Таг: кола

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

АРАЧИНОВЕЦ СО НОЖ ИЗБОДЕЛ ДВЕ ЛИЦА КОИ МУ РЕАГИРАЛЕ ОТИ СО АВТОМОБИЛ ВОЗЕЛ ПО ПЛОЧНИКОТ КАЈ ТЦ „БИСЕР“ ВО СКОПСКАТА НАСЕЛБА АЕРОДРОМ

Арачиновец со нож избодел две лица кои му укажале дека не смее да вози по плочникот во ТЦ „Бисер“ во Аеродром, кој е пешачка зона. Како што стои во со ...
ИЗГОРЕ  КОЛАТА НА НАЧАЛНИКОТ НА СВР ШТИП ГИДИОСКИ

ИЗГОРЕ  КОЛАТА НА НАЧАЛНИКОТ НА СВР ШТИП ГИДИОСКИ

Целосно изгоре колата „ауди-А 3“ во сопственост на началникот на СВР Штип Боби Гидиоски, во пожар што се случил ноќеска во три часот на улицата Ванчо ...
СО КОЛА ВЛЕЧЕЛЕ КОНТЕЈНЕР И ГО ВОЗЕЛЕ ПО УЛИЦА ВО КУМАНОВО, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ

СО КОЛА ВЛЕЧЕЛЕ КОНТЕЈНЕР И ГО ВОЗЕЛЕ ПО УЛИЦА ВО КУМАНОВО, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ

Викендов во Куманово возач на автомобил влечел контејнер по улица, загрозувајќи ја безбедноста на другите учесници во сообраќајот. Настанот се случил ...
ОСКАРОВЕЦОТ „ВОЗИ ЈА МОЈАТА КОЛА“ НА ХАМАГУЧИ ВЕЧЕРВА НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ

ОСКАРОВЕЦОТ „ВОЗИ ЈА МОЈАТА КОЛА“ НА ХАМАГУЧИ ВЕЧЕРВА НА СКОПЈЕ ФИЛМ ФЕСТИВАЛ

Вечерва, со оскаровецот „Вози ја мојата кола“ на Рјусуке Хамагучи, според кратката приказна на Харуки Мураками од збирката „Мажи без жени“, во Кинотек ...
РУСИЈА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО НА ДАРЈА ДУГИНА, СОМНЕЖИ ДЕКА ЦЕЛТА БИЛА ТАТКО Ѝ АЛЕКСАНДАР ДУГИН

РУСИЈА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА УБИСТВО НА ДАРЈА ДУГИНА, СОМНЕЖИ ДЕКА ЦЕЛТА БИЛА ТАТКО Ѝ АЛЕКСАНДАР ДУГИН

Руските власти соопштија дека отвориле истрага за убиство откако ќерката на влијателниот ултранационалистички филозоф Александар Дугин загина кога екс ...
ЛЕТОВО ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ЗОНСКО ВО КАРПОШ, ЗА СТАНАРИТЕ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДВЕ ВОЗИЛА, ЗА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ОПШТИНИ 25 ДЕНАРИ ЧАС

ЛЕТОВО ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ЗОНСКО ВО КАРПОШ, ЗА СТАНАРИТЕ БЕСПЛАТНО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДВЕ ВОЗИЛА, ЗА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ОПШТИНИ 25 ДЕНАРИ ЧАС

Летово зонско паркирање ќе се воведе и во Општина Карпош во Скопје. Со зонските паркиралишта ќе стопанисува ЈП „Градски паркинг“, од каде велат дека в ...
ПРИТВОР ЗА ДВЕ ЛИЦА КОИ СО БЕНЗИН ГО ПОЛЕАЛЕ И ЗАПАЛИЛЕ АВТОМОБИЛОТ НА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

ПРИТВОР ЗА ДВЕ ЛИЦА КОИ СО БЕНЗИН ГО ПОЛЕАЛЕ И ЗАПАЛИЛЕ АВТОМОБИЛОТ НА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

Притвор во траење од 30 дена е одреден за две лица кои намерно со бензин го полеале, а потоа и запалиле автомобилот на ексградоначалникот на Скопје Пе ...
ВО 1950-ТИТЕ ГОДИНИ ВЕЛЕШАНИ ПОЛАГАЛЕ ЗА КОЛА ВОЗЕЈЌИ КАМИОН ДВА ДЕНА, СО ПРЕСПИВАЊЕ ВО НЕГОТИНО

ВО 1950-ТИТЕ ГОДИНИ ВЕЛЕШАНИ ПОЛАГАЛЕ ЗА КОЛА ВОЗЕЈЌИ КАМИОН ДВА ДЕНА, СО ПРЕСПИВАЊЕ ВО НЕГОТИНО

Осумдесетишестгодишниот велешанец Благој Панов има возачка дозвола која датира од пред 67 години. Издадена е на 6 август 1955, десетина години веќе не ...
ПОСЛЕ ПОЖАРОТ СМЕСТЕНИ СМЕ КАЈ ДРУГИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, ЗА ПОНАТАМУ ЌЕ ВИДИМЕ, ВЕЛАТ ОД „УЛИЦИ И ПАТИШТА“

ПОСЛЕ ПОЖАРОТ СМЕСТЕНИ СМЕ КАЈ ДРУГИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА, ЗА ПОНАТАМУ ЌЕ ВИДИМЕ, ВЕЛАТ ОД „УЛИЦИ И ПАТИШТА“

Вработените во ЈП „Улици и патишта“ во Скопје работат во простории на другите јавни градски претпријатија откако пред три недели во пожар изгореа бара ...
ВО ПОЖАРОТ ВО БАРАКИТЕ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ИЗГОРЕ И КОЛАТА НА ПОРАНЕШНИОТ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ГАВРИЛ БУБЕВСКИ

ВО ПОЖАРОТ ВО БАРАКИТЕ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ИЗГОРЕ И КОЛАТА НА ПОРАНЕШНИОТ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ГАВРИЛ БУБЕВСКИ

Во големиот пожар што избувна ноќеска во кој изгореа бараките на ЈП „Улици и патишта“ во Скопје, изгоре и автомобилот на јавниот обвинител Гаврил Бубе ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ