Таг: Ковакс

1 2 10 / 14 НАПИСИ
СЗО ЈА СТАВИ ВО КОВАКС И КОВИД ВАКЦИНАТА НА „МОДЕРНА“

СЗО ЈА СТАВИ ВО КОВАКС И КОВИД ВАКЦИНАТА НА „МОДЕРНА“

Светската здравствена организација (СЗО) ја стави вакцината на фармацевтската компанија „Модерна“ на листата на вакцини за итна употреба против ковид- ...
ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК НА ПРВАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СИСТЕМОТ „КОВАКС“

ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК НА ПРВАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СИСТЕМОТ „КОВАКС“

Никој не е безбеден додека сите не се безбедни, кажаа претставниците на дипломатскиот кор денеска на пречекот на првата пратка вакцини од 24.000 вакци ...
СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА ОД 24.000 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ВКУПНО 100 ИЛЈАДИ, ОД ПРОГРАМАТА КОВАКС

СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА ОД 24.000 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД ВКУПНО 100 ИЛЈАДИ, ОД ПРОГРАМАТА КОВАКС

Првите 24.000 дози вакцина „АстраЗенека“ од вкупно 100.000 кои што треба да стигнат идниот месец од ковакс-системот, дојдоа утринава на скопскиот аеро ...
В НЕДЕЛА СТИГНУВААТ 24.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД КОВАКС, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

В НЕДЕЛА СТИГНУВААТ 24.000 ДОЗИ ВАКЦИНИ НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ОД КОВАКС, НАЈАВИ ФИЛИПЧЕ

В недела во земјава ќе стигнат 24.000 дози од вакцината „АстраЗенека“ преку Ковакс механизмот, објави вечерва министерот за здравство Венко Филипче на ...
БИХ ДОБИ 23.400 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ПРЕКУ МЕХАНИЗМОТ КОВАКС

БИХ ДОБИ 23.400 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ПРЕКУ МЕХАНИЗМОТ КОВАКС

Во Босна и Херцеговина денеска пристигнаа 23.400 дози од вакцината против ковид-19 на „Фајзер/Бионтек“, со што таа стана прва земја во регионот која д ...
ДОДЕКА НЕ СЕ ТОВАРАТ ВАКЦИНИТЕ НЕ МОЖЕМЕ ТОЧНО ДА КАЖЕМЕ КОГА ЌЕ СТИГНАТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ДОДЕКА НЕ СЕ ТОВАРАТ ВАКЦИНИТЕ НЕ МОЖЕМЕ ТОЧНО ДА КАЖЕМЕ КОГА ЌЕ СТИГНАТ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Во Македонија уште не е почната вакцинацијата на населението против ковид-19 и Владата уште не знае да каже кога точно ќе почне. Премиерот Зоран За ...
ДОЦНАТ ВАКЦИНИТЕ ПРЕКУ КОВАКС, НО ЕУ ДАДЕ 226 МИЛИОНИ ЕВРА ДА СЕ СОЧУВААТ РАБОТНИТЕ МЕСТА ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

ДОЦНАТ ВАКЦИНИТЕ ПРЕКУ КОВАКС, НО ЕУ ДАДЕ 226 МИЛИОНИ ЕВРА ДА СЕ СОЧУВААТ РАБОТНИТЕ МЕСТА ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ЕВРОАМБАСАДОРОТ ГИР

Евроамбасадорот Дејвид Гир признава дека доставата на вакцините не е на посакувано ниво но, смета дека механизмот Ковакс ќе профункционира соодветно. ...
ВО МАРТ ЌЕ ДОЈДАТ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ОД „АСТРА ЗЕНЕКА“ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

ВО МАРТ ЌЕ ДОЈДАТ ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ОД „АСТРА ЗЕНЕКА“ ВО МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КОВАКС МЕХАНИЗМОТ

Вакцината на „АстраЗенека“ во Македонија ќе дојде во март и тоа ќе биде првата првата количина испорачана преку КОВАКС системот, соопшти Министерство ...
НАВРЕМЕНО РЕАГИРАВМЕ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ, СИТЕ ЗЕМЈИ ИМААТ ПРОБЛЕМИ ДА ГИ ДОБИЈАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НАВРЕМЕНО РЕАГИРАВМЕ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ, СИТЕ ЗЕМЈИ ИМААТ ПРОБЛЕМИ ДА ГИ ДОБИЈАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Обезбедени се два фрижидери за чување на вакцините против ковид-19 и направен е планот за вакцинација која, како што вели министерот за здравство Венк ...
НАБАВКАТА НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ ЧИНИ 7.9 МИЛИОНИ ЕВРА

НАБАВКАТА НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ ЧИНИ 7.9 МИЛИОНИ ЕВРА

Набавката на вакцината против ковид-19 ќе чини 7,9 милиони евра. Владата на вчерашната седница ги усвои измените и дополнувањата на Програмата за задо ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ