Таг: куче

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
СУД ВО ЛОС АНЏЕЛЕС МУ НАРЕДИ НА ФУДБАЛЕРОТ СТАРИЏ ДА ЈА ПЛАТИ НАГРАДАТА ОД 30 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ НА ПРОНАОЃАЧОТ НА НЕГОВОТО УКРАДЕНО КУЧЕ

СУД ВО ЛОС АНЏЕЛЕС МУ НАРЕДИ НА ФУДБАЛЕРОТ СТАРИЏ ДА ЈА ПЛАТИ НАГРАДАТА ОД 30 ИЛЈАДИ ДОЛАРИ НА ПРОНАОЃАЧОТ НА НЕГОВОТО УКРАДЕНО КУЧЕ

Поранешниот напаѓач на Ливерпул Даниел Стариџ ќе мора да му плати 30 илјади долари на човекот кој го најде неговото украдено куче. Англискиот фудбалер ...
ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО, ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ БЕСНИЛО ГО ПРАТИЛЕ ВО СКОПЈЕ

ПЕТГОДИШНО ДЕТЕ ИСКАСАНО ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО, ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ БЕСНИЛО ГО ПРАТИЛЕ ВО СКОПЈЕ

Вчера, 5-годишно дете било нападнато и искасано од куче скитник, додека си играло пред влезната врата од семејната куќа во Мала Речица. Во тој момент ...
2.000 ДЕНАРИ ЌЕ ПЛАТАТ ГАЗДИТЕ АКО ГО ОСТАВАТ КУЧЕТО ДА ИМ ШЕТА НИЗ СКОПЈЕ И ГО ЗАЛОВАТ ОД ЈП „ЛАЈКА“

2.000 ДЕНАРИ ЌЕ ПЛАТАТ ГАЗДИТЕ АКО ГО ОСТАВАТ КУЧЕТО ДА ИМ ШЕТА НИЗ СКОПЈЕ И ГО ЗАЛОВАТ ОД ЈП „ЛАЈКА“

Сопствениците кои ќе го остават кучето на улица или ќе им избега, ќе платат казна кога ќе биде заловено од ЈП „Лајка“. Според ценовникот на јавното пр ...
ПРЕЖИВЕА КУЧКАТА ДОИЛКА ВО КОЈА БИТОЛЧАНЕЦ ВЧЕРА ПУКАШЕ СО ПУШКА

ПРЕЖИВЕА КУЧКАТА ДОИЛКА ВО КОЈА БИТОЛЧАНЕЦ ВЧЕРА ПУКАШЕ СО ПУШКА

Преживеа кучката доилка во која вчера жител од улицата 16-та во Битола пукаше со пушка. Погрешната проценка во нишанењето ѝ го спаси животот, велат за ...
КУЧЕТО КОE ИСКАСА ТРИ ДЕЦА ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ ВДОМЕНО ОД ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА

КУЧЕТО КОE ИСКАСА ТРИ ДЕЦА ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ ВДОМЕНО ОД ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА

Кучето кое на 3 јануари нападна деца во скопската општина Аеродром е вдомено од затворот во Шутка. Германскиот овчар месец и половина беше во простори ...
ТРИ ДЕЦА ИСКАСАНИ ОД ДОМАШНО КУЧЕ ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ, ЗАЛОВЕНО Е ОД ТИМОВИ НА ЈП „ЛАЈКА“

ТРИ ДЕЦА ИСКАСАНИ ОД ДОМАШНО КУЧЕ ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ, ЗАЛОВЕНО Е ОД ТИМОВИ НА ЈП „ЛАЈКА“

Три деца попладнево се нападнати и каснати од куче во скопската општина Аеродром. Кучето е веќе заловено од тимовите на ЈП „Лајка“ и како што велат од ...
БАЈДЕН СКРШИ СТАПАЛО ДОДЕКА СИ ИГРАЛ СО КУЧЕТО, ТРАМП МУ ПОСАКА БРЗО ЗАЗДРАВУВАЊЕ

БАЈДЕН СКРШИ СТАПАЛО ДОДЕКА СИ ИГРАЛ СО КУЧЕТО, ТРАМП МУ ПОСАКА БРЗО ЗАЗДРАВУВАЊЕ

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден скршил стапало викендов додека си играл со едно од своите кучиња. Седумдесет и осумгодишниот Бајден ...
МВР ФАТИ 4 ДЕЦА СО МАРИХУАНА И ЗАПИША 2 КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ, ГАЗДАТА НА ДИВОГРАДБАТА ПРЕД „МАВРОВКА“ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОТКРИЕ

МВР ФАТИ 4 ДЕЦА СО МАРИХУАНА И ЗАПИША 2 КАСНУВАЊА ОД КУЧЕ, ГАЗДАТА НА ДИВОГРАДБАТА ПРЕД „МАВРОВКА“ УШТЕ НЕ МОЖЕ ДА ГО ОТКРИЕ

И покрај наредбата на надлежен јавен обвинител, МВР не го открива мистериозниот сопственик на издигнатиот објект пред трговскиот центар „Мавровка“ во ...
БРИТАНЦИТЕ ТРЕНИРААТ КУЧИЊА ДА МОЖАТ ДА ГО НАМИРИСААТ КОРОНАВИРУСОТ КАЈ ЛУЃЕТО

БРИТАНЦИТЕ ТРЕНИРААТ КУЧИЊА ДА МОЖАТ ДА ГО НАМИРИСААТ КОРОНАВИРУСОТ КАЈ ЛУЃЕТО

Велика Британија почнува со тестирања кои треба да покажат дали специјално обучени кучиња можат да го намирисаат коронавирусот кај луѓето. Хуманита ...
18 ИГРАОРЦИ ОД ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ, СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ПАРИЧНО ЗА КРШЕЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

18 ИГРАОРЦИ ОД ГЕВГЕЛИЈА СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ, СИТЕ ЌЕ ОДГОВАРААТ ПАРИЧНО ЗА КРШЕЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ЗА ВЕЛИГДЕН

Од вкупно 18 гевгеличани кои на Велигден завчера излегоа на улица и играа оро среде забрана за движење за да не се шири коронавирусот, а МВР сите ги и ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ