Таг: Ламбе Алабаковски

И ДЕНЕС ДОБИВАМ СМРТНИ ЗАКАНИ, РЕЧЕ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ КОЈ ВО МАИЦА СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СВЕДОЧЕШЕ НА РОЧИШТЕТО ПРОТИВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ ОД БИТОЛА

И ДЕНЕС ДОБИВАМ СМРТНИ ЗАКАНИ, РЕЧЕ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ КОЈ ВО МАИЦА СО МАКЕДОНСКО ЗНАМЕ СВЕДОЧЕШЕ НА РОЧИШТЕТО ПРОТИВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ ОД БИТОЛА

Пејачот Ламбе Алабаковски вели дека постојано добива пораки со смртни закани за него и неговото семејство откако пред повеќе од една година, во јули 2 ...
ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА АЛАБАКОВСКИ ЗА ПОТПАЛУВАЊЕ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО БИТОЛА

ШЕСТ МЕСЕЦИ УСЛОВНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА АЛАБАКОВСКИ ЗА ПОТПАЛУВАЊЕ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО БИТОЛА

Пејачот Ламбе Алабаковски е осуден на шест месеци условна казна затвор за потпалувањето на бугарскиот клуб ,,Ванчо Михајлов" во Битола доколку во рок ...
НЕ Е ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕ Е ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Истече притворот за македонскиот поп пејач Ламбе Алабаковски, кој на четврти јуни го потпали бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола при што изгоре ...
НАГАЗНА МИНА

НАГАЗНА МИНА

Си го губиме времето со Бугарија. А од нив можеме да научиме само како да украдеме милијарда евра од пристапните фондови на ЕУ. ...
ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ПУШТЕН ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ПУШТЕН ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Судскиот совет на Основниот суд во Битола во куќен притвор ја преиначи мерката притвор што завчера му беше изречена на пејачот Ламбе Алабаковски, кој ...
ВО ГРАДОТ НА СТИВ НАУМОВ НЕМА МЕСТО ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ЗА СЛОБОДА НА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ВО БИТОЛА

ВО ГРАДОТ НА СТИВ НАУМОВ НЕМА МЕСТО ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ЗА СЛОБОДА НА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ВО БИТОЛА

Со развиорени знамиња со ѕвездата од Вергина, пеејќи „нека разберат клетите фашисти македонско име нема да загине,“ стотици битолчани денес излегоа на ...
ИЗРЕЧЕН 8-ДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА АЛАБАКОВСКИ, СЕ ТОВАРИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ОПШТА ОПАСНОСТ

ИЗРЕЧЕН 8-ДНЕВЕН ПРИТВОР ЗА АЛАБАКОВСКИ, СЕ ТОВАРИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ОПШТА ОПАСНОСТ

На пејачот Ламбе Алабаковски судија на претходна постапка му одреди притвор во траеше од осум дена. Според Основното јавно обвинителство до Битола, би ...
ЗА АЛАБАКОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР ОД НЕКОЛКУ ДЕНА ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА ДУРИ СЕ НАПИШЕ ОБВИНИТЕЛНИОТ ПРЕДЛОГ ПРОТИВ НЕГО, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ЗА АЛАБАКОВСКИ ЌЕ СЕ БАРА ПРИТВОР ОД НЕКОЛКУ ДЕНА ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА ДУРИ СЕ НАПИШЕ ОБВИНИТЕЛНИОТ ПРЕДЛОГ ПРОТИВ НЕГО, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО

За уапсениот поп-пејач Ламбе Алабаковски, осомничен за опожарување на влезната врата на неодамна отворениот бугарски центар во Битола „Иван Михајлов“, ...
УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ НА ВРАТАТА НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ НА ВРАТАТА НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

Полицијата го приведе познатиот македонски пејач Ламбе Алабаковски како осомничен за подметнатиот пожар во бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола. ...
9 / 9 НАПИСИ