Таг: Крешник Бектеши

1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ
УПРАВЕН СУД СО ПОНИШТУВАЊЕ НА НАШАТА ОДЛУКА ЗА РАСКИН НА ДОГОВОРОТ ЗА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО, АВТОМАТСКИ НЀ ЗАДОЛЖИ ДА ГИ СПОИМЕ КОНЦЕСИИТЕ, ТВРДИ БЕКТЕШИ

УПРАВЕН СУД СО ПОНИШТУВАЊЕ НА НАШАТА ОДЛУКА ЗА РАСКИН НА ДОГОВОРОТ ЗА РУДНИЦИТЕ ВО СТРУМИЧКО, АВТОМАТСКИ НЀ ЗАДОЛЖИ ДА ГИ СПОИМЕ КОНЦЕСИИТЕ, ТВРДИ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека одлуката на Вишиот управен суд за поништување на одлуката на Владата за раскинување на договорот за ...
ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОТВОРАЊЕ НА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА, БАРАА АКТИВИСТИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

ВЛАДАТА ДА НЕ ДОЗВОЛИ ОТВОРАЊЕ НА РУДНИКОТ ИЛОВИЦА-ШТУКА, БАРАА АКТИВИСТИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ВО СТРУМИЦА

Ако се отвори рудник, овој зеленчук во Струмичко нема да го има, а оваа коса што ја држам е симболика дека рудникот сите ќе нè покоси, им рече струмич ...
КРЕШНИК БЕКТЕШИ ЈА ИЗЛАЖАЛ ЦЕЛА ВЛАДА ДА ГЛАСА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА РУДНИЦИТЕ СО НЕПОСТОЕЧКА ОДЛУКА, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ, ШУКОВА И ПЕТРОВСКА

КРЕШНИК БЕКТЕШИ ЈА ИЗЛАЖАЛ ЦЕЛА ВЛАДА ДА ГЛАСА ЗА СПОЈУВАЊЕ НА КОНЦЕСИИТЕ ЗА РУДНИЦИТЕ СО НЕПОСТОЕЧКА ОДЛУКА, ВЕЛАТ СПАСОВСКИ, ШУКОВА И ПЕТРОВСКА

Министерот за економија Крешник Бектеши ја измамил Владата, премиерот Димитар Ковачевски и министрите дека Управен суд донел одлука за спојување на ко ...
ТЕНДЕРОТ Е КРИВ

ТЕНДЕРОТ Е КРИВ

Браво за власта што сака да ја идентификуваме со распашани кафеанџии. ...
ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА ЦЕНАТА И НА КРАСТАВИЦИТЕ, КРОМИДОТ, КАРФИОЛОТ И УШТЕ 8 ДРУГИ ВИДОВИ НА ЗЕЛЕНЧУК И ОВОШЈЕ

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА ЦЕНАТА И НА КРАСТАВИЦИТЕ, КРОМИДОТ, КАРФИОЛОТ И УШТЕ 8 ДРУГИ ВИДОВИ НА ЗЕЛЕНЧУК И ОВОШЈЕ

Владата денеска донесе одлука со која се замрзнуваат цените на 11 видови овошје и зеленчук, кажа министерот за економија Крешник Бектеши на прес-конфе ...
ОД 1 ЈУЛИ СЕ ВРАЌА ЕВТИНАТА ТАРИФА ПРЕКУ ДЕН, ИМА ВИШОК ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

ОД 1 ЈУЛИ СЕ ВРАЌА ЕВТИНАТА ТАРИФА ПРЕКУ ДЕН, ИМА ВИШОК ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА, ВЕЛИ БЕКТЕШИ

На прес-конференција пред Владата, министерот за економија Крешник Бектеши денеска најави дека од први јули ќе се врати евтината дневна тарифа на стру ...
ПО ЛЕБОТ, МЛЕКОТО И ЈАЈЦАТА, ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ЗАМРЗНЕ И ЦЕНИТЕ НА ХИГИЕНСКИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЗЕЛЕНЧУКОТ И ОВОШЈЕТО

ПО ЛЕБОТ, МЛЕКОТО И ЈАЈЦАТА, ВЛАДАТА ЌЕ ГИ ЗАМРЗНЕ И ЦЕНИТЕ НА ХИГИЕНСКИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЗЕЛЕНЧУКОТ И ОВОШЈЕТО

Откако претходно месецов ги замрзна цените на лебот, млекото и јајцата, Владата во наредните денови ќе ги замрзне цените на хигиенските производи, зел ...
ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

ЕВРОРЕАЛИСТИ И ЕВРООПОРТУНИСТИ

Ја грабнаа приказната за евроинтеграцијата за да грабнат поголеми провизии. ...
ОД ВТОРНИК СЕ ЗАМРЗНУВА ЦЕНАТА НА ЛЕБОТ И НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ НАД 33 ДЕНАРИ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ

ОД ВТОРНИК СЕ ЗАМРЗНУВА ЦЕНАТА НА ЛЕБОТ И НЕ СМЕЕ ДА БИДЕ НАД 33 ДЕНАРИ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ

Во вторник ќе се замрзне цената на лебот и нема да биде над 33 денари и за белиот и полубелиот леб во земјава, кажа денеска министерот за економија Кр ...
„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

„НЕ СТЕ ТУКА ДА ПОСТАВУВАТЕ ПРАШАЊА И ДА ДАВАТЕ КОМЕНТАРИ“, ОДГОВОР НА МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ ЗОШТО ПЛАЌАМЕ ПОСКАП ГАС ОД БЕРЗАНСКАТА ЦЕНА

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работ ...
1 2 3 4 7 20 / 67 НАПИСИ