Таг: крстосување

НОРВЕШКИОТ БРОД ПРИСТИГНА ВО ПРИСТАНИШТЕ ПО ДРАМАТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА НА СТОТИЦИ ПАТНИЦИ

НОРВЕШКИОТ БРОД ПРИСТИГНА ВО ПРИСТАНИШТЕ ПО ДРАМАТИЧНАТА ЕВАКУАЦИЈА НА СТОТИЦИ ПАТНИЦИ

Бродот за крстосување кој имаше проблеми близу брегот во Норвешка пристигна во пристаништето во Молде по драматичното спасување на стотици патници. „В ...
1.300 СЕ ЕВАКУИРААТ ОД БРОД ЗА КРСТОСУВАЊЕ ВО НОРВЕШКА ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО МОТОРИТЕ

1.300 СЕ ЕВАКУИРААТ ОД БРОД ЗА КРСТОСУВАЊЕ ВО НОРВЕШКА ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО МОТОРИТЕ

Околу 1.300 луѓе се евакуираат од брод за крстосување близу западниот брег на Норвешка, соопштија властите. Полицијата во Море ог Ромсдал вели дека ...
ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ОТИ НЕ САКАЛА ДА ПРЕСТАНЕ ДА МУ СЕ СМЕЕ НА КРСТОСУВАЊЕ КАЈ АЉАСКА

ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ОТИ НЕ САКАЛА ДА ПРЕСТАНЕ ДА МУ СЕ СМЕЕ НА КРСТОСУВАЊЕ КАЈ АЉАСКА

Маж од Јута си ја убил сопругата за време на крстосување со брод кај Аљаска и потоа му кажал на познаник, кој влегол во кабината испрскана со крв, дек ...
3 / 3 НАПИСИ