Таг: Контрола на летање

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

ДОБРИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО М-НАВ, НО НЕКОЈ СИ ЗЕЛ ЗА ПРАВО ДА НЕ ГИ ПОЧИТУВА, УТВРДИ ВОНРЕДНАТА ИНСПЕКЦИЈА НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ЦИВИЛНО ВОЗДУХОПЛОВСТВО

Недостатоците утврдени во обезбедувањето на М-НАВ се резултат на континуирано непридржување кон пропишани процедури за обезбедување, вели директорот н ...
ВО М-НАВ СЕ ВРАБОТЕНИ СЕСТРАТА НА БУЈАР ОСМАНИ, СНАА НА АРТАН ГРУБИ И ВНУК НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ, ОБЈАВИ „КОД“

ВО М-НАВ СЕ ВРАБОТЕНИ СЕСТРАТА НА БУЈАР ОСМАНИ, СНАА НА АРТАН ГРУБИ И ВНУК НА ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ, ОБЈАВИ „КОД“

Во М-НАВ се вработени сестра на министерот за надворешни работи Бујар Османи, снаа на вицепремиерот Артан Груби и внук на министерот за земјоделие Љуп ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
ВЛАДАТА ЕКСПРЕСНО ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА ИЛИР МЕХМЕТИ, ЗА ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ ГО ИМЕНУВА ХЕКУРАН АСАНИ, КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ СО 20-ГОДИШНО ИСКУСТВО

ВЛАДАТА ЕКСПРЕСНО ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА ИЛИР МЕХМЕТИ, ЗА ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА М-НАВ ГО ИМЕНУВА ХЕКУРАН АСАНИ, КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ СО 20-ГОДИШНО ИСКУСТВО

Само што го именуваше Илир Мехмети од Агенцијата за цивилна и воздушна пловидба за директор на М-НАВ, Владата на истата седница денеска ја смени одлук ...
АКО ВЛАДАТА НЕ ГО РАЗРЕШИ РАКОВОДСТВОТО НА М-НАВ, ОД 10 ЈАНУАРИ СЕ ЗАТВОРА НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА ЗАРАДИ БЕЗБЕДНОСТ НА ЛЕТОВИТЕ

АКО ВЛАДАТА НЕ ГО РАЗРЕШИ РАКОВОДСТВОТО НА М-НАВ, ОД 10 ЈАНУАРИ СЕ ЗАТВОРА НЕБОТО НАД МАКЕДОНИЈА ЗАРАДИ БЕЗБЕДНОСТ НА ЛЕТОВИТЕ

Владата утре (9 јануари) на седница треба да го разреши раководството на М-НАВ, откако тројцата директори и Управниот одбор не дадоа оставки по насилн ...
НЕ МОРАЛО ДА ПАДНЕ АВИОН ЗА СУДОТ ДА ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И НАПАЃАЧИТЕ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

НЕ МОРАЛО ДА ПАДНЕ АВИОН ЗА СУДОТ ДА ОДРЕДИ ПРИТВОР ЗА БЕКИМ НЕЗИРИ И НАПАЃАЧИТЕ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Со упадот во Контролната кула на Скопскиот аеродром се исполнети обележјата на кривичното дело - Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај и ...
СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

СО МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ НА СУДОТ, НЕЗИРИ И УШТЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДАТ НА РАБОТА ВО М-НАВ

Беким Незири и уште еден вработен во М-НАВ, кои беа меѓу осумтемина што учествуваа во упадот во Контролната кула на Скопскиот аеродром при што беше на ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ СЕ ЖАЛИ ШТО СУДИЈАТА НЕ ИМ ДАЛ ПРИТВОР НА НЕЗИРИ И НА УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ СЕ ЖАЛИ ШТО СУДИЈАТА НЕ ИМ ДАЛ ПРИТВОР НА НЕЗИРИ И НА УШТЕ ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Јавниот обвинител во текот на денешниот ден ќе вложи жалби на одлуката на судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје, со која беш ...
ИНЦИДЕНТОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА ПОТЕНЦИЈАЛНО ЈА ЗАГРОЗИ БЕЗБЕДНОСТА НА АВИОСООБРАЌАЈОТ, СООПШТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

ИНЦИДЕНТОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА ПОТЕНЦИЈАЛНО ЈА ЗАГРОЗИ БЕЗБЕДНОСТА НА АВИОСООБРАЌАЈОТ, СООПШТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ

Претседателот Стево Пендаровски вели дека со инцидентот во Контролната кула на Скопскиот аеродром се загрозила безбедноста во меѓународниот авионски с ...
ДУИ НЕПРАВЕДНО СЕ ПОВРЗУВА СО ИНЦИДЕНТОТ ВО М-НАВ, ТАМУ СЕ КАРАЛЕ КОЛЕГИТЕ, СООПШТИЈА ОД ПАРТИЈАТА НА НАПАЃАЧОТ БЕКИМ НЕЗИРИ

ДУИ НЕПРАВЕДНО СЕ ПОВРЗУВА СО ИНЦИДЕНТОТ ВО М-НАВ, ТАМУ СЕ КАРАЛЕ КОЛЕГИТЕ, СООПШТИЈА ОД ПАРТИЈАТА НА НАПАЃАЧОТ БЕКИМ НЕЗИРИ

За ДУИ е нерпаведно тоа што инцидентот во контролата за летање каде упаднаа 8 лица меѓу кои и Беким Незири претседателот на чаирскиот огранок, се повр ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ