Таг: Крсто Мукоски

1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ
КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

КРСТО МУКОСКИ И САШО ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР ЗА 27 АПРИЛ, ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ОДИ ВО ДОМАШЕН

Апелациониот суд Скопје веднаш по денешните седници за жалбите на пратениците Крсто Мукоски, Љупчо Димовски и актерот Владо Јовановски, одлучи Мукоски ...
ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, ПРЕД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА СЕ ЖАЛБИТЕ НА МУКОСКИ И ДИМОВСКИ

ВАСИЛЕВСКИ ОСТАНУВА ВО ПРИТВОР, ПРЕД СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА СЕ ЖАЛБИТЕ НА МУКОСКИ И ДИМОВСКИ

Пратеникот Сашо Василевски, кој заедно со колегата сопартиец Крсто Мукоски ги отвори собраниските врати на 27 април лани за да влезе толпата внатре, о ...
ОМБУДСМАНОТ РЕАГИРА ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ПЕШЕВСКА И АРНАУДОВ

ОМБУДСМАНОТ РЕАГИРА ЗА ПРИВЕДУВАЊЕТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ПЕШЕВСКА И АРНАУДОВ

Народниот правобранител Иџет Мемети отворил постапка за случајот со приведувањето на пратениците од ВМРО- ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубе ...
ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Сашо Василески и Љубен Арнаудов, осомничени за организираниот напад на Собранието на 27 април, добија притвор ...
МУКОСКИ И АРНАУДОВ ОДНЕСЕНИ ОД СУДОТ СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ

МУКОСКИ И АРНАУДОВ ОДНЕСЕНИ ОД СУДОТ СО ПОЛИЦИСКО КОМБЕ

Пратениците Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски попладнево во придружба на полициски службеници го напуштија Основниот суд Скопје 1 и беа внесени во полици ...
ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

ЏАФЕРИ ЗА УТРЕ НАПЛАДНЕ ЈА ЗАКАЖА СЕДНИЦАТА ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ШЕСТ ПРАТЕНИЦИ, ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собранието утре ќе расправа за барањето на Основен суд Скопје 1 за одобрување притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Јоха ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА ЗАКАЖА КОМИСИJATA ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА ЗАКАЖА КОМИСИJATA ЗА ОДОБРУВАЊЕ ПРИТВОР ЗА ПРАТЕНИЦИТЕ ОСОМНИЧЕНИ ЗА 27 АПРИЛ

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања на која што треба да се расправа за барањата за притвор за пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ПРИТВОР ЗА СИТЕ 36 УАПСЕНИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОБАРА ПРИТВОР ЗА СИТЕ 36 УАПСЕНИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Основното јавно обвинителството за организиран криминал и корупција побара од Кривичниот суд изрекување мерка притвор за сите 36 лица против кои покре ...
МУКОСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

МУКОСКИ ДОНЕСЕН НА РАСПИТ ВО КРИВИЧНИОТ СУД

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски пред малку беше донесен на распит во Основниот суд Скопје 1, придружуван од полицајци. Мукоски е приведен во ак ...
ЖАН МОНЕ

ЖАН МОНЕ

1 Кој ли ќе оди во куќата на Жан Моне во близината на Париз на разговори за помирување помеѓу власта и опозицијата во македонското Собрание? Според ид ...
1 2 3 4 5 30 / 46 НАПИСИ