Таг: куче

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
СЕСТРИТЕ ИВАНА И ДРАГАНА СЕКОЈДНЕВНО СЕ ГРИЖАТ ЗА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО

СЕСТРИТЕ ИВАНА И ДРАГАНА СЕКОЈДНЕВНО СЕ ГРИЖАТ ЗА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ ВО ТЕТОВО

Сестрите Ивана и Драгана од Тетово неколку години згрижуваат кучиња скитници, а се грижат и за останатите кучиња кои се движат по улиците давајќи им х ...
ДИРЕКТОРКАТА НА „ЛАЈКА“ ПЕТРУШЕВСКА ДОЈДЕ НА СЕДНИЦА ВО ГРАД СКОПЈЕ СО КУЧЕ И ПОБАРА ОД СОВЕТНИЦИТЕ ДА ГО ВДОМАТ

ДИРЕКТОРКАТА НА „ЛАЈКА“ ПЕТРУШЕВСКА ДОЈДЕ НА СЕДНИЦА ВО ГРАД СКОПЈЕ СО КУЧЕ И ПОБАРА ОД СОВЕТНИЦИТЕ ДА ГО ВДОМАТ

Директорката на Јавното претпријатие за третман на улични кучиња „Лајка“ Тина Петрушевска на денешната седница на Советот на Град Скопје во салата вле ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВО ПОТВРДИ ДЕКА ДЕВОЈЧЕ СЕ УДАВИЛО ВО ВАРДАР БЕГАЈЌИ ОД КУЧЕ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ОБДУКЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА ВО ТЕТОВО ПОТВРДИ ДЕКА ДЕВОЈЧЕ СЕ УДАВИЛО ВО ВАРДАР БЕГАЈЌИ ОД КУЧЕ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО НАРЕДИ ОБДУКЦИЈА

СВР Тетово потврдува дека 17 годишно девојче од Гостиварско паднало во реката Вардар откако било нападнато од куче скитник. Настанот се случил вчер ...
ТАРТУФОТ Е ПРИРОДЕН СТИМУЛАНС ПОЈАК И ОД ВИЈАГРАТА, ВЕЛИ ТРАГАЧОТ КОЈ ЈА НАЈДЕ СКАПАТА ГАБА ВО ТЕТОВСКО

ТАРТУФОТ Е ПРИРОДЕН СТИМУЛАНС ПОЈАК И ОД ВИЈАГРАТА, ВЕЛИ ТРАГАЧОТ КОЈ ЈА НАЈДЕ СКАПАТА ГАБА ВО ТЕТОВСКО

Во шумата на тетовското село Варвара, Саша Стојчески со неговото куче Лео темелно ја пребаруваат шумата. Не се излезени на прошетка, туку во потрага п ...
БЕСНИОТ РОТВАЈЛЕР ОД СКОПЈЕ КОЈ КАСНА 9 ЛИЦА ЗАМИНУВА ЗА ИТАЛИЈА

БЕСНИОТ РОТВАЈЛЕР ОД СКОПЈЕ КОЈ КАСНА 9 ЛИЦА ЗАМИНУВА ЗА ИТАЛИЈА

Кучето кое пред неколку месеци искаса девет жители на Скопје наскоро ќе замине за Италија. Ротвајлерот кој нападна пет деца од населба Аеродром и чети ...
ШАРПЛАНИНЕЦОТ ЌЕ СТАНЕ САЛОНСКО КУЧЕ ОТИ Е ИЗБРКАН ОД ПЛАНИНИТЕ

ШАРПЛАНИНЕЦОТ ЌЕ СТАНЕ САЛОНСКО КУЧЕ ОТИ Е ИЗБРКАН ОД ПЛАНИНИТЕ

Тој е горд, голем, господар на планините, чувар на стадото и негов најголем заштитник, тој е симбол на македонските планини Шара, Кораб, Стогово, Бист ...
КУЧЕ ОД ТАЈЛАНД ДОБИ ПРОТЕЗИ КАКВИ ШТО НОСАТ ПАРАОЛИМПИЈЦИТЕ

КУЧЕ ОД ТАЈЛАНД ДОБИ ПРОТЕЗИ КАКВИ ШТО НОСАТ ПАРАОЛИМПИЈЦИТЕ

Едно куче во Тајланд стана првото куче на светот на кое, место нозете, му беа ставени високотехнолошки протези, направени од истиот материјал како они ...
КУЧЕ КОЕ НАПАДНА 9 ЛИЦА УЛОВЕНО И ОДНЕСЕНО НА ВАРДАРИШТЕ, СЕ БАРААТ СОПСТВЕНИЦИТЕ

КУЧЕ КОЕ НАПАДНА 9 ЛИЦА УЛОВЕНО И ОДНЕСЕНО НА ВАРДАРИШТЕ, СЕ БАРААТ СОПСТВЕНИЦИТЕ

Заловено е кучето кое синоќа нападна девет лица во скопската населба Аеродром. Шинтерската служба на Град Скопје попладнево го нашла кучето и веднаш г ...
ДОКТОРОТ ШТО ВЛЕЧЕШЕ КУЧЕ СО АВТОМОБИЛ ДОБИ КРИВИЧНА ОД МВР ЗА МАЧЕЊЕ ЖИВОТНИ

ДОКТОРОТ ШТО ВЛЕЧЕШЕ КУЧЕ СО АВТОМОБИЛ ДОБИ КРИВИЧНА ОД МВР ЗА МАЧЕЊЕ ЖИВОТНИ

Докторот што со патничко моторно возило влечеше куче врзано за автомобил заработи кривична пријава, а кучето му е одземено. Струмичката полицијата, по ...
ДРЖАВНА СЛУЖБЕНИЧКА ОД АРКАНЗАС КАЗНЕТА ОТИ ПОТРОШИЛА 200.000 ДОЛАРИ ОД СЛУЖБЕНА КАРТИЧКА ЗА СВОЕТО КУЧЕ

ДРЖАВНА СЛУЖБЕНИЧКА ОД АРКАНЗАС КАЗНЕТА ОТИ ПОТРОШИЛА 200.000 ДОЛАРИ ОД СЛУЖБЕНА КАРТИЧКА ЗА СВОЕТО КУЧЕ

Една поранешна државна службеничка од Арканзас признала дека незаконски користела кредитна картичка, откако било утврдено дека трошела јавни пари за л ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ