Таг: ќерка

КУМАНОВЕЦ ЈА СИЛУВАЛ ЌЕРКА СИ И ОБЈАВУВАЛ ВИДЕА НА ИНТЕРНЕТ, ПРИТВОРЕН НА 30 ДЕНА

КУМАНОВЕЦ ЈА СИЛУВАЛ ЌЕРКА СИ И ОБЈАВУВАЛ ВИДЕА НА ИНТЕРНЕТ, ПРИТВОРЕН НА 30 ДЕНА

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка за полов напад врз дете и дистрибуција на детска порнографија, против 39-годишен кумановец, зат ...
РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

РУСИЈА ЈА ОДОБРИ ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ВАКЦИНИРАНА И ЌЕРКАТА НА ПУТИН

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Русија стана првата земја во светот со регулаторно одобрување на вакцината против ковид-19, по ...
НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

НА 51 ГОДИНА КАКО СУРОГАТ МАЈКА РОДИ БЛИЗНАЧИЊА ЗА ЌЕРКА СИ ВО БИТОЛА

51-годишна жена како сурогат мајка роди две близначиња за нејзината ќерка, во болницата „Плодност“ во Битола. Ова е најстарата сурогат мајка во земјав ...
И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

Кошаркарската легенда Коби Брајант денеска загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, а меѓу загинатите е и неговата 13-годишна ќерка Џана Мар ...
ВО ИНДИЈА ИМА 21 МИЛИОН „НЕСАКАНИ“ ЖЕНСКИ ДЕЦА

ВО ИНДИЈА ИМА 21 МИЛИОН „НЕСАКАНИ“ ЖЕНСКИ ДЕЦА

Желбата на родителите во Индија да имаат синови место ќерки довела до бројка од 21 милион „несакани“ женски деца, стои во извештајот на тамошното мини ...
НОВАК ЃОКОВИЌ ДОБИ ЌЕРКА, СЕ ВИКА ТАРА

НОВАК ЃОКОВИЌ ДОБИ ЌЕРКА, СЕ ВИКА ТАРА

Светската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ (30) и неговата сопруга Јелена (31) синоќа добија ќерка, објавија сите српски медиуми, не соопштувајќи повеќе д ...
ИГРАЈ СИ НАДВОР, Ѝ РЕЧЕ МАРК ЗАКЕРБЕРГ НА НОВОРОДЕНАТА ЌЕРКА

ИГРАЈ СИ НАДВОР, Ѝ РЕЧЕ МАРК ЗАКЕРБЕРГ НА НОВОРОДЕНАТА ЌЕРКА

Коосновачот на Фејсбук Марк Закерберг, ја повика својата новородена ќерка да игра надвор и да ужива во чудото да си дете, во срдечно писмо објавено на ...
И ПОМЛАДАТА ЌЕРКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ВРАБОТИ ВО ДРЖАВНА СЛУЖБА 

И ПОМЛАДАТА ЌЕРКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ СЕ ВРАБОТИ ВО ДРЖАВНА СЛУЖБА 

Помладата ќерка на битолскиот градоначалник Владимир Талески се вработила во подрачното одделение на Бирото за развој на образованието во Битола, потв ...
8 / 8 НАПИСИ