Таг: Клиника за токсикологија

НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

НАМЕСТО ВОДА МУ ДАЛЕ ДА СЕ НАПИЕ СРЕДСТВО ЗА МАШИНА ЗА САДОВИ, ВО КАФЕАНА ВО БИТОЛА

42-годишниот бизнисмен А. Т. од Битола заврши на Клиниката за токсикологија во Скопје, откако му се слошило по пиење кафе и флаширана вода во угостите ...
ДВАЈЦА УЧЕСНИЦИ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН КОЛАБИРАЛЕ ПОРАДИ ДЕХИДРИРАНОСТ И ЗАВРШИЛЕ В БОЛНИЦА

ДВАЈЦА УЧЕСНИЦИ НА СКОПСКИОТ МАРАТОН КОЛАБИРАЛЕ ПОРАДИ ДЕХИДРИРАНОСТ И ЗАВРШИЛЕ В БОЛНИЦА

Двајца учесници на Скопскиот маратон колабирале и се хоспитализирани на Клиниката за токсикологија, вели за САКАМДАКАЖАМ.МК заменик директорот д-р Ник ...
ТОКСИКОЛОГИЈА БАРА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ДА НЕ ПРЕПРАЌААТ ПАЦИЕНТИ СО УСНА ПРЕПОРАКА, А ТИЕ ОДГОВАРААТ ДЕКА СПЕЦИЈАЛИСТИТЕ НЕМААТ ДОВОЛНО ТЕРМИНИ

ТОКСИКОЛОГИЈА БАРА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ДА НЕ ПРЕПРАЌААТ ПАЦИЕНТИ СО УСНА ПРЕПОРАКА, А ТИЕ ОДГОВАРААТ ДЕКА СПЕЦИЈАЛИСТИТЕ НЕМААТ ДОВОЛНО ТЕРМИНИ

Матичните лекари со усна препорака праќаат пациенти на Токсикологија кои не се итни, реагира Клиниката, а Здружението на приватни лекари на Македонија ...
ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НАПАЃАЧОТ ШТО ПРОБОДЕ ЛЕКАР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НАПАЃАЧОТ ШТО ПРОБОДЕ ЛЕКАР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА

Министерството за внатрешни работи потврди дека вчеравечер лекар од Клиниката за токсикологија бил нападнат пред Клиничкиот центар и бил повреден со о ...
ДОКТОР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ПРОБОДЕН СО НОЖ НА ВЛЕЗОТ НА КЛИНИЧКИ

ДОКТОР ОД КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ПРОБОДЕН СО НОЖ НА ВЛЕЗОТ НА КЛИНИЧКИ

Доктор од Клиниката за токсикологија вчера вечер околу 19.30 часот е прободен со нож од непознато лице. Повредениот лекар е хоспитализиран на Клиникат ...
КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА И БРЗА ПОМОШ СО ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ЕКИПИ ЗА СУПЕР КУПОТ

КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА И БРЗА ПОМОШ СО ЗГОЛЕМЕН БРОЈ ЕКИПИ ЗА СУПЕР КУПОТ

Клиниката за токсикологија во наредните 48 часа ќе дежура со двојно зголемени екипи, а ќе има и екипи на повик во пресрест на УЕФА Супер купот, што ут ...
6 / 6 НАПИСИ