Таг: Контролна кула

ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

ОСЛОБОДЕНИ ОД ПРИТВОР И КУЌЕН ПРИТВОР НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА НА М-НАВ, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ, НЕ СМЕАТ ДА ГО НАПУШТАТ СКОПЈЕ, ТРЕБА ЕДНАШ НЕДЕЛНО ДА СЕ ЈАВУВААТ ВО СУД

Во врска со нападите на контролната кула на М-НАВ на 4 јануари, кога како бандити упаднаа 6 напаѓачи, поминаа 3 безбедносни зони и со картичката на вр ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
М-НАВ Е СТАНАТА СЕМЕЈНА ФИРМА, ИМААТ КОНФЛИКТИ КАКО ШТО ИМААТ ЛУЃЕ ПО ДОМА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА ТЕПАЊЕТО КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

М-НАВ Е СТАНАТА СЕМЕЈНА ФИРМА, ИМААТ КОНФЛИКТИ КАКО ШТО ИМААТ ЛУЃЕ ПО ДОМА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА ТЕПАЊЕТО КОНТРОЛОР НА ЛЕТАЊЕ

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека проблемите во М-НАВ се поради тоа што институцијата е станата како семејна фирма, поради вработувања, како што ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НЕ ДАДЕ ДОКАЗИ ДЕКА БИЛ ЗАГРОЗЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ И ДЕКА БИЛ ПОВРЕДЕН КОНТРОЛОР НА ЛЕТ, КАЖА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО НЕМА ПРИТВОР ЗА НАПАЃАЧИТЕ НА КОНТРОЛНАТА КУЛА

Основниот кривичен суд Скопје соопшти дека Основоното јавно овинителство не доставило докази дека бил загрозен воздушниот сообраќај на 4 јануари, кога ...
ПРИЈАТЕН ЛЕТ

ПРИЈАТЕН ЛЕТ

А за нас што останавме: „Извинете за доцнењето, ви благодариме што летавте со нас“. ...
ТОА БИЛО МАЛО КОШКАЊЕ КАКО ШТО ИМА ВО СЕКОЈА ФИРМА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ ХАМИДИ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА И НЕ ДАВА ОСТАВКА

ТОА БИЛО МАЛО КОШКАЊЕ КАКО ШТО ИМА ВО СЕКОЈА ФИРМА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА М-НАВ ХАМИДИ ЗА УПАДОТ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА И НЕ ДАВА ОСТАВКА

Претседателот на Управниот одбор на М-НАВ Фахрудин Хамиди денеска кажа дека нема да поднесе оставка на директорската функција, поради, како што кажа, ...
ФОТОРЕПОРТАЖА – ЕДНО ПОПЛАДНЕ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ФОТОРЕПОРТАЖА – ЕДНО ПОПЛАДНЕ ВО КОНТРОЛНАТА КУЛА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Наближува 17 часот. Градежната механизација и камионите што работат на преслекување на асфалтот на пистата на Скопскиот аеродром привршуваат и треба н ...
7 / 7 НАПИСИ