Таг: КОВИД-19

1 4 5 6 7 8 21 60 / 206 НАПИСИ
И БИТОЛА ПОКРАЈ СКОПЈЕ ЌЕ ИМА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19

И БИТОЛА ПОКРАЈ СКОПЈЕ ЌЕ ИМА ЛАБОРАТОРИЈА ЗА ТЕСТИРАЊЕ НА КОВИД-19

Советот на Општина Битола денес едногласно одлучи од општинскиот буџет да се донираат 600.000 денари за опремување на микробиолошката лабораторија за ...
44 СКОПЈАНИ КАЗНЕТИ СО ПО 20 ЕВРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ПОЛИЦИЈАТА САМО ГИ ОПОМЕНУВАЛА ГРАЃАНИТЕ

44 СКОПЈАНИ КАЗНЕТИ СО ПО 20 ЕВРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА, ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ ПОЛИЦИЈАТА САМО ГИ ОПОМЕНУВАЛА ГРАЃАНИТЕ

Од 1 мај до сега само 44 скопјани се казнети заради неносење маска или марама. Во другите градови нема казнети, туку полицијата само ги опоменувала гр ...
ЛАЖНА ПОРАКА ДЕКА ЕДЕН ОД ВАШИТЕ КОНТАКТИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ИМ СЕ ПРАЌА НА ГРАЃАНИТЕ, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ

ЛАЖНА ПОРАКА ДЕКА ЕДЕН ОД ВАШИТЕ КОНТАКТИ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ИМ СЕ ПРАЌА НА ГРАЃАНИТЕ, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ

„Еден од вашите контакти е позитивен на КОВИД-19“. Ова порака деновиве се испраќа на граѓани по електронска пошта од лажна адреса на Министерството за ...
20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

20 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19 ОД 275 ТЕСТИРАЊА, 24 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Од 275 направени тестирање изминативе 24 часа се регистрирани нови 20 случаи со КОВИД-19, соопшти Министерството за здравство. Од новодијагностицирани ...
СУБВЕНЦИИ ДО 3.000 ДЕНАРИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И 7.000 ДЕНАРИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ ЌЕ ДЕЛИ ГРАД СКОПЈЕ ОД КРАЈ НА МЕСЕЦОВ

СУБВЕНЦИИ ДО 3.000 ДЕНАРИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И 7.000 ДЕНАРИ ЗА ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ ЌЕ ДЕЛИ ГРАД СКОПЈЕ ОД КРАЈ НА МЕСЕЦОВ

Месецов Град Скопје ќе објави оглас за доделување на субвенции за велосипеди и електрични тротинети. Годинава се доцни со повикот поради епидемијата н ...
„МАРКАРТ МАКЕДОНИЈА“ СЛЕДНАТA НЕДЕЛА ПРЕКИНУВА СО РАБОТА ОТИ ДЕЛОВЕН ПАРТНEР БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

„МАРКАРТ МАКЕДОНИЈА“ СЛЕДНАТA НЕДЕЛА ПРЕКИНУВА СО РАБОТА ОТИ ДЕЛОВЕН ПАРТНEР БИЛ ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

„Маркарт Македонија“ со писмено соопштение доцна вечерва објави дека ќе има прекин во работата следната седмица, поради тоа што деловен партнер, кој и ...
СЀ УШТЕ НЕМА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

СЀ УШТЕ НЕМА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Засега нема олабавување на мерките за заштита од коронавирусот, на сила остануваат сите мерки и препораки кои досега се донесени, соопштија од Министе ...
МПЦ ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ОДНЕСУВА СЕРИОЗНО ОТКАКО НАПРАВИ НИЗА ПРОПУСТИ, АПЕЛИРА СПАСОВСКИ

МПЦ ДА ПОЧНЕ ДА СЕ ОДНЕСУВА СЕРИОЗНО ОТКАКО НАПРАВИ НИЗА ПРОПУСТИ, АПЕЛИРА СПАСОВСКИ

Премиерот Оливер Спасовски апелираше до Македонската православна црква (МПЦ) да се однесува сериозно, а до Исламската верска заедница (ИВЗ) апелираше ...
15 ПОЗИТИВНИ ТЕСТОВИ ДЕНЕСКА ВО ТЕТОВСКО, ОД КОИ 11 НОВОЗАБОЛЕНИ СЕ ДОВОЛНА ИНДИКАЦИЈА ДЕКА НАЈЛОШОТО НЕ Е ПОМИНАТО, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ

15 ПОЗИТИВНИ ТЕСТОВИ ДЕНЕСКА ВО ТЕТОВСКО, ОД КОИ 11 НОВОЗАБОЛЕНИ СЕ ДОВОЛНА ИНДИКАЦИЈА ДЕКА НАЈЛОШОТО НЕ Е ПОМИНАТО, ВЕЛИ БУЈАР ОСМАНИ

Во изминативе 24 часа во Тетово и околните места регистрирани се 15 случаи на заразени лица од КОВИД-19. Во 4 случаи се работи за лица кај кои и втори ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА НЕ ЈА СПРЕЧИЛА ЛИТИЈАТА ВО СТРУГА ОТИ СЕ ПЛАШЕЛА ОД ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА ВЕРНИЦИТЕ, ВЕЛАТ ОД МВР

Полицијата пробала да ги спречи верниците да не се приклучуваат на литијата во Струга, но, тие жестоко реагирале, па за да не ескалира ситуацијата не ...
1 4 5 6 7 8 21 60 / 206 НАПИСИ