Таг: ќерка

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ЌЕРКАТА НА НОБЕЛОВКАТА АЛИС МАНРО ОТКРИ ДЕКА ОЧУВОТ СЕКСУАЛНО ЈА ЗЛОСТАВУВАЛ, А МАЈКА Ѝ ЗНАЕЛА И ОСТАНАЛА СО НЕГО

ЌЕРКАТА НА НОБЕЛОВКАТА АЛИС МАНРО ОТКРИ ДЕКА ОЧУВОТ СЕКСУАЛНО ЈА ЗЛОСТАВУВАЛ, А МАЈКА Ѝ ЗНАЕЛА И ОСТАНАЛА СО НЕГО

Најмладата ќерка на славната канадска нобеловка Алис Манро изјави дека нејзиниот очув сексуално ја злоставувал како дете, а дека нејзината мајка остан ...
ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

ПРИТВОР ЗА ПРИЛЕПЧАНЕЦ КОЈ ПРЕКУ ВИДЕА НА ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ОБВИНИТЕЛКА, А НА ЌЕРКА Ѝ ПРАЌАЛ ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПОРАКИ

Прилепчанец кој досега бил осудуван за загрозување на сигурноста се заканувал, демнел и вознемирувал обвинителка од прилепското Обвинителство и нејзин ...
ЗА ПРВПАТ МАЈКА И ЌЕРКА ОТИДОА ВО ВСЕЛЕНАТА СО РАКЕТАТА НА ВИРЏИН ГАЛАКТИК

ЗА ПРВПАТ МАЈКА И ЌЕРКА ОТИДОА ВО ВСЕЛЕНАТА СО РАКЕТАТА НА ВИРЏИН ГАЛАКТИК

Анастатија Мајерс, 18-годишна студентка на Универзитетот Абердин и нејзината мајка Кеиша Шахаф (46), денеска станаа првите мајка и ќерка кои отидоа на ...
КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ЈА ПОКАЖА ЌЕРКА СИ, НА ТЕСТ НА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА

КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ЈА ПОКАЖА ЌЕРКА СИ, НА ТЕСТ НА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун се појави со ќерка си во јавност за првпат, потврдувајќи ги гласините за нејзиното постоење. Девојката, за која ...
АКО БАРАТЕ ВЛАДАТА ДА ВИ КАЖУВА ШТО И КАКО ДА РАБОТИТЕ, СМЕНЕТЕ ГО ДЕЛОВНИКОТ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА ПРОЗИВКИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО ИСКАРА ЏАФЕРИ

АКО БАРАТЕ ВЛАДАТА ДА ВИ КАЖУВА ШТО И КАКО ДА РАБОТИТЕ, СМЕНЕТЕ ГО ДЕЛОВНИКОТ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ ЗА ПРОЗИВКИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДА ГО ИСКАРА ЏАФЕРИ

Пратеникот Драган Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница за пратенички прашања го праша премиерот Димитар Ковачевски: Што вие како премиер ќе през ...
КУМАНОВЕЦ ЈА СИЛУВАЛ ЌЕРКА СИ И ОБЈАВУВАЛ ВИДЕА НА ИНТЕРНЕТ, ПРИТВОРЕН НА 30 ДЕНА

КУМАНОВЕЦ ЈА СИЛУВАЛ ЌЕРКА СИ И ОБЈАВУВАЛ ВИДЕА НА ИНТЕРНЕТ, ПРИТВОРЕН НА 30 ДЕНА

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка за полов напад врз дете и дистрибуција на детска порнографија, против 39-годишен кумановец, зат ...
РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија стана првата земја во светот со регулаторно одобрување на вакцината против ковид-19, по ...
НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

51-годишна жена како сурогат мајка роди две близначиња за нејзината ќерка, во болницата „Плодност“ во Битола. Ова е најстарата сурогат мајка во земјав ...
И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

Кошаркарската легенда Коби Брајант денеска загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, а меѓу загинатите е и неговата 13-годишна ќерка Џана Мар ...
ВО ИНДИЈА ИМА 21 МИЛИОН „НЕСАКАНИ“ ЖЕНСКИ ДЕЦА

ВО ИНДИЈА ИМА 21 МИЛИОН „НЕСАКАНИ“ ЖЕНСКИ ДЕЦА

Желбата на родителите во Индија да имаат синови место ќерки довела до бројка од 21 милион „несакани“ женски деца, стои во извештајот на тамошното мини ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ