Таг: Кејт Мидлтон

КЕЈТ МИДЛТОН РОДИ СИН

КЕЈТ МИДЛТОН РОДИ СИН

Британското кралско семејство доби уште еден машки наследник. Војвотката од Кембриџ денеска околу пладне го роди третото дете, откако утрово беше п ...
ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ГО ЧЕКААТ ТРЕТОТО ДЕТЕ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт го очекуваат третото дете, беше официјално соопштено од палатата Кенсингтон. „Кралицата е воодушевена од вест ...
2 / 2 НАПИСИ