Таг: кокаин

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
ПО ДВЕ ГОДИНИ ВО БЕГСТВО, ВО ГРЧЕЦ УАПСЕН ПРВООСОМНИЧЕНИОТ ВО ИСТРАГАТА „ПЛАНИНА“ ПРОТИВ МРЕЖА ДИЛЕРИ НА КОКАИН

ПО ДВЕ ГОДИНИ ВО БЕГСТВО, ВО ГРЧЕЦ УАПСЕН ПРВООСОМНИЧЕНИОТ ВО ИСТРАГАТА „ПЛАНИНА“ ПРОТИВ МРЕЖА ДИЛЕРИ НА КОКАИН

Првоосомничениот во истрагата „Планина“ вчера е уапсен во Грчец, соопшти Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. ...
СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

СЕ ДИЛА КОКАИН СО СТАКЛО ОД МЕЛЕНИ НЕОНКИ И ХЕРОИН СО ОТРОВ ЗА ГЛУВЦИ, МВР ВЕЛИ 90 ОТСТО ОД ДРОГАТА ВО ЗЕМЈАВА Е ИЗМЕШАНА

Деведесет отсто од дрогата што се дила во Македонија е нечиста, кокаинот се меша дури и со стакло од мелени неонки, а хероинот и со отров за глувци и ...
БЕЛАТА КУЌА ЕВАКУИРАНА ПОРАДИ БЕЛА СУПСТАНЦА ЗА КОЈА СЕ УТВРДИ ДЕКА Е КОКАИН

БЕЛАТА КУЌА ЕВАКУИРАНА ПОРАДИ БЕЛА СУПСТАНЦА ЗА КОЈА СЕ УТВРДИ ДЕКА Е КОКАИН

Кокаинот бил белата супстанца поради која била евакуирана Белата куќа во неделата вечер, покажаа тестовите. Супстанцата била пронајдена во работна обл ...
ВО ШПАНИЈА ЗАПЛЕНЕТИ 4,5 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ВО ШПАНИЈА ЗАПЛЕНЕТИ 4,5 ТОНИ КОКАИН ВРЕДЕН 114 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Шпанската полиција објави дека запленила 4,5 тони кокаин на Канарските Острови, кој бил пронајден на брод кој превезувал говеда. Уличната цена на дрог ...
НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ ЗА КОЈ БУГАРИЈА РЕЧЕ ДЕКА Е ЖРТВА ОТИ БИЛ БУГАРИН, ВО ДЕКЕМВРИ Е ФАТЕН СО КОКАИН, А ТИЕ ШТО ГО ТЕПАЛЕ СЕ ПРИЈАВУВАНИ ЗА НАРУШЕН РЕД И МИР ПОВЕЌЕ ПАТИ

НАТЕПАНИОТ ОХРИЃАНЕЦ ЗА КОЈ БУГАРИЈА РЕЧЕ ДЕКА Е ЖРТВА ОТИ БИЛ БУГАРИН, ВО ДЕКЕМВРИ Е ФАТЕН СО КОКАИН, А ТИЕ ШТО ГО ТЕПАЛЕ СЕ ПРИЈАВУВАНИ ЗА НАРУШЕН РЕД И МИР ПОВЕЌЕ ПАТИ

Синоќешната тепачка во угостителски објект во Охрид, во која тројца напаѓачи му ја скршиле вилицата на Х.П. , секретар на бугарскиот клуб „Борис Трети ...
ВО КОЛУМБИЈА ЛАНИ ПРОИЗВЕДЕНИ РЕКОРДНИ КОЛИЧЕСТВА КОКАИН, ОБЈАВИ ОН

ВО КОЛУМБИЈА ЛАНИ ПРОИЗВЕДЕНИ РЕКОРДНИ КОЛИЧЕСТВА КОКАИН, ОБЈАВИ ОН

Колумбија го зголемила одгледувањето на растението кока, главната состојка на кокаинот, за 43%, се вели во нов извештај на Обединетите нации. Минатата ...
17 ПОЧИНАТИ ОД НЕЧИСТ КОКАИН ВО АРГЕНТИНА

17 ПОЧИНАТИ ОД НЕЧИСТ КОКАИН ВО АРГЕНТИНА

Нечист кокаин уби најмалку 17 луѓе, а над 50 се во болниците во регионот Буенос Аирес во Аргентина, соопштија властите. Се очекува бројот на жртви да ...
БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

Во почетокот на 2007, Франческо Флаки беше на прагот да стане легенда на Сампдорија. Беше нејзин капитен и имаше постигнато 110 голови и доби повик во ...
ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

ГРЧКИ СВЕШТЕНИК ФРЛИ КИСЕЛИНА ВРЗ СВЕШТЕНИЦИ КОИ САКАЛЕ ДА ГО ИСКЛУЧАТ ОД ЦРКВАТА ОТКАКО БИЛ ФАТЕН СО КОКАИН

Седуммина високи членови на Грчката православна црква и уште три лица се примени во болница со изгореници откако биле испрскани со киселина од свештен ...
АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ЗА УЧЕСТВО ВО ШВЕРЦ НА 700 КИЛОГРАМИ КОКАИН ДОБИ 3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПАРТНЕРОТ 7 ГОДИНИ

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ЗА УЧЕСТВО ВО ШВЕРЦ НА 700 КИЛОГРАМИ КОКАИН ДОБИ 3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПАРТНЕРОТ 7 ГОДИНИ

Основниот кривичен суд Скопје денеска на актерката Силвија Стојановска ѝ изрече затворска казна од три ипол години затвор за учество во меѓународен шв ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ