Таг: кражба

1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ
ВО ЛАТВИЈА И ТАЏИКИСТАН УАПСЕНИ ТРОЈЦА ОД МЕЃУНАРОДНАТА ГРУПА КОЈА ОГРАБИ СЕФОВИ ВО ДВЕ МАКЕДОНСКИ БАНКИ

ВО ЛАТВИЈА И ТАЏИКИСТАН УАПСЕНИ ТРОЈЦА ОД МЕЃУНАРОДНАТА ГРУПА КОЈА ОГРАБИ СЕФОВИ ВО ДВЕ МАКЕДОНСКИ БАНКИ

Обвинителството за организиран криминал отвори истрага против седуммина осомничени за ограбување сефови во две македонски банки, соопшти обвинителство ...
2237 КРАЖБИ ЗА 9 МЕСЕЦИ ВО СКОПЈЕ, НАЈМНОГУ СЕ КРАДЕ ВО АВТОБУСИТЕ ВО ВТОРНИК И ПЕТОК

2237 КРАЖБИ ЗА 9 МЕСЕЦИ ВО СКОПЈЕ, НАЈМНОГУ СЕ КРАДЕ ВО АВТОБУСИТЕ ВО ВТОРНИК И ПЕТОК

Паричници и телефони се крадат од чантите на патниците во автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници. Но, најмногу пријави во полициските стан ...
КРАЖБАТА НА СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА СЕПАК БИЛА ПРИЈАВЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

КРАЖБАТА НА СЕМАФОРИТЕ ОД ОБИКОЛНИЦАТА ВО БИТОЛА СЕПАК БИЛА ПРИЈАВЕНА ВО ПОЛИЦИЈА

Кражбата на семафорите од обиколницата во Битола сепак била пријавена во битолската полиција. Портпаролката на СВР Битола Сања Стаматова телефонски нè ...
КРАЖБА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОПРЕМА УТРОВО КАЈ ДРАЧЕВО, СТОТИНА ПАТНИЦИ СЕ ПРЕМЕСТУВАЛЕ ВО ДРУГ ВОЗ НА ОТВОРЕНА ПРУГА

КРАЖБА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА ОПРЕМА УТРОВО КАЈ ДРАЧЕВО, СТОТИНА ПАТНИЦИ СЕ ПРЕМЕСТУВАЛЕ ВО ДРУГ ВОЗ НА ОТВОРЕНА ПРУГА

Утрово патничкиот воз од Гевгелија за Скопје, непланирано остана на отворена пруга помеѓу железничка станица Јане Сандански и Драчево, на влезот во Ск ...
ВЕЛЕШАНЕЦ МОЛИ ДА МУ ЈА ВРАТАТ УКРАДЕНАТА КОБИЛА

ВЕЛЕШАНЕЦ МОЛИ ДА МУ ЈА ВРАТАТ УКРАДЕНАТА КОБИЛА

Од бавча е украдена кобила изминатиот викенд во околината на Велес, во месноста Речани. Сопственикот ги замолува сторителите да ја вратат, оти таа му ...
ОБИЕНИ СЕФОВИ ВО ШПАРКАСЕ БАНКА, ПОТВРДИЈА МВР И БАНКАТА

ОБИЕНИ СЕФОВИ ВО ШПАРКАСЕ БАНКА, ПОТВРДИЈА МВР И БАНКАТА

Пет граѓани пријавиле во министерството за внатрешни работи дека од сефови што ги изнајмиле во „Шпаркасе банка“ им биле одземени пари и предмети. К ...
УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

Полицијата во Берлин ја истражува кражбата на неколку мали спомен обележја вградени на тротоарите, со кои што се оддава почит на жртвите на Холокаусто ...
УКРАЛ ЗЛАТО ОД ПОЧИНАТА ПАЦИЕНТКА И ГО ПРОДАЛ КАЈ ВНУКА Ѝ ВО ОХРИД

УКРАЛ ЗЛАТО ОД ПОЧИНАТА ПАЦИЕНТКА И ГО ПРОДАЛ КАЈ ВНУКА Ѝ ВО ОХРИД

Болничар во Охридската болница од штотуку почината пациентка украл злато, соопшти СВР-Охрид. Тој бил откриен откако се обидел да го продаде украденото ...
ОПШТИНА КАВАДАРЦИ ГО ЗАТВОРИ ГОРНИОТ КАТ ОД ГАРАЖАТА ПО КРАЖБАТА НА СТОЛБОВИ

ОПШТИНА КАВАДАРЦИ ГО ЗАТВОРИ ГОРНИОТ КАТ ОД ГАРАЖАТА ПО КРАЖБАТА НА СТОЛБОВИ

Општина Кавадарци денеска ја осуди кражбата на делови од монтажната катна гаража во строгиот центар на градот и го затвори за употреба горниот дел как ...
ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

Српската ракометарка на ЖРК Вардар Андреа Лекиќ пријавила во полиција дека синоќа бил ограбен нејзиниот дом во Скопје, потврди МВР. Според пријават ...
1 2 3 4 30 / 37 НАПИСИ