Таг: кривична пријава

1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ
МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕКСДИРЕКТОРКАТА БЕСИЈА ИЉАЗИ, ЈА ОШТЕТИЛА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ЗА НАД 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕКСДИРЕКТОРКАТА БЕСИЈА ИЉАЗИ, ЈА ОШТЕТИЛА КЛИНИКАТА ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА ЗА НАД 10 ИЛЈАДИ ЕВРА

Поднесена е кривична пријава против Бесија Иљази, која до крајот на јуни беше економска директорка на Клиниката за токсикологија, поради злоупотреба н ...
ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

На самото крајбрежје во Струга, на само 20 метри од Охридското Езеро, во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“, никнува нов објект, и ...
ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Крајбрежјето на Струга и понатака се уништува и узурпира. Во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“ на само 20 метри од Охридското езе ...
МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ ТВРДЕШЕ ДЕКА ФУРКАН САЛИУ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЈЦИ, НО ПРИЈАВЕН Е ДЕКА СПРЕЧУВАЛ ПОЛИЦАЕЦ ВО СЛУЖБЕНИ ДЕЈСТВА, БЕЗ ДЕТАЛИ КАКО ГО СПРЕЧУВАЛ

МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ ТВРДЕШЕ ДЕКА ФУРКАН САЛИУ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЈЦИ, НО ПРИЈАВЕН Е ДЕКА СПРЕЧУВАЛ ПОЛИЦАЕЦ ВО СЛУЖБЕНИ ДЕЈСТВА, БЕЗ ДЕТАЛИ КАКО ГО СПРЕЧУВАЛ

Иако министерот за внатрешни работи Панче Тошковски тврдеше дека има докази дека новинарот Фуркан Салиу на 7 април нападнал полицаец, додека овој го у ...
JАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НА ЦРНАТА ЛИСТА Е СТАВЕН ОД КОДОШИ КОИ РАБОТАТ ЗА СТРАНСКИ СЛУЖБИ, БЛИНКЕН ВЕЛИ ЗНАЕ ДЕКА ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛ ФУНКЦИЈАТА ЗА ЛИЧНА КОРИСТ

JАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НА ЦРНАТА ЛИСТА Е СТАВЕН ОД КОДОШИ КОИ РАБОТАТ ЗА СТРАНСКИ СЛУЖБИ, БЛИНКЕН ВЕЛИ ЗНАЕ ДЕКА ЈА ЗЛОУПОТРЕБИЛ ФУНКЦИЈАТА ЗА ЛИЧНА КОРИСТ

Градоначалникот на Општина Карпош и претседателски кандидат на партијата ГРОМ денеска поднесе кривична пријава во Обвинителството против непознато лиц ...
НИЕ СВОЕТО СИ ГО ЗАВРШИВМЕ, ТОА ШТО ОД 56 ИНИЦИЈАТИВИ НЕМА НИТУ ЕДНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА НИ ОБВИНЕНИЕ Е ВИНА НА ДРУГИ ОРГАНИ, РЕКОА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА НА КРАЈОТ НА МАНДАТОТ

НИЕ СВОЕТО СИ ГО ЗАВРШИВМЕ, ТОА ШТО ОД 56 ИНИЦИЈАТИВИ НЕМА НИТУ ЕДНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА НИ ОБВИНЕНИЕ Е ВИНА НА ДРУГИ ОРГАНИ, РЕКОА ОД АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА НА КРАЈОТ НА МАНДАТОТ

Ние својата работа си ја завршивме, имаме 56 иницијативи за поднесување кривични пријави, а тоа што ниту една не е покрената е одговорност на другите ...
ПОЛИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА БИТОЛСКИ „ВОДОВОД“ ЗАШТО НЕ ГО ОБЕЗБЕДИЛ РЕЗЕРВОАРОТ СО ВОДА КОЈ Е ОД ВИТАЛНО ЗНАЧЕЊЕ ЗА ГРАДОТ

ПОЛИЦИЈАТА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ДИРЕКТОРОТ НА БИТОЛСКИ „ВОДОВОД“ ЗАШТО НЕ ГО ОБЕЗБЕДИЛ РЕЗЕРВОАРОТ СО ВОДА КОЈ Е ОД ВИТАЛНО ЗНАЧЕЊЕ ЗА ГРАДОТ

Битолската полиција до Основното јавно обвинителство (OJO) поднесе кривична пријава против Пеце Милевски, актуелен директор на Јавното комунално претп ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА И ЗА ЛИЦЕТО КОЕ ГО ВОЗЕШЕ ПАЛЕВСКИ ДО ТУРЦИЈА

КРИВИЧНА ПРИЈАВА И ЗА ЛИЦЕТО КОЕ ГО ВОЗЕШЕ ПАЛЕВСКИ ДО ТУРЦИЈА

Ќе биде поднесена кривична пријава и за Стефан Димковски кој го возеше убиецот на 14-годишната Вања Ѓорчевска, Љупчо Палевски-Палчо, од Србија до Турц ...
АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска треба да добие кривична пријава затоа што незаконски ги поставила в. д. директорите на Зоолошка градина и ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕСНА ДАМЕВА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО И ТУЖБА ДО УПРАВНИОТ СУД ЗА НЕЈЗИНОТО РАЗРЕШУВАЊЕ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СУДСКИОТ СОВЕТ ВЕСНА ДАМЕВА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО И ТУЖБА ДО УПРАВНИОТ СУД ЗА НЕЈЗИНОТО РАЗРЕШУВАЊЕ

Двапати разрешената во спорни околности претседателка на Судскиот совет Весна Дамева поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје ...
1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ