Таг: ковид-болница

НАЈМАЛКУ 82 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО БАГДАД

НАЈМАЛКУ 82 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРОТ ВО КОВИД БОЛНИЦАТА ВО БАГДАД

Најмалку 82 луѓе загинаа во пожарот во болница во Багдад во која се лекуваат пациенти со ковид-19. Се верува дека пожарот избувнал откако експлодирал ...
СЕ РАСЧИСТУВА ТЕРЕН ЗА НОВАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС, МОНТИРАЊЕТО ЌЕ ТРАЕ ЕДНА НЕДЕЛА

СЕ РАСЧИСТУВА ТЕРЕН ЗА НОВАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС, МОНТИРАЊЕТО ЌЕ ТРАЕ ЕДНА НЕДЕЛА

Во тек се засилени работи за уредување на земјиштето каде што ќе биде поставена монтажната ковид болница во Велес. Таа ќе се наоѓа до хелиодромот на Г ...
ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

Кризниот штаб на Општина Охрид најави дека почнале со активности за зголемување на капацитетите на Општата болница во Охрид, при евентуален поголем пр ...
3 / 3 НАПИСИ