Таг: кланица

ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ УКАЖА НА ЛОШИТЕ УСЛОВИ ВО КОИ ЖИВЕАТ РАБОТНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНА ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ И МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ УКАЖА НА ЛОШИТЕ УСЛОВИ ВО КОИ ЖИВЕАТ РАБОТНИЦИТЕ ОД ИСТОЧНА ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ И МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ

Премиерот на германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија, Армин Лашет, прогласи карантин во областа Гитерслох по масовното ширење на коронавир ...
ДЕЛ ОД ЗАРАЗЕНИТЕ БУГАРСКИ И РОМАНСКИ РАБОТНИЦИ ОД КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ ИЗБЕГАЛЕ НА БАЛКАНОТ

ДЕЛ ОД ЗАРАЗЕНИТЕ БУГАРСКИ И РОМАНСКИ РАБОТНИЦИ ОД КЛАНИЦАТА ВО ГИТЕРСЛОХ ИЗБЕГАЛЕ НА БАЛКАНОТ

Дел од романските и бугарските работници од кланицата во Гитерслох, кое е ново големо жариште на коронавирусот во Германија, избегале дома, пишуваат г ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СЕ СУДРИ СО ЖИТЕЛИТЕ НА СТАНБЕН БЛОК ВО ГЕТИНГЕН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД КАРАНТИН

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА СЕ СУДРИ СО ЖИТЕЛИТЕ НА СТАНБЕН БЛОК ВО ГЕТИНГЕН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД КАРАНТИН

Дополнителни полициски сили се испратени да го обезбедуваат карантинот во еден станбен блок во Гетинген, откако во саботата имаше насилни обиди за изл ...
СТОТИЦИ РОМАНЦИ И БУГАРИ ВРАБОТЕНИ ВО КЛАНИЦА ВО ГЕРМАНИЈА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

СТОТИЦИ РОМАНЦИ И БУГАРИ ВРАБОТЕНИ ВО КЛАНИЦА ВО ГЕРМАНИЈА ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС

Илјадници луѓе се ставени во карантин по ширењето на коронавирусот во една кланица во Германија. Повеќе од 650 луѓе имале позитивен тест во погонот ...
4 / 4 НАПИСИ