Таг: кучиња скитници

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
СПОДЕЛЕТЕ ИСКУСТВА И ПРОБЛЕМИ СО КУЧИЊА СКИТНИЦИ

СПОДЕЛЕТЕ ИСКУСТВА И ПРОБЛЕМИ СО КУЧИЊА СКИТНИЦИ

Речиси сите општини во Македонија имаат проблем со кучиња скитници. Дневните билтени на Министерството за внатрешни работи се полни со пријави од граѓ ...
ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНАЛА СКОПЈАНЕЦ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, БЕГАЈЌИ ПАДНАЛ И СЕ ИСКРШИЛ

ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНАЛА СКОПЈАНЕЦ ВО КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР, БЕГАЈЌИ ПАДНАЛ И СЕ ИСКРШИЛ

38-годишен скопјанец бил нападнат од глутница кучиња во кругот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ и додека бегал да се спаси од нив, паднал и се искр ...
БИТОЛЧАНЕЦ ОД СВОЈОТ БАЛКОН НА ШИРОК СОКАК СО ПУШКА ПУКАЛ ВО КУЧЕ СКИТНИК

БИТОЛЧАНЕЦ ОД СВОЈОТ БАЛКОН НА ШИРОК СОКАК СО ПУШКА ПУКАЛ ВО КУЧЕ СКИТНИК

Битолчанецот З.Л (63) од балконот на неговата куќа на Широк Сокак со воздушна пушка пукал кон куче скитник кое било на улицата, соопштија од СВР Битол ...
ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНА И КАСНА ДЕТЕ ВО БИТОЛА, СИТУАЦИЈАТА СО БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ ДРАМАТИЧНА И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

ГЛУТНИЦА КУЧИЊА НАПАДНА И КАСНА ДЕТЕ ВО БИТОЛА, СИТУАЦИЈАТА СО БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ ДРАМАТИЧНА И ВО ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Тринаесетгодишно дете било нападнато од глутница кучиња и каснато додека се играло пред зградата на Стара болница во Битола. Детето со возило на Брза ...
ТЕТОВО СТАНА ГЛАВЕН ГРАД ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА

ТЕТОВО СТАНА ГЛАВЕН ГРАД ЗА УЛИЧНИ КУЧИЊА

Глутници кучиња скитници го имаат преплавено Тетово. На социјалните мрежи тетовци постојано објавуваат фотографии од кучиња скитници кои ги има насека ...
СТРУЖАНЕЦ ИСКАСАН ОД ГЛУТНИЦА КУЧИЊА СКИТНИЦИ ШЕСТ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА НАПЛАТИ ОТШТЕТА, ПРАВДАТА ЌЕ ЈА БАРА ВО СТРАЗБУР

СТРУЖАНЕЦ ИСКАСАН ОД ГЛУТНИЦА КУЧИЊА СКИТНИЦИ ШЕСТ ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА НАПЛАТИ ОТШТЕТА, ПРАВДАТА ЌЕ ЈА БАРА ВО СТРАЗБУР

Шеесет и четиригодишниот Драган Пејоски од Струга не може да наплати надомест за материјална и нематеријална штета во висина од 152 илјади денари прич ...
ТЕТОВЦИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОЕНИ ЗА ТОА КОЛКУ ПАТИ И КАДЕ БИЛЕ КАСНАТИ ОД КУЧЕ СКИТНИК ВРЗ ОСНОВА НА КОИ ЌЕ ИМ СЕ ПРЕСМЕТУВА ОТШТЕТА

ТЕТОВЦИ ЌЕ ДОБИВААТ ПОЕНИ ЗА ТОА КОЛКУ ПАТИ И КАДЕ БИЛЕ КАСНАТИ ОД КУЧЕ СКИТНИК ВРЗ ОСНОВА НА КОИ ЌЕ ИМ СЕ ПРЕСМЕТУВА ОТШТЕТА

Ако ве касне куче скитник во Тетово, треба да го земете правилникот издаден од Општина Тетово и според него да утврдите колку поени ќе добиете врз осн ...
ТЕТОВЧАНКА СКРШИ НОГА И ПОВРЕДИ РАКА БЕГАЈЌИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ

ТЕТОВЧАНКА СКРШИ НОГА И ПОВРЕДИ РАКА БЕГАЈЌИ ОД КУЧИЊА СКИТНИЦИ

Четириесетгодишна жена од Тетово била нападната од кучиња скитници додека во вечерните часови се движела по булеварот Маршал Тито кај зелениот пазар. ...
СТРУШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОДОБРИЈА ФОРМИРАЊЕ АД ХОК ТЕЛО ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, НО И ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НЕМА РЕАЛИЗАЦИЈА

СТРУШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОДОБРИЈА ФОРМИРАЊЕ АД ХОК ТЕЛО ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ, НО И ПО ПЕТ МЕСЕЦИ НЕМА РЕАЛИЗАЦИЈА

Кучињата-скитници во Струга се побројни и поопасни за граѓаните кои се погласно реагираат за проблемот за кој никој ништо не презема со години. „Пр ...
ВО ТЕТОВО СЕ НОСАТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, СЕ ПОЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ВО ТЕТОВО СЕ НОСАТ КУЧИЊА СКИТНИЦИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, СЕ ПОЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Проблемот со кучињата скитници во Тетово никако да се реши. Иако Општината ангажира фирма која треба да ги заловува кучињата скитници, нивниот број на ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ