Таг: Крешник Бектеши

1 2 3 4 5 6 7 40 / 67 НАПИСИ
ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ ДО 30 СЕПТЕМВРИ

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ ДО 30 СЕПТЕМВРИ

Владата на денешната седница донесе одлука за замрзнување на маржата на основните прехранбени производи во трговијата на мало и на големо. Според одлу ...
ДУЌАНЏИИТЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ РАБОТАТ И ВО НЕДЕЛА СО 100 ПРОЦЕНТИ ПОВИСОКА ДНЕВНИЦА ЗА РАБОТНИЦИТЕ, КАЖА БЕКТЕШИ, ТРЕБА ДА ИЗГЛАСА СОБРАНИЕТО

ДУЌАНЏИИТЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ РАБОТАТ И ВО НЕДЕЛА СО 100 ПРОЦЕНТИ ПОВИСОКА ДНЕВНИЦА ЗА РАБОТНИЦИТЕ, КАЖА БЕКТЕШИ, ТРЕБА ДА ИЗГЛАСА СОБРАНИЕТО

Измените на Законот за трговија во делот на недела неработен ден се во собраниска процедура и со нив им се дава можност на сите трговци во туристичкит ...
БЕГАЈ ТАМУ!

БЕГАЈ ТАМУ!

ЕУ Вистинска и ЕУ од Али експрес. Маседоан ди Норд, зеро пуа. ...
ИМАМЕ АЛТЕРНАТИВИ И ДА ПРЕКИНЕ РУСИЈА ДА НИ ИСПОРАЧУВА ГАС, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

ИМАМЕ АЛТЕРНАТИВИ И ДА ПРЕКИНЕ РУСИЈА ДА НИ ИСПОРАЧУВА ГАС, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

Имаме континуирана испорака на гас од Гаспром преку гасоводот со Бугарија и покрај тоа што Русија прекина испорака на гас на Бугарија, кажа денеска ми ...
ЌЕ ИМА ЗЕЈТИН ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ОД УТРЕ ИЛИ ЗАДУТРЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

ЌЕ ИМА ЗЕЈТИН ВО ПРОДАВНИЦИТЕ ОД УТРЕ ИЛИ ЗАДУТРЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши кажа дека состојбата со маслото за јадење е стабилна, а од велешка „Маслодајна“ додаваат дека е зголемена поба ...
НУКЛЕАРНА ЗИМА

НУКЛЕАРНА ЗИМА

Си има ред во ЕУ. Прво Гоце Делчев, па после Украина. ...
ОДРЕДЕНИ ТРГОВЦИ И ПРОИЗВОДИТЕЛИ ГИ ПОВЛЕКОА ЗАЛИХИТЕ ВИКЕНДОВ ЗА ДА ГИ ВРАТАТ ДЕНЕСКА ПО НОВИ ЦЕНИ, КАЖА БЕКТЕШИ

ОДРЕДЕНИ ТРГОВЦИ И ПРОИЗВОДИТЕЛИ ГИ ПОВЛЕКОА ЗАЛИХИТЕ ВИКЕНДОВ ЗА ДА ГИ ВРАТАТ ДЕНЕСКА ПО НОВИ ЦЕНИ, КАЖА БЕКТЕШИ

Министерот за економија Крешник Бектеши вели дека викендов немало паника кај граѓаните и недостиг во продавниците, туку дел од трговците и производите ...
ВЛАДАТА РЕШИ ДА ГИ ОГРАНИЧИ МАРЖИТЕ НА ТРГОВЦИТЕ МЕСТО ДА ГИ ЗАМРЗНУВА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ

ВЛАДАТА РЕШИ ДА ГИ ОГРАНИЧИ МАРЖИТЕ НА ТРГОВЦИТЕ МЕСТО ДА ГИ ЗАМРЗНУВА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ

На предлог на Министерството за економија, Владата денеска донесе одлука за определување на највисока трговска маржа до 5 отсто на продажната цена на ...
ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА НА ШОФЕРОТ НА БЕСИМИ И БЕКТЕШИ, КОЈ ПОМИНА НА ЦРВЕНО И УДРИ ДВЕ КОЛИ

ПОЛИЦИЈАТА МУ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА НА ШОФЕРОТ НА БЕСИМИ И БЕКТЕШИ, КОЈ ПОМИНА НА ЦРВЕНО И УДРИ ДВЕ КОЛИ

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Ј.Б. (38) од Скопје поради постоење основи на сомнение за с ...
ТИРЗ ТЕТОВО ЌЕ СТАНЕ ПРВАТА ЗЕЛЕНА ТЕХНОЛОШКА ЗОНА КОЈА САМАТА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА

ТИРЗ ТЕТОВО ЌЕ СТАНЕ ПРВАТА ЗЕЛЕНА ТЕХНОЛОШКА ЗОНА КОЈА САМАТА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА

ТИРЗ Тетово е единствена економска зона која работи на принципот на јавно-приватно партнерство. Со зоната менаџира Компанијата „НОРМАК инвестинг груп“ ...
1 2 3 4 5 6 7 40 / 67 НАПИСИ