Таг: короновирус

ВКУПНО 6 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И УШТЕ 322 ПОЗИТИВНИ ОД 2.246 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 6 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И УШТЕ 322 ПОЗИТИВНИ ОД 2.246 ТЕСТОВИ

Вкупно 6 починати од коронавирус, од кои 5 со коморбидитети, и уште 322 заразени од 2.246 тестови се регистрирани за 24 часа, соопшти Министерството з ...
20 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, 2.000 ЕВРА ЗА ФИРМИТЕ КОИ НЕМА ДА ОБЕЗБЕДАТ ЗАШТИТА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ

20 ЕВРА КАЗНА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, 2.000 ЕВРА ЗА ФИРМИТЕ КОИ НЕМА ДА ОБЕЗБЕДАТ ЗАШТИТА ЗА ВРАБОТЕНИТЕ

Дваесет евра е казната за неносење заштитна маска за физички лица, а 2.000 евра е казната за домашни и странски фирми кои не обезбедиле заштитни маски ...
2 / 2 НАПИСИ