Таг: Кемниц

65.000 ЛУЃЕ СЕ СОБРАА НА КОНЦЕРТОТ ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО КЕМНИЦ

65.000 ЛУЃЕ СЕ СОБРАА НА КОНЦЕРТОТ ПРОТИВ РАСИЗМОТ ВО КЕМНИЦ

Околу 65.000 луѓе се собраа на бесплатниот концерт против расизмот во источногерманскиот град Кемниц, кој се одржа како одговор на насилните улични пр ...
НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО КЕМНИЦ ПО УБИСТВОТО ЗА КОЕ СЕ ОБВИНЕТИ МИГРАНТИ

НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО КЕМНИЦ ПО УБИСТВОТО ЗА КОЕ СЕ ОБВИНЕТИ МИГРАНТИ

Најмалку шест луѓе се повредени откако во источногерманскиот град Кемниц се судрија ривалските крајнодесничарски и левичарски демонстранти, кои излего ...
ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ОД ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА СЕ САМОУБИ ВО ЗАТВОР

ОСОМНИЧЕНИОТ БОМБАШ ОД ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА СЕ САМОУБИ ВО ЗАТВОР

22-годишниот Сириец уапсен во источногерманскиот град Кемниц поради сомнеж дека планирал бомбашки напад, се самоуби во затворската келија во Лајпциг, ...
ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Тројца сириски бегалци во Германија го совладале осомничениот бомбаш кого елитните командоси го барале 2 дена откако им избегал, соопшти полицијата. П ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

Германската полиција соопшти дека го фатила осомничениот кој го бркаше два дена, а за кого верува дека планирал бомбашки напад. Станува збор за сирис ...
5 / 5 НАПИСИ