Таг: КОВИД-19

1 2 3 4 155 20 / 1550 НАПИСИ
КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ДА ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ УШТЕ СЕДУМ ДЕНА, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

КАФУЛИЊАТА И РЕСТОРАНИТЕ ДА ОСТАНАТ ЗАТВОРЕНИ УШТЕ СЕДУМ ДЕНА, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Полицискиот час да продолжи да важи од 20 до 5 часот и кафулињата и рестораните да останат затворени и во наредните седум дена, е препораката на Коиси ...
ШТИП ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ОД ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

ШТИП ЌЕ БИДЕ РЕГИОНАЛЕН КОВИД ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ ОД ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА

Вработените во спортскиот центар „Јордан Мијалков“ во Штип од денеска интензивно работат на негово чистење и уредување, зашто тој треба да биде регион ...
24 ПОЧИНАТИ ОД 40 ДО 88 ГОДИНИ И 364 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.379 ТЕСТОВИ

24 ПОЧИНАТИ ОД 40 ДО 88 ГОДИНИ И 364 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.379 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се регистрирани се 364 нови случаи на КОВИД-19 од направени 2.379 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи ...
УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 908 ПОЗИТИВНИ ОД 3.616 ТЕСТОВИ

УШТЕ 31 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 И 908 ПОЗИТИВНИ ОД 3.616 ТЕСТОВИ

Уште 31 починат од ковид-19 и 908 позитивни од 3.616 тестови се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починати се 1 ...
ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ИНТЕРЕС, ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО ТЕТОВО ДЕНЕСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ДВЕ СМЕНИ

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ИНТЕРЕС, ВАКЦИНАЛНИОТ ПУНКТ ВО ТЕТОВО ДЕНЕСКА ЌЕ РАБОТИ ВО ДВЕ СМЕНИ

Расте интересот за вакцинирање против ковид-19 во Тетово. Од Здравствениот дом велат дека денеска се пријавиле повеќе лица, па пунктот за вакцинирање ...
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВААТ АНТИТЕЛА ЗА КОВИД-19 НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО ЌЕ ИМА КАТЕГОРИИ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ ИСПИТУВА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Ќе има бесплатно испитување за присуство на антитела на Институот за имунобиологија и хумана генетика во Скопје, но ќе има категории кое лице ќе може ...
ЖИТЕЛИТЕ ОД ЦЕЛИОТ ЈУГОЗАПАДЕН РЕГИОН ПРАВАТ СЕРОЛОШКИ ТЕСТОВИ ЗА КОВИД АНТИТЕЛА ВО ВЕВЧАНИ ОТИ Е НАЈЕВТИНО

ЖИТЕЛИТЕ ОД ЦЕЛИОТ ЈУГОЗАПАДЕН РЕГИОН ПРАВАТ СЕРОЛОШКИ ТЕСТОВИ ЗА КОВИД АНТИТЕЛА ВО ВЕВЧАНИ ОТИ Е НАЈЕВТИНО

Во недостиг на серолошки тестови за антитела во здравствените установи, жителите од целиот Југозападен Регион на државата прават тестирања во Здравств ...
ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ И ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СОГЛАСНО СТАРОСНАТА ГРУПА ВО КОЈА ПРИПАЃААТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ХРОНИЧНО БОЛНИТЕ И ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СОГЛАСНО СТАРОСНАТА ГРУПА ВО КОЈА ПРИПАЃААТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Лицата со автоимуни болести ќе се вакцинираат со достапните вакцини против ковид-19 во земјава, бидејќи ниту една од достапните вакцини нема контраинд ...
ДВЕ ЛИЦА НА 34 И 35 ГОДИНИ МЕЃУ 35-ТЕ ПОЧИНАТИ, УШТЕ 890 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.284 ТЕСТОВИ

ДВЕ ЛИЦА НА 34 И 35 ГОДИНИ МЕЃУ 35-ТЕ ПОЧИНАТИ, УШТЕ 890 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 3.284 ТЕСТОВИ

Триесет и пет лица починаа во болнички услови од ковид-19, од кои две лица се на 34 и 35 години, стои во денешната статистика на Министерството за здр ...
МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО СЀ УШТЕ НЕ Е СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ УТВРДЕНИ ГРЕШКИ ВО ИЗГРАДБАТА

МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО СЀ УШТЕ НЕ Е СТАВЕНА ВО ФУНКЦИЈА ОТКАКО БИЛЕ УТВРДЕНИ ГРЕШКИ ВО ИЗГРАДБАТА

Модуларната ковид болница која се наоѓа во кругот на тетовската Клиничка болница сѐ уште не е предадена во употреба. Објектот е изграден, но при примо ...
1 2 3 4 155 20 / 1550 НАПИСИ