Таг: Коран

ДОДЕКА ЧЕКА НА ВЛЕЗ ВО НАТО, ШВЕДСКА ДОЗВОЛИ НОВ ПРОТЕСТ СО ПАЛЕЊЕ КОРАН

ДОДЕКА ЧЕКА НА ВЛЕЗ ВО НАТО, ШВЕДСКА ДОЗВОЛИ НОВ ПРОТЕСТ СО ПАЛЕЊЕ КОРАН

Шведските власти одобрија демонстративно палење Коран во џамија во центарот на Стокхолм денеска, кога муслиманскиот свет го слави првиот ден од Курбан ...
ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

ПРОРУСКИ ШВЕДСКИ НОВИНАР ПЛАТИЛ ЗА ПАЛЕЊЕТО НА КОРАНОТ ВО СТОКХОЛМ

Шведските медиуми сугерираат дека Москва стои зад минатонеделниот протест во Стокхолм на кој беше запален Коран, што имало за цел да се саботира членс ...
2 / 2 НАПИСИ