Таг: кредит

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ЗА НАЈАВЕНИОТ КРЕДИТ НА МИЦКОСКИ ОД МИЛИЈАРДА ЕВРА ОД НЕКОЈА СТРАНСКА ВЛАДА, ГУВЕРНЕРКАТА НА НАРОДНА БАНКА КАЖА ДЕКА ТОЈ ТРЕБА ДА Е ОПРАВДАН И ДА БИДЕ ПОД НАЈДОБРИТЕ УСЛОВИ

ЗА НАЈАВЕНИОТ КРЕДИТ НА МИЦКОСКИ ОД МИЛИЈАРДА ЕВРА ОД НЕКОЈА СТРАНСКА ВЛАДА, ГУВЕРНЕРКАТА НА НАРОДНА БАНКА КАЖА ДЕКА ТОЈ ТРЕБА ДА Е ОПРАВДАН И ДА БИДЕ ПОД НАЈДОБРИТЕ УСЛОВИ

Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежовска, прашана за најавите од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за задолжување на идната вл ...
БРИТАНЕЦ ИЗМАМИЛ ЖЕНИ КОИ ГИ ЗАПОЗНАЛ НА ТИНДЕР И ЗЕМАЛ БРЗИ КРЕДИТИ НА НИВНО ИМЕ

БРИТАНЕЦ ИЗМАМИЛ ЖЕНИ КОИ ГИ ЗАПОЗНАЛ НА ТИНДЕР И ЗЕМАЛ БРЗИ КРЕДИТИ НА НИВНО ИМЕ

Група жени ги предупредуваат другите да ги проверат партнерите кои ги запознале преку апликациите за запознавање, откако еден измамник на нивно име зе ...
АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

АРСОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ВО 2024 ЌЕ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ИАКО ЈСП „СКОПЈЕ“ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА

Градоначалничката Данела Арсовска најавива дека вгодина ќе воведе бесплатен автобуски превоз, а ЈСП „Скопје“ нема пари за плата и гравниот град пак мо ...
ЗА ГОДИНА И ПОЛ ПРОБИЕН РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПОКРИЕНИОТ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

ЗА ГОДИНА И ПОЛ ПРОБИЕН РОКОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПОКРИЕНИОТ ГРАДСКИ ПАЗАР ВО ВЕЛЕС

Изградбата на покриениот Градски пазар во Велес започна на 1 април 2021, со најава дека ќе заврши во октомври истата година, но Ниту по година и полов ...
ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ СЕ ЗАГРИЖЕНИ ДЕКА АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ НЕ РАБОТАТ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ СЕ ЗАГРИЖЕНИ ДЕКА АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ НЕ РАБОТАТ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Европските банки, Европската унија и домашните институции вклучени во проектот пречистителна станица за отпадни води се загрижени дека Град Скопје и Ј ...
СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДОТ ЗА НОВИ АВТОБУСИ, Ѝ КАЖАА НА АРСОВСКА ДЕКА ИМА 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БРТ

СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ЗАДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДОТ ЗА НОВИ АВТОБУСИ, Ѝ КАЖАА НА АРСОВСКА ДЕКА ИМА 70 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БРТ

Советот на Град Скопје по третпат не го прифати барањето на градоначалничката Данела Арсовска за задолжување на Градот од 10 милиони евра за купување ...
АРСОВСКА ПАК БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА СЕ ЗАДОЛЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ КУПАТ НОВИ АВТОБУСИ

АРСОВСКА ПАК БАРА ГРАД СКОПЈЕ ДА СЕ ЗАДОЛЖИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СЕ КУПАТ НОВИ АВТОБУСИ

Градоначалничката Данела Арсовска по вторпат од советниците во Град Скопје бара да се изгласа задолжување од 10 милиони евра за да се купат нови еколо ...
АРСОВСКА БАРА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈА ДА Ѝ ОДОБРИ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КУПУВАЊЕ 50 АВТОБУСИ

АРСОВСКА БАРА СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈА ДА Ѝ ОДОБРИ КРЕДИТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КУПУВАЊЕ 50 АВТОБУСИ

Град Скопје ќе земе кредит во висина од 10 милиони евра за да се набават 50 автобуси. На седницата на Советот на Град Скопје закажана за 26 јануари, к ...
МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

МУЦУНСКИ ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ СО ОБВРЗНИЦА ОД 5,4 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ГИ РЕАЛИЗИРА КАПИТАЛНИТЕ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ

Општина Аеродром ќе издаде обврзница во висина од 330 милиони денари (околу 5,4 милиони евра) за реализација на капитални проекти во општината. Одлука ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ГО ИСПЛАТИ КРЕДИТОТ ОД 2013 ЗА УЛИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ И ЗА ВОДОСНАБДУВАЊЕ ВО ОКОЛИНАТА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ГО ИСПЛАТИ КРЕДИТОТ ОД 2013 ЗА УЛИЧНО ОСВЕТЛУВАЊЕ И ЗА ВОДОСНАБДУВАЊЕ ВО ОКОЛИНАТА НА ЕЗЕРОТО МЛАДОСТ

Општина Велес го исплати кредитот кој во 2013 го зема од Светска банка, по одлуката за задолжување која Советот ја донесе 2011 година. Според тогашнат ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ