Таг: кражба

1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ
КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

Крадец украл пари од месарница во центарот на Велес, а откако бил откриен бегајќи се фрлил во Вардар, па барал помош за да не се удави. Ова се случи в ...
ВО ОГРАДА НА ИТАЛИЈАНСКИ МУЗЕЈ НАЈДЕНА УКРАДЕНА СЛИКА НА КЛИМТ ОД ПРЕД 23 ГОДИНИ

ВО ОГРАДА НА ИТАЛИЈАНСКИ МУЗЕЈ НАЈДЕНА УКРАДЕНА СЛИКА НА КЛИМТ ОД ПРЕД 23 ГОДИНИ

Италијанската полиција почна истрага за уметничка слика за која се верува дека е од Густав Климт, украдена пред 23 години. Сликата била скриена во огр ...
ЛЕТОВО 15 ТУЖБИ ЗА КРАЖБИ НА ВОДА ВО БИТОЛА

ЛЕТОВО 15 ТУЖБИ ЗА КРАЖБИ НА ВОДА ВО БИТОЛА

Полицијата летово поднела 15 пријави за кражби на вода и покренати се осум судски постапки, соопштија од Јавното претпријатие „Водовод“ од Битола. Ова ...
НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

Националната опера и балет (НОБ) два пати била ограбена во изминативе дeсет дена, потврди директорот Васо Ристов за САКАМДАКАЖАМ.МК. Крадецот или крад ...
ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ УКРАЛ БМВ ПРЕД ОЧИ НА ГАЗДИТЕ, ПА СЕ ТЕПАЛ СО ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОГА ГО ФАТИЛЕ

ПРИТВОР ЗА СКОПЈАНЕЦ КОЈ УКРАЛ БМВ ПРЕД ОЧИ НА ГАЗДИТЕ, ПА СЕ ТЕПАЛ СО ТРОЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ КОГА ГО ФАТИЛЕ

Основното јавно обвинителство Скопје отвори постапка против 29-годишен скопјанец поради основано сомнение дека ги сторил кривичните дела Тешка кражба ...
УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

Две камери кои беа поставени во националниот парк Марвово за да се следи движењето на балканскиот рис и на други животни се украдени од непознати стор ...
ОД УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО ВЕЛЕС СЕ КРАДАТ ГАЈБИ СО ПРАЗНИ ШИШИЊА

ОД УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО ВЕЛЕС СЕ КРАДАТ ГАЈБИ СО ПРАЗНИ ШИШИЊА

Полицијата регистрираше серија несекојдневни кражби на гајби со празни шишиња во Велес. Ноќта меѓу саботата и неделата велешката полиција фатила двајц ...
ХОЛАНДСКИ ДЕТЕКТИВ НАЈДЕ СЛИКА ОД ПИКАСО УКРАДЕНА ПРЕД 20 ГОДИНИ

ХОЛАНДСКИ ДЕТЕКТИВ НАЈДЕ СЛИКА ОД ПИКАСО УКРАДЕНА ПРЕД 20 ГОДИНИ

Холандскиот детектив за уметнички дела Артур Бренд објави дека пронашол вредна слика од Пабло Пикасо, која пред 20 години била украдена од луксузна ја ...
ВО КАНАДА УКРАДЕНИ 30.000 ЛИТРИ ГЛЕЧЕРСКА ВОДА НАМЕНЕТА ЗА ПРАВЕЊЕ ВОТКА

ВО КАНАДА УКРАДЕНИ 30.000 ЛИТРИ ГЛЕЧЕРСКА ВОДА НАМЕНЕТА ЗА ПРАВЕЊЕ ВОТКА

Канадски производител на вотка објави дека му исчезнале 30.000 литри вредна глечерска вода и верува дека е украдена. Извршниот директор на „Ајсберг ...
СЛОВЕНЕЧКИ ПРАТЕНИК ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО УКРАЛ СЕНДВИЧ

СЛОВЕНЕЧКИ ПРАТЕНИК ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТКАКО УКРАЛ СЕНДВИЧ

Пратеник во словенечкиот парламент поднесе оставка откако украл сендвич во продавница во Љубљана, велејќи дека го направил тоа бидејќи бил игнориран о ...
1 2 3 4 20 / 37 НАПИСИ