Таг: Крсто Мукоски

1 3 4 549 / 49 НАПИСИ
СРАМ ДА ТИ Е КРСТО, МУ СЕ ОБРАТИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ КОЈ ЈА ОТВОРИ ВРАТАТА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ

СРАМ ДА ТИ Е КРСТО, МУ СЕ ОБРАТИ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ НА ПРАТЕНИКОТ КОЈ ЈА ОТВОРИ ВРАТАТА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ НА 27 АПРИЛ

Марко Зврлевски е ракот кој метастазира, во Советот на обвинители, Судски совет, и другите институции и покренуваше случаи против неистомислениците, а ...
МУКОСКИ ПРВПАТ ПРОЗБОРЕ ПО 27 АПРИЛ,  СДСМ ЈА НАПУШТИ САЛАТА

МУКОСКИ ПРВПАТ ПРОЗБОРЕ ПО 27 АПРИЛ, СДСМ ЈА НАПУШТИ САЛАТА

Веднаш штом почна да зборува пратеникот Крсто Мукоски од една од 10-те пратенички групи на ВМРО ДПМНЕ на собраниската седница во попладневното продолж ...
КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

1Ги слушам вмровците како ја критикуваат новата влада, дека не го измила мерцедесот кој си го купил нивниот лидер Никола Груевски со наши 600.000 евра ...
МУКОВСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ САМИ ЌЕ СИ ОДЛУЧУВААТ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА НИВНИОТ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ

МУКОВСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ САМИ ЌЕ СИ ОДЛУЧУВААТ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА НИВНИОТ ПРАТЕНИЧКИ ИМУНИТЕТ

Крсто Муковски и неговиот колега пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Јохан Тарчуловски, коишто МВР, по наредба на Скопското обвинителство на 25 мај ги идентификува ...
НЕОПНАТА КРАВА

НЕОПНАТА КРАВА

1 Пратеникот не ја опнал кравата. И така некако би требало да заврши приказната за тоа што ѝ се случи на Македонија на 27 април. Со вакво обвинителств ...
ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ МОРА ДА ДОВЕДЕ ДО НАРЕДБОДАВАЧИТЕ И ДО ЗВРЛЕВСКИ, ВЕЛИ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Истрагата за крвавиот организиран напад и за упадот во Собранието како највисока институција во државата треба да е комплетна, а не да се водат парциј ...
ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ИМУНИТЕТОТ НЕ ГИ ШТИТИ СЕДУМТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА БИДАТ ПОВИКАНИ КАЈ ЗВРЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

До сега ниту еден од седумтемина пратеници на опозицијата кои беа фатени на безбедносните камери како ја отвараат вратата на Собранието и ги пуштаат д ...
ВО СОБРАНИЕТО СДСМ ПОБАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПЕЕШЕ ХИМНАТА

ВО СОБРАНИЕТО СДСМ ПОБАРА ГЛАСАЊЕ ЗА ИЗБОР НА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПЕЕШЕ ХИМНАТА

Во Собранието на Република Македонија пратениците на парламентарното мнозинство и ВМРО-ДПМНЕ се натпејуваат откако пратеникот Оливер Спасовски побара ...
ПРАШАЈТЕ ЈА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА ЗОШТО НЕ СЕ ОТКРИВА КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ, ИМ ПОРАЧА ЈАНЕВА НА ПРАТЕНИЦИТЕ

ПРАШАЈТЕ ЈА ЛИДИЈА НЕДЕЛКОВА ЗОШТО НЕ СЕ ОТКРИВА КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ, ИМ ПОРАЧА ЈАНЕВА НА ПРАТЕНИЦИТЕ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева го обвини Основниот суд Скопје 1 дека го одолговлекува случајот „Пуч“ и не дозволува да се открие кој при ...
1 3 4 549 / 49 НАПИСИ