Таг: Крешник Бектеши

1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ
ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ПИВО И СОКОВИ САМИ НАЈАВИЈА ДЕКА ЌЕ ГИ НАМАЛАТ ЦЕНИТЕ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ПИВО И СОКОВИ САМИ НАЈАВИЈА ДЕКА ЌЕ ГИ НАМАЛАТ ЦЕНИТЕ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

За 10 отсто ќе се намалат цените на алкохолни и безалкохолните пијалоци. Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на својот Фејсбук профил напи ...
ЌЕ СЕ НАМАЛАТ ЦЕНИТЕ НА 50 ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ, АКО МАРКЕТИТЕ НЕ ЈА ПОЧИТУВААТ ОДЛУКАТА ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ, НАЈАВИ БЕКТЕШИ

ЌЕ СЕ НАМАЛАТ ЦЕНИТЕ НА 50 ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ, АКО МАРКЕТИТЕ НЕ ЈА ПОЧИТУВААТ ОДЛУКАТА ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ, НАЈАВИ БЕКТЕШИ

Од наредната недела, околу 50 производи ќе имаа поевтини цени за најмалку 10 отсто, кажа министерот за економија Крешник Бектеши по денешната средба с ...
МАРКЕТИТЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА ИМААТ АКЦИИ ИЛИ ПРОИЗВОДИ НА ПРОМОЦИИ ДО 30 НОЕМВРИ, ОДЛУЧИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОНОМИЈА

МАРКЕТИТЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА ИМААТ АКЦИИ ИЛИ ПРОИЗВОДИ НА ПРОМОЦИИ ДО 30 НОЕМВРИ, ОДЛУЧИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЕКОНОМИЈА

Маркетите нема да смеат да имаат акции или промоции на одредени производи, најави денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Оваа мерка се вовед ...
АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС

Штом министри посредувале колку треба Слупчанци да плаќаат за струја , тогаш Владата треба јавно да го објави договорот. ...
СЕКОЈ ТРЕБА ДА ПЛАЌА СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ ОТКАКО ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОДБИЈА ДА ПЛАЌААТ

СЕКОЈ ТРЕБА ДА ПЛАЌА СТРУЈА КОЛКУ ШТО ЌЕ ПОТРОШИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА БЕКТЕШИ ОТКАКО ЖИТЕЛИТЕ НА СЛУПЧАНЕ ОДБИЈА ДА ПЛАЌААТ

Министерството за економија ги повикува жителите на Слупчане и околните села да плаќаат струја, откако тие вчера го блокираа влезот на селото по што д ...
ВЛАДАТА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА ИЛОВИЦА, АКО СЕ ДОНЕСЕ АКТ ДЕКА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО СЕ ШТЕТНИ ЗА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ВЕДНАШ ЌЕ ПОБАРАМЕ ДА СЕ ПОНИШТАТ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

ВЛАДАТА ЈА ПОВЛЕЧЕ ОДЛУКАТА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА ИЛОВИЦА, АКО СЕ ДОНЕСЕ АКТ ДЕКА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО СЕ ШТЕТНИ ЗА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, ВЕДНАШ ЌЕ ПОБАРАМЕ ДА СЕ ПОНИШТАТ, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

Владата се премисли и на вчерашната седница ја повлече одлуката донесена пред еден месец со која ги спои двете концесии на „Еуромакс“ за рудникот „Ило ...
УПРАВЕН СУД СО ПОНИШТУВАЊЕ НА НАШАТА ОДЛУКА ЗА РАСКИН НА ДОГОВОРОТ ЗА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО, АВТОМАТСКИ НЀ ЗАДОЛЖИ ДА ГИ СПОИМЕ КОНЦЕСИИТЕ, ТВРДИ БЕКТЕШИ

УПРАВЕН СУД СО ПОНИШТУВАЊЕ НА НАШАТА ОДЛУКА ЗА РАСКИН НА ДОГОВОРОТ ЗА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО, АВТОМАТСКИ НЀ ЗАДОЛЖИ ДА ГИ СПОИМЕ КОНЦЕСИИТЕ, ТВРДИ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека одлуката на Вишиот управен суд за поништување на одлуката на Владата за раскинување на договорот за ...
ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОТВОРАЊЕ НА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА, БАРАА АКТИВИСТИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОТВОРАЊЕ НА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА, БАРАА АКТИВИСТИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

Ако се отвори рудник, овој зеленчук во Струмичко нема да го има, а оваа коса што ја држам е симболика дека рудникот сите ќе нè покоси, им рече струмич ...
КРЕШНИК БЕКТЕШИ ЈА ИЗЛАЖАЛ ЦЕЛА ВЛАДА ДА ГЛАСА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА РУДНИЦИТЕ СО НЕПОСТОЕЧКА ОДЛУКА, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ, ШУКОВА И ПЕТРОВСКА

КРЕШНИК БЕКТЕШИ ЈА ИЗЛАЖАЛ ЦЕЛА ВЛАДА ДА ГЛАСА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА РУДНИЦИТЕ СО НЕПОСТОЕЧКА ОДЛУКА, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ, ШУКОВА И ПЕТРОВСКА

Министерот за економија Крешник Бектеши ја измамил Владата, премиерот Димитар Ковачевски и министрите дека Управен суд донел одлука за спојување на ко ...
ТЕНДЕРОТ Е КРИВ

ТЕНДЕРОТ Е КРИВ

Браво за власта што сака да ја идентификуваме со распашани кафеанџии. ...
1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ