Таг: лаптопи

ВМРО-ДПМНЕ НЀ ПРИСЛУШУВА ПРЕКУ УПАД  ВО СЛУЖБЕНИТЕ ЛАПТОПИ, ВЕЛАТ ЧЛЕНОВИТЕ ОД СДСМ ВО СОВЕТОТ ОПШТИНА БИТОЛА

ВМРО-ДПМНЕ НЀ ПРИСЛУШУВА ПРЕКУ УПАД ВО СЛУЖБЕНИТЕ ЛАПТОПИ, ВЕЛАТ ЧЛЕНОВИТЕ ОД СДСМ ВО СОВЕТОТ ОПШТИНА БИТОЛА

Советници од СДСМ и Левица од Битола се сомневаат во упад во службените компјутери од страна на ВМРО – ДПМНЕ која го има мнозинство во општинскиот Сов ...
ПОВЛЕЧЕНА ТОЧКАТА СО КОЈА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ЦЕНТАР НА КОИ ИМ ИСТЕКУВА МАНДАТОТ ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЈАТ ЛАПТОПИТЕ КУПЕНИ СО ПАРИ ОД ГРАЃАНИТЕ

ПОВЛЕЧЕНА ТОЧКАТА СО КОЈА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ЦЕНТАР НА КОИ ИМ ИСТЕКУВА МАНДАТОТ ТРЕБА ДА ГИ ДОБИЈАТ ЛАПТОПИТЕ КУПЕНИ СО ПАРИ ОД ГРАЃАНИТЕ

Советниците од Општина Центар не ги добија службените лаптопи кои се купени со пари од буџетот на Општината односно со пари од граѓаните. На денешната ...
НЕМАМ ПРАВО ДА ИМ JA ОДЗЕМАМ НАДЕЖТА НА ДЕЦАТА ЗА НОВА ГОДИНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ, ГЛАВНИОТ ГРАД ЌЕ БИДЕ УКРАСЕН ДО 5 ДЕКЕМВРИ

НЕМАМ ПРАВО ДА ИМ JA ОДЗЕМАМ НАДЕЖТА НА ДЕЦАТА ЗА НОВА ГОДИНА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ, ГЛАВНИОТ ГРАД ЌЕ БИДЕ УКРАСЕН ДО 5 ДЕКЕМВРИ

Град Скопје од вчера почна со новогодишно украсување на градот. Предвидено е до 5 декември Плоштадот Македонија и улиците во центарот на градот да све ...
3 / 3 НАПИСИ