Таг: кокаин

1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ
ОБВИНЕНИЕ ЗА ЧЛЕНОВИ НА ГРУПАТА ДИЛЕРИ И УБИЈЦИ ОД ГРЧЕЦ, НО НЕ И ЗА НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД МВР, ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ОД СУДОТ

ОБВИНЕНИЕ ЗА ЧЛЕНОВИ НА ГРУПАТА ДИЛЕРИ И УБИЈЦИ ОД ГРЧЕЦ, НО НЕ И ЗА НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД МВР, ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ОД СУДОТ

Обвинителство организиран криминал и корупција денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против пет (фатени) лица од криминална ...
ТОН КОКАИН ИСФРЛЕН НА БРЕГОТ НА ОСТРОВ ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ

ТОН КОКАИН ИСФРЛЕН НА БРЕГОТ НА ОСТРОВ ВО СЕВЕРНОТО МОРЕ

На брегот на германскиот остров Боркум во Северното Море е откриено големо количество дрога, соопштија обвинителите. Во април, турист открил неколку с ...
ВО АКЦИЈА НА ДЕВЕТ ДРЖАВИ РАСТУРЕН БАЛКАНСКИ КАРТЕЛ ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА ОД ЈУЖНА АМЕРИКА, ЗАПЛЕНЕТИ ОСУМ ТОНИ КОКАИН

ВО АКЦИЈА НА ДЕВЕТ ДРЖАВИ РАСТУРЕН БАЛКАНСКИ КАРТЕЛ ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА ОД ЈУЖНА АМЕРИКА, ЗАПЛЕНЕТИ ОСУМ ТОНИ КОКАИН

Четириесет луѓе се уапсени и запленети се осум тони кокаин како резултат на четиригодишна меѓународна полициска операција против криминална мрежа која ...
БАЛКАНСКИТЕ КРИМИНАЛЦИ ДОМИНИРААТ ВО ШВЕРЦОТ НА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА ВО ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ ИМА И МАКЕДОНЦИ

БАЛКАНСКИТЕ КРИМИНАЛЦИ ДОМИНИРААТ ВО ШВЕРЦОТ НА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА ВО ЕВРОПА, МЕЃУ НИВ ИМА И МАКЕДОНЦИ

Слободан Костовски, Бранислав Паневски и Александар Нешиќ се некои од балканските гангстери уапсени за шверц на стотици тони кокаин, објави агенцијата ...
ПОБАРАНА ЕКСТРАДИЦИЈА ОД ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ НА ВОДАЧИТЕ НА ГРУПАТА ОД ГРЧЕЦ КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

ПОБАРАНА ЕКСТРАДИЦИЈА ОД ОБЕДИНЕТИТЕ АРАПСКИ ЕМИРАТИ НА ВОДАЧИТЕ НА ГРУПАТА ОД ГРЧЕЦ КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

Два месеца по полициската акција во скопското село Грчец, кога беше уапсен дел од криминалната група која шверцувала кокаин од Јужна Америка, но и изв ...
ПРИТВОР ЗА ПЕТМИНА ОД УАПСЕНИТЕ ОД ГРУПАТА ОД ГРЧЕЦ КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН, МВР НЕ КАЖУВА ЗОШТО НЕ СЕ УАПСЕНИ И НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД ИНСТИТУЦИИТЕ

ПРИТВОР ЗА ПЕТМИНА ОД УАПСЕНИТЕ ОД ГРУПАТА ОД ГРЧЕЦ КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН, МВР НЕ КАЖУВА ЗОШТО НЕ СЕ УАПСЕНИ И НИВНИТЕ ДОУШНИЦИ ОД ИНСТИТУЦИИТЕ

Судии на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал ...
ШЕСТМИНА УАПСЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ГРЧЕЦ ЗА РАЗБИВАЊЕ НА ГРУПАТА НА Ш. М. КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА И УБИВАЛА, А ИМАЛА ДОУШНИЦИ ВО МВР, СУДОВИ И ОБВИНИТЕЛСТВА

ШЕСТМИНА УАПСЕНИ ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО ГРЧЕЦ ЗА РАЗБИВАЊЕ НА ГРУПАТА НА Ш. М. КОЈА ШВЕРЦУВАЛА КОКАИН ОД ЈУЖНА АМЕРИКА И УБИВАЛА, А ИМАЛА ДОУШНИЦИ ВО МВР, СУДОВИ И ОБВИНИТЕЛСТВА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на вонредна прес-конференција кажа дека се уапсени шестмина од криминалната група основана од Ш. М. (4 ...
БЕЛГИЈА ЛАНИ ФАТИЛА РЕКОРДНИ 116 ТОНИ КОКАИН, НО ВЕЛИ ТОА Е САМО ДЕСЕТИНА ОД ОНА ШТО ДОАЃА ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

БЕЛГИЈА ЛАНИ ФАТИЛА РЕКОРДНИ 116 ТОНИ КОКАИН, НО ВЕЛИ ТОА Е САМО ДЕСЕТИНА ОД ОНА ШТО ДОАЃА ОД ЈУЖНА АМЕРИКА

Белгиските власти минатата година заплениле рекордно количество кокаин во пристаништето во Антверпен, кое се смета за главна европска порта за дрогите ...
БОЛИВИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 9 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН 526 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

БОЛИВИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 9 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН 526 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Боливија објави рекордна заплена на кокаин од западниот регион Оруро во земјата, соопштија властите, проценувајќи ја дрогата со локална улична вреднос ...
БЕРН САКА ДА ДОЗВОЛИ ЛЕГАЛНА ПРОДАЖБА НА КОКАИН ЗАШТО ШВАЈЦАРИЈА ЈА ГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ДРОГИТЕ

БЕРН САКА ДА ДОЗВОЛИ ЛЕГАЛНА ПРОДАЖБА НА КОКАИН ЗАШТО ШВАЈЦАРИЈА ЈА ГУБИ ВОЈНАТА ПРОТИВ ДРОГИТЕ

Главниот град на Швајцарија, Берн, разгледува пробна шема со која ќе се дозволи продажбата на кокаин за рекреативна употреба, како радикален пристап к ...
1 2 3 4 10 / 39 НАПИСИ