Таг: Кривичен законик

1 215 / 15 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА ПАДНЕ „ТИТАНИК“ И ДА СЕ СПАСАТ МИЛИОНИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ДА ГЛАСА ЗА ДИК И ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ДА ПАДНЕ „ТИТАНИК“ И ДА СЕ СПАСАТ МИЛИОНИТЕ НА ГРУЕВСКИ ЗА ДА ГЛАСА ЗА ДИК И ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ

Или ќе се брише членот 165-а од Кривичниот законик за да падне обвинението на најголемиот случај на СЈО „Титаник“ за изборни нерегуларности, или нема ...
ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗАРАДИ СПАС ОД ЗАТВОР НА ГРУЕВСКИ И БИВШОТО РАКОВОДСТВО

ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДЛОЖИЛА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗАРАДИ СПАС ОД ЗАТВОР НА ГРУЕВСКИ И БИВШОТО РАКОВОДСТВО

Правни експерти од ВМРО-ДПМНЕ во вторникот на колегите од СДСМ им предале на хартија предлог-измени на Кривичниот законик во поглавјата за злоупотреба ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРОТИВ ДРИСЛА ЗА ЗАГАДУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага за работењето на скопската депонија Дрисла за кривично дело загадување на животната средина и прир ...
СО ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАБРАНИ ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА УЕФА СУПЕРКУПОТ

СО ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАБРАНИ ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА УЕФА СУПЕРКУПОТ

Собраниската комисија за политички систем денеска го разгледува предлогот на Владата за измени на Кривичниот законик со кои што ќе се забрани нелегалн ...
СТУДЕНТИТЕ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ УКИМ ЗА ДА СПРЕЧАТ ИЗБОР НА РЕЖИМСКИ СТУДЕНТСКИ ЛИДЕР

СТУДЕНТИТЕ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ УКИМ ЗА ДА СПРЕЧАТ ИЗБОР НА РЕЖИМСКИ СТУДЕНТСКИ ЛИДЕР

Студентите за утре повикуваат на блокада на сите влезови на комплексот факултети на УКИМ, за да се спречи, како што велат, нелегален и криминален из ...
1 215 / 15 НАПИСИ