Таг: кола

1 2 328 / 28 НАПИСИ
КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

КОЛА ПАДНА ВО ЕЗЕРО ОД КЕЈОТ ВО ОХРИД

Кола падна во езерото утрово на Кејот Македонија во Охрид. Според првичните информации на дописникот на САКАМДАКАЖАМ.МК нема повредени. Полицијата ...
„ЛИЧЕН ШОФЕР“ НУДИ УСЛУГА ДА ВЕ ОДНЕСЕ ДОМА СО ВАШАТА КОЛА АКО СТЕ ПИЈАНИ

„ЛИЧЕН ШОФЕР“ НУДИ УСЛУГА ДА ВЕ ОДНЕСЕ ДОМА СО ВАШАТА КОЛА АКО СТЕ ПИЈАНИ

„Личен шофер“ ќе ве земе од местото каде сте излезени и ќе ве однесе до дома за да не возите пијани. Во кафулињата и кафаните низ Скопје се делат ф ...
МЕРЦЕДЕСОТ НА КОЦЕ ЌЕ ГО ВОЗИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКА, ИАКО ШИЛЕГОВ РЕЧЕ ДЕКА ЈА ЗАГРОЗУВА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

МЕРЦЕДЕСОТ НА КОЦЕ ЌЕ ГО ВОЗИ ДИРЕКТОРОТ НА ЗООЛОШКА, ИАКО ШИЛЕГОВ РЕЧЕ ДЕКА ЈА ЗАГРОЗУВА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

„Мерцедесот“ во кој се возеше поранешниот скопски градоначалник Коце Трајановски, ќе го вози директорот на Зоолошката градина Ѓорѓи Галетановски. Со о ...
ПОЛИЦАЕЦОТ ГО НАМАМИЛ БИТОЛЧАНЕЦОТ ЗА ДА МУ ПРОДАДЕ КОЛА, ПА ГО УБИЛ И МУ УКРАЛ 4.000 ЕВРА

ПОЛИЦАЕЦОТ ГО НАМАМИЛ БИТОЛЧАНЕЦОТ ЗА ДА МУ ПРОДАДЕ КОЛА, ПА ГО УБИЛ И МУ УКРАЛ 4.000 ЕВРА

Кривична пријава за убиство против полицаецот Е. Т. (24) од Битола поднесе денес прилепската полиција до Основното јавно обвинителство. Тој е осомниче ...
КОЛАТА ШТО ПАДНА ВО ВАРДАР Е НА ВЕСНА ПЕТРУШЕВСКА, ТАА ВЕЛИ НЕ ЗНАЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО

КОЛАТА ШТО ПАДНА ВО ВАРДАР Е НА ВЕСНА ПЕТРУШЕВСКА, ТАА ВЕЛИ НЕ ЗНАЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО

Колата што Пожарната бригада уште ја вади од Вардар е на актерката Весна Петрушевска. Петрушевска за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не знае како се нашл ...
НЕМА ПАТНИЦИ ВО КОЛАТА ШТО ПОЖАРНАТА ЈА ИЗВЛЕКУВА ОД ВАРДАР

НЕМА ПАТНИЦИ ВО КОЛАТА ШТО ПОЖАРНАТА ЈА ИЗВЛЕКУВА ОД ВАРДАР

Кола во моментов се наоѓа  во реката Вардар, во делот меѓу Камениот мост и мостот Око во центарот на Скопје. Колата е заглавена меѓу фонтаните, а екип ...
ПОЖАРНА СЕ СУДРИ СО КОЛА ВО БИТОЛА

ПОЖАРНА СЕ СУДРИ СО КОЛА ВО БИТОЛА

Кола за гаснење пожар на битолската Противпожарна единица доцна синоќа се судри со патничко возило во центарот на Битола. Сообраќајната несреќа се слу ...
КОЛА УДРИ ВО ПЕШАЦИ НА ТАЈМС СКВЕР, ЕДЕН ЗАГИНАТ,  ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

КОЛА УДРИ ВО ПЕШАЦИ НА ТАЈМС СКВЕР, ЕДЕН ЗАГИНАТ,  ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

ЊУЈОРК, 18 мај (Ројтерс) – Забрзана кола удри во пешаци на тротоар на преполниот Тајмс сквер во Њујорк, при што загина едно лице, а беа повредени најм ...
1 2 328 / 28 НАПИСИ