Таг: кворум

1 2 10 / 18 НАПИСИ
АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

АЛТЕРНАТИВА БИЛА ЛУТА ДЕКА УШТЕ НЕМА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛСКО МЕСТО ВО СОБРАНИЕТО, А ОПОЗИЦИЈАТА НИКОЈ НЕ ЈА БАРА КОГА НЕМА КВОРУМ

Претседателот на Собранието Талат Џафери кој денеска ја прекина работата на 79. седница со 33 точки за расправа, зашто од вкупно потпишани 85, во сала ...
ПАРТИИТЕ ЈА ПОСТИГНАА ЦЕЛТА, УСТАВНИТЕ СУДИИ ДЕНЕСКА САМО ЗАСЕДАВАЛЕ, СЕ ВИДЕЛЕ И НИШТО НЕ ИЗГЛАСАЛЕ, ЗАШТО СЕ ОСТАНАТИ ПЕТ ОД ДЕВЕТ

ПАРТИИТЕ ЈА ПОСТИГНАА ЦЕЛТА, УСТАВНИТЕ СУДИИ ДЕНЕСКА САМО ЗАСЕДАВАЛЕ, СЕ ВИДЕЛЕ И НИШТО НЕ ИЗГЛАСАЛЕ, ЗАШТО СЕ ОСТАНАТИ ПЕТ ОД ДЕВЕТ

Уставниот суд денеска ја одржа дванаесеттата седница за 2022, на која присуствуваа сите вкупно пет судии. Собранието нејќе да избере уште четворица и ...
МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЧЕРВА ОПЕРИРАЛ МАСНО ТКИВО НА ВРАТОТ, ОПЕРАЦИЈАТА БИЛА ЗАКАЖАНА ПРЕД ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

МИЦКОСКИ ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЧЕРВА ОПЕРИРАЛ МАСНО ТКИВО НА ВРАТОТ, ОПЕРАЦИЈАТА БИЛА ЗАКАЖАНА ПРЕД ИЗБОРНАТА КАМПАЊА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на Фејсбук објави дека имал лесна операција. Тој на својот фејсбук профил објави фотографии како лежи ...
ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕТО, ПОБАРАА БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ОТКАКО ПРОПАДНА ГЛАСАЊЕТО ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

ВМРО-ДПМНЕ СИ ЗАМИНА ОД СОБРАНИЕТО, ПОБАРАА БРЗИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ ОТКАКО ПРОПАДНА ГЛАСАЊЕТО ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ си замина до Собранието околу 21.30 часот, откако денеска не успеаја да обезбедат кворум за да се одржи гласањето дов ...
НА СИГУРНО СУМ, ЌЕ ОДГОВОРАМ НА СИТЕ ПРАШАЊА ШТОМ ПОМИНАТ ЗАКАНИТЕ, КАЖА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ВО ВИДЕООБРАЌАЊЕ

НА СИГУРНО СУМ, ЌЕ ОДГОВОРАМ НА СИТЕ ПРАШАЊА ШТОМ ПОМИНАТ ЗАКАНИТЕ, КАЖА КАСТРИОТ РЕЏЕПИ ОД БЕСА ВО ВИДЕООБРАЌАЊЕ

Пратеникот на Беса Кастриот Реџепи попладнево се обрати преку видео на Фејсбук и кажа дека е на сигурно и ќе одговори на сите прашања на медиумите отк ...
НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

НЕ МЕ ЧУДИ АКО ВЛАСТА СО ОВИЕ МЕТОДИ НАПРАВИ И ПОГОЛЕМО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Ова што се случува денеска во Собранието се методи од 16 и 17 век кои предизвикуваат чувство на гадење кај мене, кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
НОВА ПАУЗА ДО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ КВОРУМ НА СЕДНИЦАТА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

НОВА ПАУЗА ДО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ КВОРУМ НА СЕДНИЦАТА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА

Во 16 часот денеска, кога по две големи и споени паузи продолжи седницата за Недоверба на владата во Собранието, се прекина повторно, зашто и со двајц ...
ЗА 8 МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЦИТЕ ЗАВРШИЈА САМО 8 СЕДНИЦИ НА КОИ СЕ ГЛАСАА ЗАКОНИ, А ЗЕМАА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ПЛАТИ И ПАТНИ ТРОШОЦИ

ЗА 8 МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЦИТЕ ЗАВРШИЈА САМО 8 СЕДНИЦИ НА КОИ СЕ ГЛАСАА ЗАКОНИ, А ЗЕМАА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ПЛАТИ И ПАТНИ ТРОШОЦИ

Од август минатата година, кога се конституираше Собранието по парламентарните избори на 15 јули, пратениците почнаа 39 седници, но завршија само 19 о ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ПРАВАТ ВЛЕЗИ-ИЗЛЕЗИ НА ЏАФЕРИ

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ МУ ПРАВАТ ВЛЕЗИ-ИЗЛЕЗИ НА ЏАФЕРИ

На почетокот на вечерашното продолжение на 32. седница, опозициските пратеници си заминаа од салата, а координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски каж ...
ЏАФЕРИ ЌЕ ПОЧЕКА ПРАТЕНИК ОД МНОЗИНСТВОТО ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ИЗОЛАЦИЈА ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ КВОРУМ, НЕ ГИ ПРИФАЌА БАРАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

ЏАФЕРИ ЌЕ ПОЧЕКА ПРАТЕНИК ОД МНОЗИНСТВОТО ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ИЗОЛАЦИЈА ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ КВОРУМ, НЕ ГИ ПРИФАЌА БАРАЊАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе почека до четврток, кога ќе излезе еден од двајцата пратеници од мнозинството кои се во изолација, за да с ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ