Таг: КОВИД-19

1 2 3 4 5 155 30 / 1550 НАПИСИ
ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНАА УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ОД КОВИД-19, ВТОРА НЕДЕЛА ПО РЕД ИМА ОКОЛУ 100 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНАА УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ОД КОВИД-19, ВТОРА НЕДЕЛА ПО РЕД ИМА ОКОЛУ 100 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Вчера и денеска, во Клиничката болница во Штип починаа двајца пациенти со ковид-19 на возраст од над 60 години. Бројот на хоспитализирани веќе втора н ...
200 ИЛЈАДИ КИНЕСКИ КОВИД ВАКЦИНИ ЌЕ СТИГНАТ НА 28 АПРИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

200 ИЛЈАДИ КИНЕСКИ КОВИД ВАКЦИНИ ЌЕ СТИГНАТ НА 28 АПРИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

На 28 април во земјава ќе стигнат 200 илјади кинески вакцини, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека потврдата ја добил ...
ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ СОЗДАВА ПОСИЛЕН КЛЕТОЧЕН ОДГОВОР ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ КАЈ ПОВОЗРАСНИТЕ

Само една доза од ковид вакцината на „АстраЗенека“ или на „Фајзер/Бионтек“ создава силен имунолошки одговор кај лицата постари од 80 години, велат ист ...
25-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА МЕЃУ 33 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 949 БОЛНИ ОД 3.610 ТЕСТОВИ

25-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ГЕВГЕЛИЈА МЕЃУ 33 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 949 БОЛНИ ОД 3.610 ТЕСТОВИ

Вкупно 33 болни од ковид-19 починале во последните 24 часа, меѓу кои и 25-годишно лице од Гевгелја, а регистрирани се 949 нови случаи од 3.610 тестира ...
НАД 550 ВАКЦИНИРАНИ ВО ВЕЛЕС ЗА 11 ДЕНА, ДОСЕГА БЕЗ РЕАКЦИИ НА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“

НАД 550 ВАКЦИНИРАНИ ВО ВЕЛЕС ЗА 11 ДЕНА, ДОСЕГА БЕЗ РЕАКЦИИ НА ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“

Не се регистрирани несакани реакции на вакцината против ковид-19 на „АстраЗенека“ која досега  ја примиле повеќе од 550 лица од Велес. Изминатите един ...
100 ОД 125 ЖИТЕЛИ ВО ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БИТОЛА САКААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

100 ОД 125 ЖИТЕЛИ ВО ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО БИТОЛА САКААТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Голем е интересот за вакцинација против ковид-19 кај жителите во Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола. Директорката на Домот Јулијана Ивановска ...
ЛИЦАТА НА 73 И 74 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „СПУТНИК“, „АСТРАЗЕНЕКА“ И СО КИНЕСКАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЛИЦАТА НА 73 И 74 ГОДИНИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СО „СПУТНИК“, „АСТРАЗЕНЕКА“ И СО КИНЕСКАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Граѓаните на 73 и 74 години ќе се вакцинираат со „спутник“, „АстраЗенека“ и со кинеската вакцина против ковид-19, појасни денеска министерот за здравс ...
ВКУПНО 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ ДОЈДАТ ВО ЗЕМЈАВА НА 19 И 26 АПРИЛ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ВКУПНО 20 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ ДОЈДАТ ВО ЗЕМЈАВА НА 19 И 26 АПРИЛ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

По 10 илјади вакцини „Фајзер“  ќе стигнат во земјава на 19 и 26 април, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за вакцини про ...
ПУШТЕНИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА ЛИЦА НА 73 И 74 ГОДИНИ ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ЗАКАЖУВАЊЕ ПРЕКУ МАТИЧЕН ЛЕКАР

ПУШТЕНИ ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ВАКЦИНИ ЗА ЛИЦА НА 73 И 74 ГОДИНИ ВО „А1 АРЕНА БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ЗАКАЖУВАЊЕ ПРЕКУ МАТИЧЕН ЛЕКАР

Дополнителни слободни термини за вакцинација на граѓани од 73 и 74 години се пуштени во „А1 арената Борис Трајковски“ . Од Министерството за здравство ...
27 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 54 ДО 86 ГОДИНИ, УШТЕ 1.129 ПОЗИТИВНИ ОД 4.045 ТЕСТОВИ

27 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 54 ДО 86 ГОДИНИ, УШТЕ 1.129 ПОЗИТИВНИ ОД 4.045 ТЕСТОВИ

Дваесет и седум лица починаа во изминатото деноноќие од ковид-19, а од 4.045 тестирања регистрирани се 1.129 нови случаи. Министерството за здравст ...
1 2 3 4 5 155 30 / 1550 НАПИСИ