Таг: Костадин Костадинов

1 2 10 / 14 НАПИСИ
АЛО, СОФИЈА

АЛО, СОФИЈА

И десет пати да го смениме Уставот и сите Бугари по име и презиме да ги наредиме во Преамбулата, Бугарија нема да престане да го кочи нашиот напредок ...
ЌУТИ, ТРАЈ

ЌУТИ, ТРАЈ

Со снисходливост најдобро се правдаат потребите од уставни измени. ...
СТРУМИЦА ГОДИНАВА ЌЕ ВОВЕДЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ СО ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ СО КОЈ ЌЕ СЕ ОПФАТИ И ПРЕВОЗОТ НА УЧЕНИЦИ

СТРУМИЦА ГОДИНАВА ЌЕ ВОВЕДЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ СО ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОБУСИ СО КОЈ ЌЕ СЕ ОПФАТИ И ПРЕВОЗОТ НА УЧЕНИЦИ

Општина Струмица годинава ја почнува постапката за воведување јавен градски превоз со електрични автобуси. Стручните служби го изработуваат сообраќајн ...
МНР РЕАГИРАШЕ СО НОТА ДО БУГАРИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА ЛИДЕРОТ НА ПРЕРОДБА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ВТОРА БУГАРСКА ДРЖАВА

МНР РЕАГИРАШЕ СО НОТА ДО БУГАРИЈА ЗА ИЗЈАВАТА НА ЛИДЕРОТ НА ПРЕРОДБА ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ВТОРА БУГАРСКА ДРЖАВА

По повод изјавите на пратеникот и лидерот на политичката партија „Вазражадане“ (Преродба, н.з.), Костадин Костадинов за време на конститутивната седни ...
КАРНЕВАЛЏИИТЕ ВО СТРУМИЦА ЦЕЛА НЕДЕЛА ЌЕ БИДАТ НА ВЛАСТ БЕЗ ИЗБОРИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТАДИНОВ И ИМ ГО ПРЕДАДЕ КЛУЧОТ ОД ГРАДОТ

КАРНЕВАЛЏИИТЕ ВО СТРУМИЦА ЦЕЛА НЕДЕЛА ЌЕ БИДАТ НА ВЛАСТ БЕЗ ИЗБОРИ, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОСТАДИНОВ И ИМ ГО ПРЕДАДЕ КЛУЧОТ ОД ГРАДОТ

Синоќа почнаа седумте карневалски денови во Струмица, откако градоначалникот Костадин Костадинов симболично го предаде клучот на претседателот на карн ...
СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

СТРУМИЦА ГИ СКРАТИ ПАРИТЕ ЗА НОВОГОДИШНО УКРАСУВАЊЕ, ЌЕ СЕ КИТИ САМО ПЛОШТАДОТ 

За Нова година и Божиќ во Струмица ќе биде украсен само плоштадот, а не и целиот град како досега. Ваква одлука донесоа струмичките советници прифаќај ...
ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВЛЕЗЕ ПРЕРОДБА, АНТИВАКСЕРСКА ПАРТИЈА КОЈА БАРА БУГАРИЈА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД НАТО И ЕУ

ВО БУГАРСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВЛЕЗЕ ПРЕРОДБА, АНТИВАКСЕРСКА ПАРТИЈА КОЈА БАРА БУГАРИЈА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД НАТО И ЕУ

Партијата Преродба, која на вчерашните парламентарни избори во Бугарија освои околу 5 отсто од гласовите и најверојатно ќе има 13 пратеници во бугарск ...
КОСТАДИНОВ ОД СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО СТРУМИЦА СО 4 ИЛЈАДИ ГЛАСА РАЗЛИКА

КОСТАДИНОВ ОД СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО СТРУМИЦА СО 4 ИЛЈАДИ ГЛАСА РАЗЛИКА

Кандидатот на СДСМ Костадин Костадинов прогласи победа во првиот изборен круг во на локалните избори во Струмица, каде што имаше тројца кандидати за г ...
СДСМ ЌЕ ЈА ПРИФАТИ РЕЗОЛУЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА

СДСМ ЌЕ ЈА ПРИФАТИ РЕЗОЛУЦИЈАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА

Портпаролот на СДСМ Коста Костадинов денеска изјави дека неговата партија ќе ја прифати резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за црвени линии во преговорите со Б ...
ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ ЌЕ СЕ ИСТЕПАА НА УШТЕ НЕПРЕДЛОЖЕНИ КАНДИДАТИ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ ЌЕ СЕ ИСТЕПАА НА УШТЕ НЕПРЕДЛОЖЕНИ КАНДИДАТИ ЗА УСТАВНИ СУДИИ

Надвор од очите на јавноста, за среќа во присуство на собраниско обезбедување, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на комисијата за избори и име ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ