Таг: Колумбија

1 2 10 / 13 НАПИСИ
БИВШИОТ ГЕРИЛЕЦ ГУСТАВО ПЕТРО СТАНА ПРВИОТ ЛЕВИЧАРСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОЛУМБИЈА

БИВШИОТ ГЕРИЛЕЦ ГУСТАВО ПЕТРО СТАНА ПРВИОТ ЛЕВИЧАРСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОЛУМБИЈА

Некогашниот градоначалник на Богота и бивш герилец Густаво Петро стана првиот левичарски претседател на Колумбија, откако го победи кандидатот на крај ...
ЛЕГЕНДАРНИОТ КОЛУМБИСКИ ФУДБАЛЕР ФРЕДИ РИНКОН ПОЧИНА ПО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

ЛЕГЕНДАРНИОТ КОЛУМБИСКИ ФУДБАЛЕР ФРЕДИ РИНКОН ПОЧИНА ПО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА

Легендарниот колумбиски фудбалер Фреди Ринкон почина од последиците на сообраќајна несреќа. Автомобилот што го возеше 55-годишниот Ринкон беше удрен о ...
СЗО СО ГОЛЕМ ИНТЕРЕС СЛЕДИ НОВ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ НАРЕЧЕН МИ

СЗО СО ГОЛЕМ ИНТЕРЕС СЛЕДИ НОВ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ НАРЕЧЕН МИ

Светската здравствена организација објави дека со голем интерес набљудува нов сој на коронавирусот наречен ми. Тој првпат бил идентификуван во Колумби ...
АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА МУ ПОМАГАЛА НА СОПРУГОТ ВО ТРГОВИЈА СО КОКАИН ОД КОЛУМБИЈА ВО ШПАНИЈА, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА МУ ПОМАГАЛА НА СОПРУГОТ ВО ТРГОВИЈА СО КОКАИН ОД КОЛУМБИЈА ВО ШПАНИЈА, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Актерката Силвија Стојановска била вмешана во трговија со кокаин набавен во Колумбија и внесен во Мадрид, Шпанија. Апсењето на Стојановски и нејзиниот ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЕНЕЦУЕЛА ПРЕЖИВЕАЛ ОБИД ЗА АТЕНТАТ СО ДРОНОВИ И ЈА ОБВИНИ КОЛУМБИЈА ЗА НАПАДОТ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЕНЕЦУЕЛА ПРЕЖИВЕАЛ ОБИД ЗА АТЕНТАТ СО ДРОНОВИ И ЈА ОБВИНИ КОЛУМБИЈА ЗА НАПАДОТ

Претседателот на Венецуела Николас Мадура изјави дека преживеал обид за атентат со дронови што носеле експлозив. Тоа се случи додека тој држел говор н ...
КОЛУМБИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 12 ТОНИ КОКАИН, ВРЕДЕН 360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

КОЛУМБИЈА ЗАПЛЕНИ РЕКОРДНИ 12 ТОНИ КОКАИН, ВРЕДЕН 360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Колумбиската полиција објави дека запленила 12 тони кокаин, што е најголемиот поединечен улов во историјата на земјата. Дрогата била сокриена на че ...
КОЛУМБИЈА ДОБИ ПОМОШ ОД 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ОДГЛЕДУВАЊЕТО НА КОКАТА

КОЛУМБИЈА ДОБИ ПОМОШ ОД 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА ДА ГО НАМАЛИ ОДГЛЕДУВАЊЕТО НА КОКАТА

Колумбија потпиша 300 милиони долари вреден договор со Обединети нации, во обид да го намали одгледувањето на коката, која е главната суровина за доби ...
ЧЕТИРИ ДЕНА ЗАБАВА СО НЕОГРАНИЧЕНИ СЕКС, ДРОГА И АЛКОХОЛ, ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА КОЛУМБИСКИ ОСТРОВ

ЧЕТИРИ ДЕНА ЗАБАВА СО НЕОГРАНИЧЕНИ СЕКС, ДРОГА И АЛКОХОЛ, ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА КОЛУМБИСКИ ОСТРОВ

Аранжмани исполнети со секс, дрога и алкохол се појавија во понудата на една компанија, која за таа цел ги објави и првите рекламни спотови, кои добиј ...
НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

Во обилните дождови во градот Мокоа на југозападот на Колумбија, кои предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето, загинаа 254 лица, 400 се повредени, ...
ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

ПИЛОТОТ НА УРНАТИОТ АВИОН ВО КОЛУМБИЈА ОЧАЈНО БАРАЛ ДА СЛЕТА ОТИ МУ СНЕМАЛО ГОРИВО

Пилотот на авионот во кој загинаа фудбалерите на бразилскиот тим пред да се урне очајно барал дозвола за слетување на аеродромот во Меделин затоа што ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ