Таг: Кривичен совет

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
СУДОТ ОДБИ ДА ГО ВРАТИ РАШКОВСКИ ВО ШУТКА, ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОДНЕНАДЕЖ ПАК ПОБАРА ПРИТВОР

СУДОТ ОДБИ ДА ГО ВРАТИ РАШКОВСКИ ВО ШУТКА, ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОДНЕНАДЕЖ ПАК ПОБАРА ПРИТВОР

Тројца судии чии имиња не ги открива Основниот кривичен суд Скопје, вчера одбиле да го вратат во притвор Шутка поранешниот генерален секретар во Влада ...
НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

Апелацискиот суд Скопје не ги прифати жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Горанчо Ангеловски-Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски-Кољо и на О ...
ОДБИЕНА ЖАЛБАТА, ГРУЕВСКИ ОДИ ВО ЗАТВОР

ОДБИЕНА ЖАЛБАТА, ГРУЕВСКИ ОДИ ВО ЗАТВОР

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 му ја одби жалбата на осудениот Никола Груевски на решението за издржување на затворската казна од две годи ...
СИТЕ ОБВИНЕТИ ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА 27 АПРИЛ ОСЛОБОДЕНИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР, ОСВЕН КРСТО МУКОСКИ

СИТЕ ОБВИНЕТИ ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА 27 АПРИЛ ОСЛОБОДЕНИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР, ОСВЕН КРСТО МУКОСКИ

Апелациониот суд Скопје го ослободи од куќен притвор и пратеникот Љубен Арнаудов од ВМРО-ДПМНЕ, откако тоа претпладнето го стори кривичниот совет во О ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦАТА ОСОМНИЧЕНИ ВО СЛУЧАЈОТ „ПОШТЕНСКА БАНКА“ НА СЈО ЗА ПЕРЕЊЕ 5 МИЛИОНИ ЕВРА

Нема притвор за Томе Главчев, Ратко Димитровски и Коле Смилевски, осомничени во истрагата за перење 5 милиони евра во случајот „Поштенска банка“, за к ...
СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

СУДИИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СНОСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА СВОИТЕ ОДЛУКИ, НО СУДСКИОТ СОВЕТ МОЖЕ ИМА ДРУГИ НАОДИ ЗА ПУШТАЊЕТО НА КОЧАН, ВЕЛИ ВРХОВНИОТ СУДИЈА ЏЕМАЛИ САИТИ

Судскиот совет, а и ни петтемина врховни судии на чело со Јово Вангеловски кои дојдоа на ред за расправа за разрешување, не кажуваат каде тие ги прекр ...
ТРОЈЦА ОДАТ ВО ШУТКА, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ ЗАСЕГА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

ТРОЈЦА ОДАТ ВО ШУТКА, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ ЗАСЕГА ВО КУЌЕН ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1, синоќа ги прифатил жалбите на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и ...
ИСТИТЕ СУДИИ ШТО ДАВАА ПРИТВОРИ БЕЗ ДОКАЗИ, СЕГА ГИ ШТИТАТ ОБВИНЕТИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЗДРУЖЕНИЕТО „ЗЕЛЕНА ЛУПА“

ИСТИТЕ СУДИИ ШТО ДАВАА ПРИТВОРИ БЕЗ ДОКАЗИ, СЕГА ГИ ШТИТАТ ОБВИНЕТИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЗДРУЖЕНИЕТО „ЗЕЛЕНА ЛУПА“

Здружението „Зелена лупа“обвини дека во случајот „Тврдина“, како и останатите случаи на СЈО, истите судии кои што даваа притвори без никакви докази, с ...
ВО СУДОТ КОЈ СОБРА 29 ПАСОШИ ТВРДАТ ДЕКА СИТЕ ОБВИНЕТИ СЕ ВО ЗЕМЈАВА

ВО СУДОТ КОЈ СОБРА 29 ПАСОШИ ТВРДАТ ДЕКА СИТЕ ОБВИНЕТИ СЕ ВО ЗЕМЈАВА

Во Основниот суд Скопје 1 во моментов има 29 пасоши одземени од главните обвинети во 17-те предмети на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). За обви ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА МИЈАЛКОВ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1, ги одби барањата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на обвинетите Сашо Мијалков, ексдиректор на УБК ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ