТИ ДЕТЕ НА ПЕШАЧКИ ВО ВЕЛЕС И ПОБЕГНА

Апелациониот суд од Скопје му ја намали затворската казна од 18  на осум години на возачот Ангелче Николов (28) од Велес, потврди Основниот суд Велес. ...
АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

АРСОВСКА НА МУЦУНСКИ МУ ПИША КАЗНА ОД 88.000 ЕВРА ЗА ФРЛАЊЕ ЃУБРЕ, ТОЈ ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ЛАЖЕ И КРЕИРА КРИЗИ

Град Скопје изрече парична казна за Општина Аеродром и градоначалникот Тимчо Муцунски во висина од 88.000 евра за фрлање отпад на јавна површина. Како ...
КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

КАЗНА ОД 90.000 ЕВРА ОД АРСОВСКА НЕ Е СТИГНАТА, АМА ДОЗНАВМЕ ДЕКА НИ Е ПИШАНА ЗА ЃУБРЕТО ШТО ГО ИСТУРИВМЕ ПРЕД „ДРИСЛА“, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КИСЕЛА ВОДА ЃОРЃИЕВСКИ

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски уште не добил казна од Град Скопје од 90.000 евра за фрлањето на ѓубрето пред депонијата „Дрисл ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ПАВЛИНА ЦРВЕНКОВСКА ДОБИЛА КАЗНА ОД АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЗАШТО СОКРИЛА ИМОТ НА СОПРУГОТ, ЌЕ ЈА ПРИЈАВАТ ОТИ НЕ ЈА ПЛАТИЛА

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ПАВЛИНА ЦРВЕНКОВСКА ДОБИЛА КАЗНА ОД АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЗАШТО СОКРИЛА ИМОТ НА СОПРУГОТ, ЌЕ ЈА ПРИЈАВАТ ОТИ НЕ ЈА ПЛАТИЛА

Поранешната претседателка на Судскиот совет Павлина Црвенковска добила платен налог од Државната комисија за спречување на корупција, зашто во имотнио ...
ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

ОБОЖАВАТЕЛКА НА ПУТИН КАЗНЕТА НА СУД ВО КЕЛН

Елена Колбасникова и во Германија е позната по нејзините проруски погледи. Судот во Келн ѝ изрече казна поради одобрување на злосторства, неприфаќајќи ...
ГРЦИЈА КАЗНИ ПЕТ ЛАНЦИ НА СУПЕРМАРКЕТИ СО РЕЧИСИ 400.000 ЕВРА ЗАШТО ПРЕМНОГУ ГИ ПОКАЧУВАЛЕ ЦЕНИТЕ

ГРЦИЈА КАЗНИ ПЕТ ЛАНЦИ НА СУПЕРМАРКЕТИ СО РЕЧИСИ 400.000 ЕВРА ЗАШТО ПРЕМНОГУ ГИ ПОКАЧУВАЛЕ ЦЕНИТЕ

Пет големи ланци на супермаркети во Грција се казнети со вкупно 382.497 евра за профитирање откако премногу ги зголемиле цените на своите производи, о ...
ШПАНСКИОТ СУД ЈА ПОНИШТИ КАЗНАТА ЗА МАЖОТ КОЈ ГОЛ ШЕТА ПО УЛИЦИ

ШПАНСКИОТ СУД ЈА ПОНИШТИ КАЗНАТА ЗА МАЖОТ КОЈ ГОЛ ШЕТА ПО УЛИЦИ

Шпанскиот регионален виш суд пресуди во корист на маж кој беше казнет затоа што шетал гол низ улиците на еден град во регионот на Валенсија, а подоцна ...
1 2 3 11 10 / 106 НАПИСИ