Таг: кризен штаб

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

ОХРИД ПОСТАВУВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА, КРИЗНИОТ ШТАБ АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ОДРЖУВААТ НАСТАНИ БЕЗ ПРОТОКОЛОТ ЗА ЗАШТИТА

Кризниот штаб на Општина Охрид најави дека почнале со активности за зголемување на капацитетите на Општата болница во Охрид, при евентуален поголем пр ...
18-ГОДИШНИЦИ СЕ ДВАЈЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА

18-ГОДИШНИЦИ СЕ ДВАЈЦАТА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО БИТОЛА

Двата нови случаи позитивни на ковид-19 од Битола се 18- годишни битолчани и се меѓусебно поврзани, а и поврзани со претходно евидентирани лица со кор ...
БИТОЛЧАНИ СЕ ПРИЛИЧНО ОЛАБАВЕНИ, ПРЕДУПРЕДИ КРИЗНИОТ ШТАБ ПО ВЧЕРАШНИТЕ 11 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

БИТОЛЧАНИ СЕ ПРИЛИЧНО ОЛАБАВЕНИ, ПРЕДУПРЕДИ КРИЗНИОТ ШТАБ ПО ВЧЕРАШНИТЕ 11 НОВИ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

Населението во Битола е прилично олабавено, не се почитува дистанца во рестораните и кафулињата, а често не се носи маска, предупреди Кризниот штаб од ...
ЛЕКАРИТЕ НАВРЕДЕНИ ОТИ БУЈАР ОСМАНИ ПОБАРАЛ ВЛАДИНА КОМИСИЈА ДА ГО ИСПИТА ЛЕКУВАЊЕТО ВО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА И ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

ЛЕКАРИТЕ НАВРЕДЕНИ ОТИ БУЈАР ОСМАНИ ПОБАРАЛ ВЛАДИНА КОМИСИЈА ДА ГО ИСПИТА ЛЕКУВАЊЕТО ВО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА И ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи побарал Владата да формира посебна комисија за да го испита работењето на Инфективната клиника и на Гра ...
НЕ Е ПОТРЕБНО ПОВТОРНО ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС БИДЕЈЌИ НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛИ ТЕТОВСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

НЕ Е ПОТРЕБНО ПОВТОРНО ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС БИДЕЈЌИ НЕ ДАВА РЕЗУЛТАТИ, ВЕЛИ ТЕТОВСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ТЕУТА АРИФИ

По денешниот редовен состанок на Кризниот штаб на Општина Тетово, градоначалничката Теута Арифи, рече дека е за олабавување на мерките и дека не е за ...
КУМАНОВО ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЛИПКОВО ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНАВИРУСОТ, ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТИ КРИЗАТА ВО ГРАДОТ

КУМАНОВО ЌЕ МУ ПОМАГА НА ЛИПКОВО ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНАВИРУСОТ, ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТИ КРИЗАТА ВО ГРАДОТ

Општина Куманово ќе му помага на Липково во справувањето со кризата по зголемениот број на заболени од коронавирусот, беше одлучено на денешниот соста ...
ЗАТВОРЕНИ 5 КОНФЕКЦИИ ВО ШТИП ОТКАКО ДЕНЕС СЕ РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 27 СЛУЧАИ НА КОВИД-19

ЗАТВОРЕНИ 5 КОНФЕКЦИИ ВО ШТИП ОТКАКО ДЕНЕС СЕ РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 27 СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Денешните 27 случаи позитивни на КОВИД-19 во Штип се најмногу од почетокот на пандемијата. Поради ширењето на вирусот меѓу текстилните работнички, пет ...
10 ЧЛЕНОВИ НА КРИЗНИОТ ШТАБ И 20 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ СЕ МЕЃУ 43 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

10 ЧЛЕНОВИ НА КРИЗНИОТ ШТАБ И 20 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ СЕ МЕЃУ 43 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

Нови 43 заразени од коронавирус се регистрирани во изминатото деноноќие во Куманово, потврдуваат од Центарот за јавно здравје Куманово. Според директо ...
ОХРИДСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ ИЗБРОЈАЛ 300 ВОЗИЛА ОД ДРУГИ ОПШТИНИ КАКО ВЛЕГУВААТ ВО ГРАДОТ ЗА 24 ЧАСА, СООПШТИ ОПШТИНАТА

ОХРИДСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ ИЗБРОЈАЛ 300 ВОЗИЛА ОД ДРУГИ ОПШТИНИ КАКО ВЛЕГУВААТ ВО ГРАДОТ ЗА 24 ЧАСА, СООПШТИ ОПШТИНАТА

Во изминатите 24 часа на територијата на Општина Охрид влегле повеќе од 300 моторни возила со регистарски таблички од други општини, соопштија вчера о ...
ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ОХРИД НА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН, БАРА ОД ВЛАДАТА ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ

ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ ВО ОХРИД НА ЖИТЕЛИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН, БАРА ОД ВЛАДАТА ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ

Воведување забрана за влез на жители од други општини во Општина Охрид и да се зголеми контролата на жителите од Охрид при влез и излез од градот, бар ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ